Skutki podatkowe połączenia, w tym brak obowiązku rozpoznania na moment połączenia przychodów i kosztów w związku z przejętymi udziałami.
Brak uwzględniania w kalkulacji współczynnika obrotu z tytułu Pożyczki.
Skutki podatkowe związane z połączeniem spółek dokonanym metodą łączenia udziałów bez zamykania ksiąg rachunkowych.
Ustalenia, czy początek biegu okresu 5 lat od daty nabycia nieruchomości, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, po dokonaniu Planowanego połączenia i podjęciu przez Wnioskodawcę decyzji o sprzedaży przejętych Nieruchomości, powinien być liczony przez Wnioskodawcę od daty połączenia ze Spółką przejmowaną, czy też od dnia nabycia tych Nieruchomości przez Spółkę
Skoro Wnioskodawca nie planuje zbycia udziałów w Spółce przejmującej przez co najmniej dwa lata i nie dokona takiego zbycia, to w odniesieniu do Dywidend Wnioskodawca nie utraci prawa do zastosowania zwolnienia z art. 22 ust. 4 ustawy CIT w związku z przerwaniem biegu dwuletniego okresu posiadania udziałów w kapitale Spółek zależnych, bowiem - w świetle wyżej przytoczonego stanowiska NSA - ciągłość
Dotyczy zwolnienia podmiotowego Fundacji Rodzinnej z podatku CIT w związku z otrzymaniem udziałów spółki przejmującej.
Zwolnienie Fundacji Rodzinnej z podatku CIT w związku z otrzymaniem udziałów spółki przejmującej.
Koszty obejmujące wydatki związane z procesem Połączenia, tj. koszty doradztwa prawnego, podatkowego związanego z opracowaniem połączenia oraz inne koszty związane z procesem przygotowania połączenia; koszty analiz finansowych, opłaty notarialne, skarbowe i sądowe, za aktualny wypis z KRS oraz inne koszty doradztwa związanego z procesem restrukturyzacji -mogą zostać zaliczone na podstawie art. 15 ust
W zakresie ustalenia czy w wyniku Połączenia, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 8d ustawy o CIT.
Skutki podatkowe połączenia spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.
Skutki podatkowe otrzymania spłaty w walucie obcej kwoty kapitału pożyczki wraz z odsetkami, zaciągniętej w PLN i przewalutowanej na euro.
Czy na gruncie tak opisanego stanu faktycznego (winno być: zdarzenia przyszłego) w wyniku połączenia transgranicznego u Wnioskodawczyni (Spółce Przejmującej X) powstanie dochód do opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych skutkujący powstaniem obowiązku podatkowego w tym podatku
Ustalenia czy w związku z otrzymaniem przez Fundację udziałów w C. w wyniku Połączenia, Fundacja będzie uprawniona do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego z podatku CIT na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT.
Czy Połączenie będzie skutkować dla Spółki Przejmującej powstaniem jakiegokolwiek przychodu podatkowego na gruncie Ustawy CIT, w szczególności z tytułów wskazanych w art. 12 ust. 1 pkt 8c, art. 12 ust. 1 pkt 8d oraz art. 12 ust. 1 pkt 8f Ustawy CIT; Czy Połączenie będzie skutkować dla X powstaniem jakiegokolwiek przychodu podatkowego na gruncie Ustawy CIT, w szczególności z tytułu wskazanego w art.
Dotyczy ustalenia, czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego transakcja fuzji spowoduje powstanie przychodu dla polskiej spółki przejmującej.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty VAT należnego w odniesieniu do dokonanych dostaw Leków o wartość Payback wypłaconego przez Spółkę przejętą na rzecz NFZ za okres przed Połączeniem spółek.
Wyłączenie z opodatkowania określone w art. 2 pkt 6 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych znajdzie zastosowanie zarówno do połączenia Wnioskodawcy z Polską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością jak i do połączenia ze spółką akcyjną Księstwa Liechtenstein.
W wyniku połączenia spółek kapitałowych po stronie spółki przejmowanej nie powstanie obowiązek podatkowy.
Ustalenie, czy transakcja połączenia transgranicznego i objęcie udziałów przez Wnioskodawcę wygeneruje przychód podatkowy.
Czy opisane w niniejszym wniosku połączenie transgraniczne Wnioskodawcy (spółki przejmowanej) z Udziałowcem (spółką przejmującą), dokonane w okolicznościach wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego, spowoduje powstanie dochodu z niezrealizowanych zysków na podstawie art. 24f ust. 1 w zw. z ust. 2 i ust. 3 ustawy o CIT (tzw. exit tax).
Czy w związku z połączeniem Spółki Przejmującej ze Spółką Przejmowaną w sposób wskazany w opisie zdarzenia przyszłego, po stronie Wnioskodawcy (Udziałowca) powstanie jakikolwiek przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Czy w przypadku Połączenia Spółki Przejmującej ze Spółką Przejmowaną, które to Połączenie zostanie przeprowadzone z uzasadnionych przyczyn ekonomicznych, a w szczególności jego głównym ani jednym z głównych celów nie będzie ani uniknięcie, ani uchylenie się od opodatkowania, Połączenie to nie spowoduje po stronie Wnioskodawcy konieczności rozpoznania jakiegokolwiek przychodu podlegającego opodatkowaniu
1. Czy otrzymanie przez Spółkę wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa prowadzonego przez V. Sp. k. będzie neutralne podatkowo, tj. po stronie Spółki nie powstanie przychód podatkowy, na mocy art. 12 ust. 4 pkt 4 i pkt 11 ustawy o CIT? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1), 2. Czy w związku z faktem, że wartość emisyjna przydzielonych przez Spółkę udziałów na rzecz wspólników Spółki Przejmowanej