Umorzenie wierzytelności z tytułu kredytu zaciągniętego na zakup lokalu mieszkalnego z prawem do korzystania z miejsca parkingowego.
Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia kosztu najmu miejsc postojowych do kosztu uzyskania przychodów jako tzw. kosztu pośredniego (kosztu innego niż bezpośrednio związany z przychodami, o którym mowa w art. 15 ust. 4d ustawy o CIT).
Wnioskodawca nie ma obowiązku wykazywania w ewidencji, sporządzanej na podstawie art. 109 ust. 3 ustawy, danych z faktur dokumentujących sprzedaż (nieewidencjonowaną na kasie rejestrującej) na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, ponieważ faktury te nie są objęte zakresem art. 109 ust. 3d ustawy.
Opodatkowanie sprzedaży udziału prawa użytkowania wieczystego nieruchomości.
Opodatkowanie podatkiem VAT opłaty dodatkowej nakładanej w przypadku stwierdzenia parkowania pojazdu innego rodzaju niż dopuszczony na terenie danego parkingu, niezamieszczenia ważnego biletu parkingowego na podszybiu pojazdu, parkowania poza miejscami wyznaczonymi, palenia lub używania otwartego ognia, lub też zanieczyszczania parkingu.
Opodatkowanie kary umownej w postaci opłaty dodatkowej za brak biletu parkomatowego.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT nieodpłatnego udostępnienia przez Gminę na rzecz podmiotu trzeciego obszaru celem umieszczenia urządzeń technicznych w ramach projektu oraz braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego zawartego w fakturach dokumentujących poniesione wydatki w związku z realizacją projektu.
Brak opodatkowania podatkiem VAT opłaty dodatkowej nakładanej w przypadku stwierdzenia parkowania pojazdu innego rodzaju niż dopuszczony na terenie danego parkingu, niezamieszczenia ważnego biletu parkingowego na podszybiu pojazdu, parkowania poza miejscami wyznaczonymi, palenia lub używania otwartego ognia, lub też zanieczyszczania parkingu.
Możliwość korzystania ze zwolnienia z ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej pobieranych opłat parkingowych przy użyciu urządzenia samoobsługowego.
Uznanie wydania miejsc parkingowych do korzystania przez nabywcę za dostawę towaru, zwolnienia od podatku VAT sprzedaży miejsc parkingowych oraz obowiązek udokumentowania transakcji fakturą.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących zakupy związane z realizacją opisanego projektu oraz brak obowiązku odprowadzenia podatku VAT od kwoty otrzymanej dotacji na realizację ww. projektu.
Odpłatne udostępnienie pomieszczeń w Przychodni na rzecz podmiotów realizujących usługi lecznicze oraz farmaceutyczne stanowić będzie usługi podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, niekorzystające ze zwolnienia od podatku VAT. W odniesieniu do wydatków poniesionych na realizację Inwestycji Gminie przysługuje/przysługiwać będzie pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego. Prawo to
Niepodleganie opodatkowaniu nieodpłatnego udostępnienia przez Gminę na rzecz Spółki infrastruktury i brak prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Nieuznanie Gminy za podatnika w zakresie poboru opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w Strefie Płatnego Parkowania wpłacanych przy użyciu parkometrów oraz w biurze płatnego parkowania oraz braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących stworzenie Strefy Płatnego Parkowania oraz przebudowę i modernizację lokalu na biuro
Ustalenie, czy wzniesienie obiektów – w ramach zawartej umowy PPP – stanowi odrębną od pozostałych obowiązków Partnera Prywatnego wynikających z ww. Umowy czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 8 ustawy oraz uznanie zwrotnego przekazania dzierżawionego grunt (wraz z nakładami) na rzecz Podmiotu Publicznego za czynność niepodlegającą
Brak opodatkowania kary umownej w postaci opłaty dodatkowej za brak biletu parkomatowego
Ustalenie, w jakim momencie Spółka powinna ująć koszty poniesione na prace wykonywane w parkingu podziemnym oraz w części biurowej dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Ustalenie, czy dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych Spółka powinna zakwalifikować koszty poniesione na prace wykonywane w parkingu podziemnym oraz w części biurowej jako ulepszenie budynku (zwiększenie wartości początkowej budynku zgodnie z art. 16g ust. 13 Ustawy CIT), czy jako remont (wydatki niezwiększające wartości początkowej środka trwałego jakim jest budynek) lub też
Możliwość zaliczenia spłaty kredytu do końca 2020 r. jako wydatku poniesionego na własne cele mieszkaniowe w sytuacji gdy cały przychód uzyskany ze sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego został już wydatkowany na częściową spłatę tego kredytu.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej sprzedaży biletów parkingowych przy użyciu automatu parkingowego bezobsługowego.
Możliwość zastosowania stawki 8% podatku dla świadczonych na rzecz studentów usług zakwaterowania wraz z czynnościami dodatkowymi takimi jak: usługi pralnicze i sprzątania oraz brak możliwości zastosowania stawki 8% w przypadku usług parkingowych.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikom wydatków związanych z realizacją zadań.