Czy wykonując jako biegły sądowy opinie dla sądów i innych organów państwa, Wnioskodawca może skorzystać z 50% kosztów uzyskania przychodów?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych według przepisów o rachunkowości.
Czy sporządzanie opinii na rzecz sądów w zakresie szacowania wartości nieruchomości oraz czynszu, w formie operatu szacunkowego i poza tą formą, jest doradztwem, a jeśli nie to czy Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego określonego przepisami prawa w art. 113 ust. 11 ustawy o VAT?
Prawo do odliczenia kosztów uzyskania przychodów w wysokości 50% uzyskanego przychodu z tytułu sporządzania opinii przez biegłego sądowego.
Czy sprzedaż udziałów przez podatnika za kwotę równą wartości nominalnej udziałów tj. za kwotę 27 500 zł może zostać zakwestionowana przez organ podatkowy jako sprzedaż po cenie, która nie odpowiada wartości rynkowej tych udziałów?
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług, usług świadczonych przez rzeczoznawców biegłych. Czy do stawki ryczałtowej wynoszącej 0,8358 zł za 1 km przebiegu, stosowanej przez Wnioskodawcę będącego płatnikiem podatku VAT za dojazdy rzeczoznawców należy doliczać zawsze podatek VAT w wysokości 22%?
Czy w opisanym stanie faktycznym istnieje możliwość ustalenia wartości początkowej lokalu w oparciu o wycenę rzeczoznawcy, ze względu na fakt poniesienia na wykończenie lokalu znacznych nakładów, na które nie posiada Pani dokumentów potwierdzających ich wysokości oraz czy od tak ustalonej wartości można naliczać odpisy amortyzacyjne?
Czy jako biegły sądowy, sporządzający, na zlecenie organów dochodzeniowych, opinie czy też ekspertyzy może Pan korzystać z odliczenia kosztów uzyskania przychodów w wysokości 50% uzyskanego przychodu z tytułu praw autorskich?
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu wykonania opinii w zakresie geodezji i kartografii na zlecenie sądu?
1. czy wydawanie opinii w charakterze biegłego sądowego, na zlecenie sądu, stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, czy też jest to czynność, która nie jest uznawana za działalność gospodarczą wykonywaną samodzielnie, a więc nie podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT,2. czy Wnioskodawca jest zobowiązany do odprowadzania podatku od towarów i usług z tytułu świadczenia
1. Czy wykonywane przez lekarza psychiatrę badania i wydawane opinie w zakresie biegłego psychiatry dla Sądów podlegają zwolnieniu od podatku od towarów i usług? 2. Czy istnieje konieczność rejestracji dla potrzeb podatku od towarów i usług?3. Czy przysługuje prawo do odliczania podatku od towarów i usług z tytułu dokonanych nabyć?
Czy za działalność biegłego może wystawiać faktury VAT, nie będąc płatnikiem podatku VAT, jako prowadzący działalność gospodarczą?
Czy wynagrodzenie biegłego sądowego podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?Kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tego tytułu?