Skutki podatkowe udzielania pożyczek - odsetki, opłata przygotowawcza, opłaty administracyjne, monit, odsetki karne.
Zasady ustalania przychodów z najmu dla potrzeb opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych – czy w opisanej sytuacji przychodem jest tylko czynsz najmu, czy także opłaty eksploatacyjne.
W zakresie: - sposobu dokonania odpisów amortyzacyjnych oddanej do korzystania łodzi motorowej; - możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z ubezpieczeniem i czynszem cumowania łodzi motorowej; - możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwot uiszczanych z tytułu rat leasingowych przy wariancie umowy leasingu finansowego; - możliwości zaliczenia do kosztów
Brak zastosowania ograniczenia z art. 15e ust. 1 ustawy o CIT w odniesieniu do poszczególnych Usług IT oraz kosztów zarządu i ogólnych kosztów administracyjnych (w tym dotyczących księgowości i analiz finansowych) przypisywanych przez Wnioskodawcę do Oddziału zarówno przed 1 stycznia 2019 r. jak i po tej dacie.
Sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia wierzytelności na rzecz SPV.
Brak stosowania ograniczenia, o którym mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do kosztów usług związanych z funkcjonowaniem programu lojalnościowego dla klientów hoteli.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku opłat dodatkowych pobieranych z tytułu udzielonych pożyczek oraz podlegania opodatkowaniu opłat sankcyjnych.
zwolnienie od podatku opłat pobieranych od pożyczkobiorców w związku z udzieleniem pożyczki
Opłata wstępna i administracyjna powinna zostać rozliczona w czasie i stanowić koszt uzyskania przychodów rozliczany w czasie trwania umowy leasingu, tj. przez okres 60 miesięcznych rat. W taki też sposób postąpiono w przedmiotowej sprawie zaliczając podatkowo opłatę wstępną i administracyjną do kosztów proporcjonalnie przez czas trwania umowy leasingu.
Czy opłaty administracyjne które Wnioskodawca uiszcza na rzecz Urzędu Miar powinny być wliczone do podstawy opodatkowania czy też można je refakturować na odbiorcę usługi bez doliczania podatku VAT?
Czy kwota stanowiąca równowartość uiszczonego przez właściciela podatku od wydzierżawionej nieruchomości, która to kwota została następnie zwrócona" właścicielowi przez dzierżawcę na podstawie stosownego zapisu w umowie dzierżawy, jest składnikiem przychodu osiąganego przez wydzierżawiającego z przedmiotowej umowy?
Czy opłata administracyjna oraz wstępna opłata leasingowa mogą, jako koszty w podatku dochodowym od osób prawnych, być zaksięgowane jednorazowo w momencie poniesienia, czy też powinny być rozliczone proporcjonalnie do okresu trwania umowy leasingu?
Czy Wnioskodawca będzie mógł jednorazowo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów opłatę administracyjną?
Czynność przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, dokonana w formie decyzji administracyjnej wydawanej przez jednostkę samorządu terytorialnego, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, tym samym opłata pobierana w związku z tą czynnością, nie stanowi wynagrodzenia za dostawę towarów.
Czy opłata administracyjna i opłata wstępna może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo z chwilą zapłaty?
107750 Czy opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlegają opłaty związane ze sporządzaniem kopii informacji i materiałów udostępnianych z powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego ?
Czy czynności związane z prowadzeniem państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, opłaty za czynności związane z uwzględnieniem usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu, opłat za wykonanie wyrysów i wypisów z operatu ewidencyjnego wykonywanych przez Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, powinny być opodatkowane podatkiem od towarów i usług.
Dotyczy wyłączenia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług dodatkowanych opłat rocznych obciążających użytkownika wieczystego w związku z niedotrzymaniem terminów zagospodarowania nieruchomości gruntowych ustalonych umowami o użytkowanie wieczyste.
Czy opłaty za czynności geodezyjne i kartograficzne pobierane wg zasad określonych przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie wysokości opłat za czynności geodezyjne i kartograficzne oraz za udzielanie informacji, a także za wykonanie wypisów i wyrysów z operatu ewidencyjnego winny być potwierdzone fakturą VAT?
Czy można wystawić fakturę na której osobno zostanie przedstawiona kwota za wykonaną pracę ze stawką podatku VAT w wysokości 22 % i refakturować koszty związane z obsługą zasobu geodezyjnego i kartograficznego z VAT-em "zwolniony"?