Skutki podatkowe wypłaty zysków wypracowanych na podstawie uchwał o podziale zysku podjętych przed przekształceniem.
Obowiązek odprowadzenia podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu npp, npo i mediacji oraz dokumentowania tych czynności.
Obowiązek odprowadzenia podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu npp, npo i mediacji oraz dokumentowania tych czynności.
Możliwość i moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty, którą Spółka wypłaciła na rzecz Podwykonawcy na mocy art. 6471 Kodeksu cywilnego.
Skutki podatkowe wypłaty świadczenia pieniężnego przez ubezpieczyciela.
Obowiązki płatnika w związku z opłaceniem polisy OC dla władz spółki oraz wybranych grup pracowników.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przy spłacie kredytu zaciągniętego z narzeczonym na sprzedany udział w mieszkaniu nabytym w darowiźnie od spadkobiercy.
Termin do zgłoszenia wniosku o ogłoszenie upadłości wynosi 2 tygodnie od dnia, gdy podmiot nie wykonuje swoich wymagalnych wierzytelności. Jeśli członek zarządu zgłosi ten wniosek później, to nie uwolni się od odpowiedzialności za zaległości publicznoprawne spółki nawet wtedy, gdy wykaże, że istniały szanse na poprawę sytuacji spółki i podjęto w tym kierunku odpowiednie starania – wyrok NSA z 12 stycznia
Dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Spółka może zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów Wydatki poniesione na pomoc obywatelom Ukrainy z terenów ogarniętych wojną w ramach świadczenia z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).
Uznanie Zarządzającego za podatnika podatku VAT i opodatkowanie podatkiem VAT usług zarządzania wykonywanych przez Zarządzającego na podstawie umowy cywilnoprawnej.
Ustalenie, czy Wnioskodawca będzie uprawniony zakwalifikować kwoty, jakie zgodnie z przepisami powszechnie obowiązującego prawa jest zobowiązany zapłacić na rzecz Podwykonawców, jako koszty uzyskania przychodów inne niż bezpośrednio związane z uzyskiwanymi przychodami, potrącane w dacie poniesienia.
Obowiązki płatnika w związku ze złożeniem przez zleceniobiorców oświadczeń o niepobieraniu zaliczek na podatek (Polski Ład).
w zakresie ustalenia, czy kwota zapłacona przez Wnioskodawcę na rzecz Podwykonawcy, na którą składają się należność główna oraz odsetki na podstawie orzeczenia Sądu (w ramach tzw. solidarnej odpowiedzialności inwestora) stanowią dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodu
zaliczenie do kosztów podatkowych wynagrodzeń Podwykonawców Generalnego Wykonawcy
1. Czy przedstawiony w zdarzeniu przyszłym sposób dokumentowania pracy twórczej przez pracowników zatrudnionych na stanowiskach opisanych w zdarzeniu przyszłym jest wystarczający dla zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodu, zgodnie z art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w tej części wynagrodzenia, która odpowiada wartości przenoszonych majątkowych praw autorskich
Podatek od towarów i usług w zakresie: - obowiązku zastosowania mechanizmu podzielonej płatności przy dokonywaniu płatności za Usługę, - uznania Wnioskodawcy za solidarnie odpowiedzialnego wraz z kontrahentem za rozliczenie podatku VAT na podstawie art. 105a ust. 1 ustawy.
Czy w opisanym Stanie faktycznym oraz Zdarzeniu przyszłym wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na rzecz Podwykonawców Wykonawcy w ramach odpowiedzialności solidarnej inwestora wyrażonej w art. 6471 § 5 Kodeksu cywilnego, stwierdzonej prawomocnym Orzeczeniem sądu lub Ugodą, albo w związku ze skierowanym Roszczeniem stanowić będą dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu w rozumieniu przepisów Ustawy