Skutki podatkowe zakupu pierwszego mieszkania w sytuacji wcześniejszego posiadania udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego.
Ustalenia daty nabycia udziałów w nieruchomościach, które przypadły wnioskodawcy na skutek spadku oraz zawarcia umowy o zniesienie współwłasności i ustanowienie odrębnej własności lokali oraz służebności gruntowej.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości po zniesieniu współwłasności.
Skutki podatkowe nieodpłatnego zniesienia współwłasności mieszkania.
Nieodpłatne zniesienie współwłasności nieruchomości obciążonej hipoteką.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości oraz możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości (darowizna, zniesienie współwłasności).
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia działek nabytych w drodze spadku i w drodze zamiany.
Sprzedaż nieruchomości, której wyłącznym właścicielem stał się wnioskodawca wraz z żoną – po zniesieniu współwłasności, bez spłat i dopłat, gdy wartość nieruchomości uzyskanej w drodze zniesienia współwłasności nie przekracza posiadanego udziału – nie stanowi źródła przychodu z odpłatnego zbycia, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Nieodpłatne zniesienie współwłasności nieruchomości (lokalu mieszkalnego) obciążonej hipoteką
Czy hipotekę można zaliczyć do ciężarów, które obciążają Lokal nr 1 i w konsekwencji będzie ona miała wpływ na wysokość podstawy opodatkowania przy zniesieniu współwłasności? Czy w sytuacji, w której hipoteka w wysokości przypadającej na nabywany przez Wnioskodawcę udział w Lokalu nr 1, przewyższa wysokość nabywanego udziału w nieruchomości, podatek od spadków i darowizn będzie równy 0 zł?
Czy przy ustaleniu podstawy opodatkowania wartość nieruchomości może być pomniejszona o obciążenie, jakim jest hipoteka? Czy w tym konkretnym przypadku, gdzie hipoteka przewyższa wartość nieruchomości podatek od spadków i darowizn będzie wynosił 0 zł? Czy w przypadku kiedy podatek od spadków i darowizn będzie równy zero powinno się złożyć deklarację?
Czy opisane zdarzenie przyszłe będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy opisane zdarzenie przyszłe będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?
w zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego zniesienia współwłasności nieruchomości.
W przedmiotowej sprawie, jak wskazał Wnioskodawca, wartość otrzymanych nieruchomości w wyniku zniesienia współwłasności nie przekroczyła wartości udziału jaki przysługiwał mu przed zniesieniem współwłasności. Za moment nabycia przez Wnioskodawcę lokali mieszkalnych C i D uznać więc należy otrzymanie przez Wnioskodawcę darowizny, tj. 31 stycznia 2013 r. W związku z powyższym, sprzedaż ww. lokalu mieszkalnego
Czy z tytułu umowy nieodpłatnego zniesienia współwłasności wystąpi podatek od spadków i darowizn? Jeżeli tak, to jak ma zostać obliczony?
Czy przy ustaleniu podstawy opodatkowania wartość nieruchomości może być pomniejszona o obciążenie, jakim jest hipoteka? Czy w tym konkretnym przypadku, gdzie 1/2 wysokości hipoteki przewyższa wartość 1/2 udziału w nieruchomości podatek od spadków i darowizn będzie równy zero? Czy w przypadku kiedy podatek od spadków i darowizn będzie równy zero powinno się złożyć deklarację? Jeśli tak, to jaką oraz
Czy zniesienie współwłasności spółdzielczego prawa do lokalu nr 36, niezależnie od sposobu przeprowadzenia (notarialnie czy sądownie) spowoduje konieczność zapłaty przez Wnioskodawczynię podatku od spadków i darowizn w sytuacji, gdy obciążenie hipoteczne przewyższa wartość spółdzielczego prawa do lokalu nr 36?
Odpłatne zbycie nieruchomości nabytej na podstawie umowy o dożywocie.
Czy w przypadku nieodpłatnego zniesienia współwłasności lokalu mieszkalnego, obciążanego hipoteką przewyższającą wartość nieruchomości, podstawa opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn wyniesie zero?