w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wsparcie dla montażystów niebędących kontrahentami Spółki
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów wyżywienia i noclegów w związku z organizowanymi szkoleniami i spotkaniami podsumowującymi działalność spółki
Czy od wypłaty wynagrodzenia na rzecz Kontrahenta, Wnioskodawca jest zobowiązany pobrać podatek u źródła?
1. Czy Wynagrodzenia uiszczane przez Wnioskodawcę stanowią dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami (tzw. pośrednie koszty uzyskania przychodów)? 2. W jakiej dacie Wynagrodzenia uiszczane przez Wnioskodawcę powinny być rozpoznane przez Wnioskodawcę jako koszty uzyskania przychodów?
1. Czy Wynagrodzenia uiszczane przez Wnioskodawcę stanowią dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami (tzw. pośrednie koszty uzyskania przychodów)?2. W jakiej dacie Wynagrodzenia uiszczane przez Wnioskodawcę powinny być rozpoznane przez Wnioskodawcę jako koszty uzyskania przychodów?
Czy koszty związane z wynagrodzeniem wypłacanym pracownikom, którzy wykonują prace związane bezpośrednio z wykonywanymi przez Spółkę usługami w zakresie obsługi, przeglądów i napraw statków powietrznych, stanowiące bezpośrednie koszty uzyskania przychodów, powinny być zaliczone do kosztów w momencie uzyskania przychodu z tytułu realizacji przedmiotowych usług?
Obowiązek wystawienia przez syndyka masy upadłości faktury korygującej in minus po fizycznym zwrocie ruchomości przez kontrahenta.
ustalenia czy Spółce przysługuje prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwot wypłaconych na rzecz osoby fizycznej w związku z wypłatą dodatkowego wynagrodzenia oraz wynagrodzenia wynikającego z ustanowienia zakazu konkurencji
Czy kwota odszkodowania wypłacona kontrahentowi przez ubezpieczyciela stanowi przychód Wnioskodawcy w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 1 oraz ust. 3 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 851 ze zm., dalej Ustawa CIT)?
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na usługi gastronomiczne ponoszone w związku ze spotkaniami z kontrahentami
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych udostępnionych kontrahentom na podstawie wskazanych we wniosku umów.
Czy wydatek jaki Spółka ponosi w związku z organizacją spotkania opisanego w niniejszym wniosku może być zaliczony do podatkowych kosztów uzyskania przychodu?
Czy wydatki konsumpcyjne, związane z organizacją spotkań biznesowych z kontrahentami w wysokości do 200 zł na osobę (uczestnika spotkania), Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zatorów płatniczych w odniesieniu do odpisów amortyzacyjnych.
Czy wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę na nabycie usług gastronomicznych (posiłków, napojów - w tym napojów alkoholowych - czy poczęstunków) w trakcie spotkań pracowników z partnerami biznesowymi, mogą zostać zaliczone przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do pobierania jako płatnik zryczałtowanego podatku od wypłat Należności Wydawców?
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do pobierania jako płatnik zryczałtowanego podatku od wypłat Należności Wydawców?
Czy wydatki ponoszone przez Bank, w związku ze spotkaniami z kontrahentami/klientami, w siedzibach placówek Banku, na napoje i poczęstunek, stanowią dla Banku koszty uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawych?
Czy wydatki ponoszone przez Bank na zakup posiłków w restauracji w związku ze spotkaniem biznesowym z kontrahentem/klientem, stanowią dla Banku koszty uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawych?
W odniesieniu do ponoszonych przez Wnioskodawcę w ramach wykonywanej działalności gospodarczej wydatków na usługi gastronomiczne ponoszone w różnych miastach Polski na spotkaniach w restauracji lub kawiarni, których celem są biznesowe spotkania z kontrahentami, które mają na celu nawiązanie czy poprawę współpracy, należy stwierdzić, że w katalogu przepisu art. 23 ust. 1 ustawy nie zawarto zakazu, ani
Czy w przedstawionych stanach, określonych w pkt. I niniejszego wniosku, wydatki ponoszone na zakup artykułów spożywczych, owoców, usług cateringowych i gastronomicznych stanowią i będą w przyszłości stanowić koszty uzyskania przychodów Spółki zgodnie z treścią art. 15 ust. 1 updop?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na usługi gastronomiczne.
Wydatki przedstawione w opisie stanu faktycznego nie noszą znamion reprezentacji, gdyż nie mają na celu stworzenie pozytywnego wizerunku Spółki. Nie należą zatem do katalogu wydatków, które zgodnie z art . 16 ust. 1 pkt 28 updop nie stanowią kosztów uzyskania przychodów. Wydatki na usługi gastronomiczne/cateringowe w ramach organizowanych spotkań z przedstawicielami hurtowni i farmaceutami mogą zatem
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.