Możliwość odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej wydatków poniesionych na zakup i montaż falownika z magazynem energii zintegrowanych z instalacją fotowoltaiczną.
Konsekwencje podatkowe wniesienia w drodze aportu Infrastruktury do Spółki.
Skoro podstawę prawną opisanych umów będzie stanowił art. 49 Kodeksu cywilnego, to stwierdzić należy, że umowy takie jako niewymienione w zamkniętym katalogu czynności cywilnoprawnych, określonym w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, nie będą podlegały opodatkowaniu tym podatkiem.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej w przypadku braku faktycznego odbioru budynku.
Ulga termomodernizacyjna z tytułu rozbudowy instalacji fotowoltaicznej.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Czy opisana we wniosku działalność w ramach realizacji Instalacji stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i umożliwia skorzystanie z ulgi badawczo-rozwojowej na zasadach określonych w art. 18d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej (budynek w budowie).
Brak opodatkowania przez Gminę usług modernizacji świadczonych na rzecz Mieszkańców, zastosowanie tzw. odwrotnego obciążenia, prawo do odliczenie podatku VAT.
Opodatkowanie przez Miasto usług „termomodernizacji” świadczonych na rzecz Mieszkańców, stawka podatku dla tych usług, podstawa opodatkowania, opodatkowanie zaliczek, brak prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z faktur dokumentujących wydatki poniesione na zakup i montaż Instalacji, brak obowiązku zastosowania tzw. mechanizmu odwrotnego obciążenia.
Możliwość odliczenia wydatków poniesionych na zakup instalacji fotowoltaicznej z falownikiem hybrydowym i magazynem energii w ramach ulgi termomodernizacyjnej.
Będzie mógł Pan skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej i dokonać odliczenia w PIT-37 wydatków na instalację fotowoltaiczną z falownikiem hybrydowym oraz magazyn energii.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej w odniesieniu do wydatku poniesionego na zakup i montaż magazynu energii stanowiącego integralną całość instalacji.
Prawo do odliczenia podatku VAT w całości od wydatków poniesionych na budowę sieci kanalizacyjnych i wodociągowych, powstałych w ramach zadań.
Czy działalność Wnioskodawcy w ramach Kontraktu będzie skutkowała powstaniem dla Wnioskodawcy zakładu podatkowego na terytorium Polski w rozumieniu art. 4a pkt 11 Ustawy o CIT w zw. z art. 5 UPO Polska-Francja?
Opodatkowanie odpłatnych usług dostarczania wody i odprowadzania ścieków.
Ustalenie czy istnieje możliwość odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej wydatków bez posiadania dokumentu końcowego odbioru domu oraz gdy faktury są wystawione na współmałżonka, z którym nie ma rozdzielności majątkowej.
Brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego udostępnienia Spółce infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Zwolnienie od podatku VAT wniesienia przez Gminę aportem w zamian za udziały infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.
Moment rozpoznania przychodu z tytułu otrzymanych Czynszów Dzierżawnych.
Czy w rozumieniu art. 17 ust. 1h ustawy o VAT Wykonawca świadczy usługi na rzecz Gminy jako podwykonawca, a w konsekwencji, czy Gmina ma obowiązek zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia w odniesieniu do usług nabywanych od Wykonawcy?
Czy świadczenie - wykonywane w ramach Umowy - polegające na dostawie części materiałów oraz urządzeń , a także montażu wszystkich materiałów i urządzeń wchodzących w skład Instalacji należy uznać do celów VAT za usługę kompleksową i objąć jednolitym reżimem podatkowym, a w przypadku uznania, że świadczenia wykonywane w ramach Umowy - składające się na wykonanie Instalacji, mają charakter usługi kompleksowej
Uznanie odpłatnej dzierżawy Infrastruktury kanalizacyjnej na rzecz Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia od podatku VAT oraz prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków inwestycyjnych.