grupa inwalidzka
Interpretacja
12.02.2021 Podatki

Możliwość odliczenia od dochodu wydatków poniesionych przez osobę niepełnosprawną na zakup urządzenia do oczyszczania i jonizacji powietrza.

Interpretacja
18.06.2020 Podatki

Wnioskodawczyni nie przysługuje prawo do odliczenia od dochodu przedmiotowych wydatków poniesionych na operacje zaćmy obu oczu, połączonej z wszczepieniem sztucznych soczewek wewnątrzgałkowych do torebki soczewki i leczenie pooperacyjnego, ponieważ Wnioskodawczyni nie spełnia ustawowego warunku wymaganego dla skorzystania z możliwości jakiegokolwiek odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej, o którym

Interpretacja
04.07.2019 Podatki

Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej Wnioskodawca posiada orzeczenie ustalające inwalidztwo III grupy wydane przez komisję MSW.

Interpretacja
14.05.2019 Podatki

Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej Wnioskodawczyni nie może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej, ponieważ posiada orzeczenie ustalające inwalidztwo III grupy wyłącznie z tytułu niezdolności do służby w Policji.

Interpretacja
14.05.2019 Podatki

Wnioskodawca nie może dokonać odliczenia wydatków poniesionych w lutym 2018 r. na turnus rehabilitacyjny, albowiem ww. wydatek poniesiony został w okresie, gdy nie posiadał jeszcze orzeczenia o niepełnosprawności. Z wydanego zaś Wnioskodawcy orzeczenia wynika, że ustalony stopień niepełnosprawności datuje się od 10 maja 2018 r., natomiast daty powstania niepełnosprawności nie da się ustalić.

Interpretacja
09.05.2019 Podatki

Skoro z posiadanej przez Wnioskodawcę dokumentacji nie wynika że poniósł on wydatki na zakup leków, to wydatków na usługę medyczną w postaci terapii komórkami macierzystymi nie może odliczyć od dochodu w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej, zwłaszcza, że nie sposób ich zakwalifikować do żadnej innej kategorii wydatków rehabilitacyjnych wymienionych w art. 26 ust. 7a ustawy o podatku dochodowym od osób

Interpretacja
11.04.2019 Podatki

Skoro z posiadanych przez Wnioskodawczynię dokumentów nie wynika, że zabieg usunięcia żylaków stanowi zabieg rehabilitacyjny, to poniesione przez nią wydatki na ww. cel nie uprawniają do odliczenia ich od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej.

Interpretacja
01.03.2019 Podatki

W sytuacji gdy Wnioskodawczyni posiada orzeczenie obwodowej komisji lekarskiej do spraw inwalidztwa i zatrudnienia o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z ogólnego stanu zdrowia i oprócz dotychczasowych schorzeń współistniejących doszedł u niej bezdech senny oraz początkowa śródmiąższowa choroba płuc poniesione wydatki będzie mogła zakwalifikować do wydatków, o których mowa w art. 26, ust.7a, pkt

Interpretacja
01.02.2019 Podatki

Skoro Wnioskodawca - na mocy orzeczenia wydanego w dniu 7 stycznia 1992 r., tj. przed dniem 1 stycznia 1998 r. zaliczony został do III grupy inwalidztwa w związku ze służbą wojskową oraz trzeciej grupy inwalidztwa z ogólnego stanu zdrowia i jak twierdzi orzeczenie to nie wygasło, to - stosownie do art. 62 ust. 1 i art. 62 ust. 2 pkt 3 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu

Interpretacja
19.12.2018 Podatki

Ulga rehabilitacyjna odliczenie od dochodu wydatków z tytułu użytkowania samochodu osobowego (orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez MSWiA)

Interpretacja
28.11.2018 Podatki

Możliwość odliczenia ulgi prorodzinnej w związku ze sprawowaniem opieki i wypełnianiem obowiązku alimentacyjnego przez siostrę w stosunku do dorosłego niepełnosprawnego brata.

Interpretacja
09.06.2014 Podatki

Czy klimatoterapia jest zabiegiem leczniczo-rehabilitacyjnym w świetle przepisów skarbowych, a w konsekwencji, czy ww. wydatki na rehabilitację, tj. używanie samochodu osobowego stanowiącego współwłasność małżonków w celu wyjazdu nad morze w ramach leczenia- rehabilitacji klimatycznej podlegają odliczeniu od dochodu?

Interpretacja
09.02.2009 Podatki

Wnioskodawca poniósł w 2008 r. wydatki za pobyt na Oddziale Rehabilitacji Leczniczej jak i na Oddziale Rehabilitacji z rehabilitacją leczniczą stałą Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczego w L. Jest osobą w stosunku do której, na podstawie odrębnych przepisów, orzeczono stopień niepełnosprawności. Mając na uwadze ww. przepisy prawa oraz przedstawione zdarzenie przyszłe,

Interpretacja
22.11.2005 Podatki

Czy podatnicy, posiadający orzeczenie o częściowej niezdolności do pracy orzeczonej na okres trwały mogą odliczać od podatku dochodowego od osób fizycznych koszty używania własnego samochodu osobowego dla potrzeb związanych z koniecznymi przejazdami na zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne?