Zwolnienie od podatku szkoleń zawodowych wraz z przeprowadzeniem egzaminów po ich zakończeniu na podstawie § 3 ust. 1 pkt 14 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień.
Zwolnienie od podatku usług polegających na przeprowadzeniu egzaminów na tytuł mistrza i czeladnika.
Zwolnienie od podatku VAT usług szkoleniowych, gdy walidacja i wydanie certyfikatu jest ich obowiązkowym elementem, brak zwolnienia od podatku usług walidacji i wydania certyfikatu, gdy nie są obowiązkowym elementem usługi szkoleniowej oraz braku zwolnienia od podatku VAT usług walidacji i wydania certyfikatu. świadczonych na rzecz eksternistów.
Świadczone przez Państwa usługi polegające na przeprowadzaniu egzaminów dla osób które ukończyły szkolenie organizowane przez inny podmiot będące przedmiotem pytania 4, będą także korzystały ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 17a w zw. z art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy.
Uznanie czynności zrealizowanych na podstawie umowy za świadczenie usług oraz sposób dokumentowania.
Brak zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy nabytych od firmy szkoleniowej usług egzaminacyjnych oraz innych usług mających na celu realizację i/lub weryfikację egzaminu oraz nadzór online w przypadku egzaminu online, jako usług ściśle związanych z usługami szkoleniowymi świadczonymi przez Spółkę.
Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie zastosowania zwolnienia od usług szkoleniowych wraz z egzaminem i bez oraz do samego egzaminu.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług zwrotu kosztów obejmujących poniesione przez Powiat wydatki na zakup materiałów i surowców na potrzeby organizacji części praktycznej egzaminów zawodowych w jednostkach oświatowych Powiatu, dokonywanego przez OKE na rzecz Powiatu.
Czy wydatki wniesionych opłat kwalifikacyjnych związanych z uzyskaniem uprawnień budowlanych - uprawnień uzyskanych już w trakcie prowadzonej działalności - a poniesionych przed jej rozpoczęciem można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
obowiązki płatnika w związku z wypłatą wynagrodzeń członkom komisji kwalifikacyjnej
opodatkowanie 23% stawką podatku VAT świadczonych przez Wnioskodawcę kursów (szkoleń) z zakresu obsługi i konserwacji maszyn, brak opodatkowania podatkiem VAT przeniesienia przez Wnioskodawcę kosztów egzaminu końcowego i kosztów opłaty skarbowej od pełnomocnictwa na rzecz uczestników kursów (szkoleń).
Możliwości zastosowania zwolnienia od podatku w odniesieniu do świadczenia usług polegających na: przeprowadzaniu kursów, egzaminów oraz pouczeń okresowych (szkoleń) dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego oraz z prowadzeniem określonych rodzajów pojazdów kolejowych.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku usługi przeprowadzania egzaminu z języka polskiego
Zwolnienie z opodatkowania stypendium oraz sfinansowania egzaminu dot. zdobycia uprawnień SEP przyznanych pracownikom uczestniczącym w kursie w związku z podnoszeniem przez nich kwalifikacji zawodowych
Uznanie noty księgowej za prawidłową formę obciążenia okręgowej komisji egzaminacyjnej kosztami zakupu materiałów i surowców zakupionych dla potrzeb organizacji egzaminów kwalifikacyjnych.
Zwolnienie od podatku VAT usług walidacji kwalifikacji rynkowych i potrzebnych społecznie oraz związanych z nimi usług włączenia do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji opisów kwalifikacji.
zwolnienia od podatku VAT dopłat uczestników projektu do egzaminu na zakończenie szkolenia komputerowego i językowego na podstawie § 3 ust. 1 pkt 14 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień, obowiązku ewidencji w rejestrze sprzedaży VAT dopłat uczestników do egzaminu na zakończenie szkolenia.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług polegających na zorganizowaniu i przeprowadzeniu egzaminu z języka obcego na rzecz osób nieuczestniczących w kursach przygotowawczych.
Czy usługa zorganizowania i przeprowadzenia egzaminów z zakresu języka obcego przez firmę dla zleceniodawcy korzysta ze zwolnienia od podatku VAT zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy?
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT usług organizowania i przeprowadzania egzaminów z zakresu języka obcego.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT usług organizacji i przeprowadzania egzaminów zawodowych.
Opodatkowanie egzaminów kończących szkolenie oraz egzaminów sprzedawanych odrębnie.