Zwolnienie od podatku VAT opłaty za zajęcia dla dzieci na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a.
Brak obowiązku wliczania w limit sprzedaży 200.000 zł przychodu z faktury wystawionej dla innej samorządowej instytucji kultury na współorganizację wydarzenia kulturalnego.
Prawo do korzystania ze zwolnienia dla świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a.
Uznanie sprzedaży udziału wynoszącego 1/4 części nieruchomości stanowiącej niezabudowaną działkę o pow. 0,2400 ha, powstałą z podziału działki nr 1 za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Brak obowiązku stosowania proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a-2h ustawy o podatku od towarów i usług.
Zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a świadczonych usług, tj. zajęć muzycznych.
Usługi polegające na uczestniczeniu w koncertach oraz udzieleniu licencji do praw autorskich w celu udostępnienia twórczości na Spotify i innych platformach muzycznych podlegają zwolnieniu na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy, natomiast dostawa na rzecz wytwórni nagranych płyt w celu ich sprzedaży nie korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy.
Zwolnienie od podatku VAT usług polegających na organizacji zajęć ruchowo-tanecznych dla dzieci na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a ustawy.
Usługi kulturalne, świadczone przez Fundację, korzystają ze zwolnienia z podatku VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w całości, od wszystkich faktur wystawianych za organizację imprez plenerowych, na które obowiązuje wstęp wolny dla publiczności, odbywających się w budynkach oraz w plenerze na nieruchomościach będących w posiadaniu ..., oraz organizację imprez plenerowych odbywających się na drodze publicznej, przylegającej do nieruchomości.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków związanych z nabyciem wyposażenia w ramach projektu pn. „(…)”.
Dotyczy zwolnienia od podatku VAT usług kulturalnych i usług nauki języka obcego oraz braku obowiązku wykazywania ww. usług w wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT.
Zwolnienie od podatku VAT dla usługi organizacji i produkcji wydarzeń artystycznych z zakresu muzyki o zasięgu krajowym i międzynarodowym.
Brak prawa do odzyskania podatku przez jednostkę korzystającą ze zwolnienia podmiotowego.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka ma prawo skorzystać z tzw. ulgi sponsoringowej przewidzianej w art. 18ee ustawy o CIT oraz odliczyć od podstawy opodatkowania kwotę stanowiącą 50% wartości faktur wystawionych przez Sponsorowanego w związku z realizacją umów barterowych zawieranych ze Sponsorowanym.
Ustalenie czy koszty ponoszone na sfinansowanie działalności kulturalnej podlegają odliczeniu od podstawy opodatkowania (sponsoring).
Do świadczonych przez Wnioskodawcę usług uczestnictwa w Projekcie – z tytułu których są/będą uiszczane opłaty na rzecz Centrum – nie ma/nie będzie mieć zastosowania zwolnienie od podatku VAT.
Uznanie nabywanych usług od zagranicznych Lektorów jako import usług zwolnionych z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 ustawy.
Możliwość korzystania przez Wnioskodawcę ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ustawy.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 ustawy dla świadczonych usług dyrygenta.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania wydatków poniesionych na zakup antyku oraz kwoty pieniężnej przekazanych muzeum w ramach tzw. sponsoringu właściwego (reklama) oraz w zakresie możliwości zastosowania odliczenia kwoty stanowiącej 50% tych kosztów jako wydatków poniesionych na działalność kulturalną w myśl art. 26ha ust. 1 w zw. z ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.