Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd oraz dochody z umowy zlecenie.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej na dwóch synów (w tym na niepełnosprawnego syna).
Prawo do korzystania z preferencyjnych zasad rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych jako osoba samotnie wychowująca dziecko za 2023 r.
Ulga prorodzinna (przekroczenie dochodów, osoba samotnie wychowująca dziecko).
Możliwość skorzystania z całości kwoty ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko.
Ulga prorodzinna na dziecko pełnoletnie prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (art. 30c ustawy).
Dotyczy możliwości odliczenia ulgi prorodzinnej w stosunku do dziecka osiągającego dochody do momentu ukończenia przez nie 18 roku życia.
Mogła Pani skorzystać z odliczenia ulgi prorodzinnej za 2021 r. w następujący sposób: w okresie od stycznia do marca w wysokości 50% na troje dzieci, w okresie od kwietnia do grudnia w wysokości 100% na małoletnią córkę N. i małoletniego syna K., w okresie od kwietnia do maja w wysokości 100% na małoletniego syna D., w okresie od czerwca do 31 grudnia 2021 r. w wysokości 50% na pełnoletniego syna D
Dokonywanie odliczeń w ramach ulgi prorodzinnej za 2019 i 2021 rok przy wykonywaniu władzy rodzicielskiej przez jednego rodzica po rozwodzie wobec małoletniego dziecka oraz wykonywaniu obowiązku alimentacyjnego przez obojga rodziców wobec pełnoletniego studiującego dziecka, które uzyskało pełnoletność w trakcie 2019 r.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej (dziecko małoletnie w ciągu roku osiąga pełnoletność).
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej - dzieci małoletnie i pełnoletnie.
Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe w części dotyczącej wysokości ulgi prorodzinnej przysługującej w stosunku do córek K. i W. przed uzyskaniem przez córki pełnoletności i nieprawidłowe w części dotyczącej wysokości ulgi prorodzinnej przysługującej w stosunku do córek K. i W. po uzyskaniu przez córki