Wniosek w zakresie możliwości zastosowania stawki podatku VAT 0% dla opisanej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz obowiązku wystawienia faktury dokumentującej dostawę na terytorium kraju, w przypadku przedstawionych wariantów organizacji transportu towarów, do których przypisane zostały zestawy dokumentów
Uznanie czynności wykonywanych przez Spółkę za jedną usługę transportu towarów; powstanie obowiązku podatkowego dla wykonywanych usług; prawidłowość dokumentacji świadczonych usług dla zastosowania stawki podatku w wysokości 0%; zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% w stosunku do otrzymywanych zaliczek; moment korekty faktur dokumentujących świadczone usługi; prawo do zastosowania stawki podatku
brak możliwości zastosowania stawki 0% dla usługi transportu międzynarodowego towarów importowanych
stawka podatku dla usług transportu towarów z terytorium UE na terytorium kraju trzeciego oraz z kraju trzeciego na terytorium UE świadczonych na rzecz polskiego podatnika w sytuacji, gdy posiada wyłącznie dokument CMR
W zakresie zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% dla świadczonej przez Wnioskodawcę Usługi kurierskiej międzynarodowej.
Dokumentacja uzasadniającej zastosowanie 0% stawki podatku do dokonywanych dostaw wewnątrzwspólnotowych (schemat z kurierem).
Czy w przypadku odesłania drogą elektroniczną zeskanowanych potwierdzonych pieczątką firmową i podpisem odbiorcy następujących dokumentów: faktura sprzedaży, specyfikacja sztuk ładunku, WZ, oświadczenie o odbiorze, Wnioskodawca będzie uprawniony do zastosowania stawki 0% do wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów?
Czy w przypadku dostawy, Spółka, dla zastosowania stawki 0% podatku VAT z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, jest zobowiązana posiadać list przewozowy (dokument CMR), w którym zostanie wskazane docelowe miejsce dostawy towaru w innym kraju UE, czy też dla zastosowania tej preferencyjnej stawki podatku VAT wystarczy, aby Spółka dysponowała innymi dokumentami np. oświadczeniem kupującego (kontrahenta
w zakresie zastosowania stawki 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
w zakresie zastosowania stawki w wysokości 0% dla usług dowozu towarów w transporcie międzynarodowym na odcinku krajowym.
Czy w stosunku do dostaw wewnątrzwspólnotowych, w przypadku których dostarczenie towarów będących przedmiotem wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów do nabywcy znajdującego się na terytorium państwa członkowskiego innym niż terytorium kraju, udokumentowanych jednym dowodem z art. 42 ust. 3 ustawy o VAT tj. dokumentem przewozowym otrzymanym od przewoźnika na którym widnieje numer packing listu oraz opis
Czy dokumenty posiadane przez Spółkę, tj: specyfikacja poszczególnych sztuk ładunku, potwierdzenie zapłaty za dostarczone towary, gdy zapłata nastąpiła po dostarczeniu towarów, korespondencja handlowa z nabywcą tj. wysłane drogą mailową dokumenty: oferta oraz otrzymane potwierdzenie przyjęcia oferty oraz w przypadku wywozu przez spedytora - faktura wystawiona przez przewoźnika dotycząca kosztów frachtu
Czy Drukarnia ma prawo do zastosowania 0% stawki opodatkowania do opisanej w stanie faktycznym transakcji wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów?
Czy tylko i wyłącznie list przewozowy, a nie CMR, przesłany przez spedytora droga elektroniczną lub wypisany ręcznie gotowy list spedycyjny - podpisany przez kierowcę odbierającego towar oraz wydrukowane ze strony internetowej spedytora potwierdzenie dostawy jest wystarczającym poświadczeniem dostawy umożliwiającym zastosowanie 0% stawki VAT w dostawach wewnątrzwspólnotowych?
Czy wewnątrzwspólnotowa dostawa towaru rozcieńczalnik spirytusowy do kraju Unii Europejskiej skorzysta ze stawki podatku od towarów i usług 0%?
Czy świadczenie usługi przewozu opakowań na trasie z Norwegii do Polski należy uznać za usługę transportu międzynarodowego - import towarów, do której stosuje się stawkę VAT 0%, na podstawie art. 83 ust. 1 i 2, a w przypadku braku dokumentów, o których mowa w art. 83 ust. 5 pkt 2 zastosować stawkę 22%?
z uwagi na fakt, że Wnioskodawca nie posiada dokumentu wymienionego w art. 83 ust. 5 pkt 2 ustawy o VAT, wystawiając fakturę VAT na świadczoną przez siebie usługę spedycyjną związaną z międzynarodowym transportem towarów nie ma prawa do zastosowania stawki 0%. Wnioskodawca jest zobowiązany zastosować dla swojej usługi 22% stawkę podatku VAT, którą może skorygować dopiero w momencie posiadania dokumentu
Dokumenty wystarczające do zastosowania stawki 0% w przypadku WDT, gdy towar dostarczany jest za pośrednictwem przewoźnika.
Określenie stawki podatku VAT dla opisanej we wniosku usługi transportowej z Włoch do Polski wykonanej na zlecenie litewskiego kontrahenta.
Określenie stawki podatku VAT dla opisanej we wniosku usługi transportowej z Włoch do Polski wykonanej na zlecenie rosyjskiego kontrahenta.
Dokumenty wystarczające do zastosowania stawki 0% w przypadku WDT, gdy nabywca odbiera towary przy użyciu własnego środka transportu.
Stawka podatkowa przy świadczeniu usług transportu międzynarodowego.