Skutki podatkowe wypłaty przez spółkę komandytową zysku wypracowanego przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością przed przekształceniem.
Obowiązek pobrania zaliczki na PIT od wypłacanych zaliczek z tytułu zysku komplementariuszom.
Skutki podatkowe wypłaty zysków zatrzymanych oraz zastosowania zwolnienia od podatku.
Skutki podatkowe wypłaty zysków wypracowanych na podstawie uchwał o podziale zysku podjętych przed przekształceniem.
Opisane we wniosku zwiększenie udziałów w zyskach Spółki nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn.
Wypłata środków stanowiących zwrot podatku nie będzie stanowić dla Pana dochodu (przychodu) z udziału w zyskach osób prawnych w rozumieniu przepisu art. 24 ust. 5 ustawy o PIT.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego z art. 17 ust. 1 pkt 23a ustawy o CIT do dochodów Spółki oraz sposobu ustalenia dochodu podlegającego zwolnieniu od podatku dochodowego z tytułu realizacji Kontraktów.
Obowiązki płatnika w zakresie prawa do odliczenia proporcjonalnie do udziału komplementariusza w zyskach Spółki, uiszczonego przez Spółkę podatku CIT od podatku PIT należnego od dochodu komplementariusza z tytułu udziału w zyskach Spółki.
Możliwość pomniejszania zryczałtowanego podatku dochodowego należnego z tytułu udziału w zyskach osób prawnych w przypadku zmiany statusu komandytariusza na komplementariusza w trakcie roku podatkowego.
Skutki podatkowe zmiany statusu komandytariusza na komplementariusza.
Czy wypłata na rzecz Wspólników Dywidendy z Zysków zatrzymanych, tj. zysków z lat ubiegłych osiągniętych przed 1 maja 2021 r. (w okresie, w którym Spółka nie była podatnikiem podatku CIT), nie będzie podlegała opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem CIT, nawet jeżeli ich wypłata nastąpi po przekształceniu Spółki w Spółkę Przekształconą
Dotyczy skutków podatkowych wypłaty zysku wypracowanego przed przekształceniem jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
czy w razie wypłaty zysku przypadającego komandytariuszowi za rok obrotowy trwający od 1 maja 2021 roku do 31 grudnia 2021 roku Wnioskodawca będzie zobowiązany jako płatnik do pobrania podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu dochodu uzyskanego przez komandytariusza z udziału w zyskach osób prawnych jest prawidłowe
1. Czy kwoty wypłacane przez Spółkę na rzecz Wnioskodawcy po dniu uzyskania przez nią statusu podatnika podatku dochodowego od osób prawnych, to jest po dniu 1 maja 2021 r., na podstawie Uchwały 1 będą podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też można przyjąć, że wypłata Zysków 2020 będzie neutralna podatkowo? Innymi słowy, czy w momencie otrzymywania kwot wypłacanych przez
W zakresie skutków podatkowych zmniejszenia udziału kapitałowego w spółce komandytowej.
Skutki podatkowe umorzenia akcji spółki oraz podstawa obliczenia daniny solidarnościowej.
w zakresie: zwolnienia dochodów uzyskanych przez Spółkę z tytułu dywidend wypłacanych przez spółki zależne
w zakresie: zwolnienia dochodów uzyskanych przez Spółkę z tytułu dywidend wypłacanych przez spółki zależne
Dochód/przychód uzyskany w wyniku automatycznego umorzenia udziałów w Spółce holdingowej a możliwość zwolnienia od opodatkowania
Automatyczne umorzenie udziałów w Spółce holdingowej a możliwość zwolnienia od opodatkowania dochodu/przychodu uzyskanego w wyniku tej transakcji
Czy zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy CIT, w przypadku, gdy Spółka dokona odpłatnego zbycia udziałów spółki podzielonej (spółek dzielonych) przez wydzielenie celem ich umorzenia (umorzenie dobrowolne), a w wyniku podziału przez wydzielenie nie dojdzie do zmniejszenia liczby udziałów, to wynik (dochód bądź strata) uzyskana na tej transakcji będzie składał się z kwoty, za którą dokonano zbycia (przychód
Czy zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy CIT, w przypadku, gdy Spółka dokona odpłatnego zbycia posiadanych przez siebie udziałów celem ich umorzenia (umorzenie dobrowolne), to opodatkowanie wyniku na takiej transakcji (dochodu lub straty) winno nastąpić na zasadach ogólnych, a więc analogicznie jak w przypadku sprzedaży udziałów na rzecz podmiotu trzeciego? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Jak należy ustalić podstawę opodatkowania w przypadku umorzenia udziałów/akcji Spółki Zbywanej, lub zbycia udziałów/akcji Spółki Zbywanej celem ich umorzenia lub likwidacji Spółki Zbywanej, jeżeli udziały/akcje te zostały nabyte w drodze tzw. wymiany udziałów, uregulowanej w art. 12 ust. 4d i ust. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?