Dotyczy ustalenia, czy wartość Długu, który nie zostanie spłacony na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Obowiązek zapłaty należnego podatku po spadkodawcy oraz możliwość dziedziczenia prawa do "ulgi mieszkaniowej".
Skoro obdarowany, przyszły nabywca udziału w spółce cywilnej w drodze darowizny – przejmie długi i ciężary oraz zobowiązania występującego ze spółki wspólnika - to to umowa darowizny będzie stanowiła czynność podlegającą opodatkowaniu PCC.
Skutki podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych odłączenia się wnioskodawcy od kredytu hipotecznego udzielonego na cele mieszkaniowe.
Konwersja pożyczek będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych tylko w części, w której wkład podwyższy kapitał zakładowy spółki z o.o., w części przekazanej na kapitał zapasowy jest obojętna podatkowo.
Wypłata odszkodowania spełnia przesłanki o których mowa w art. 89a ust. 4 ustawy, a tym samym niesie za sobą obowiązek zwiększenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego w odpowiedniej części.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dokonywanych zwrotów na rzecz klientów w związku z zawartymi ugodami.
Czy likwidacja Spółki i wykreślenie jej z rejestru przedsiębiorców z niespłaconymi zobowiązaniami pożyczkowymi spowoduje powstanie po jej stronie przychodu do opodatkowania
Czy Wnioskodawca ma prawo skorygować podstawę opodatkowania oraz podatek należny wynikający z Faktur (na podstawie art. 89a ustawy o VAT)?
Obowiązki Syndyka w trakcie trwania postępowania upadłościowego podatnika (ulga na złe długi).
Czy w związku z Konwersją Długu na Kapitał Wnioskodawcy, wartość wkładu wnoszonego do spółki (Wnioskodawcy) przez Wierzyciela stanowi jego przychód zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 7 Ustawy CIT, który nie podlega opodatkowaniu w Polsce na podstawie art. 13 ust. 5 DTT, a w konsekwencji Wnioskodawca nie będzie obowiązany jako płatnik do pobrania podatku u źródła na podstawie art. 26 ust. 1 Ustawy CIT.
Uznanie, czy przychód powstały z umorzonej kwoty kapitału i odsetek podlega opodatowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
W zakresie skutków podatkowych nabycia w drodze darowizny udziału w nieruchomości obciążonej hipoteką.
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego, w tym w szczególności z ukrytych zysków, w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy o CIT „dochodu z tytułu podzielonego zysku" lub „dochodu z tytułu zysku przeznaczonego na pokrycie strat", „dochodu z tytułu zysku netto" albo „rozdysponowanego dochodu z tytułu zysku netto", w związku ze zwolnieniem Spółki z długu i zapłacenia
Czy na podstawie art. 89a ust. 1-2 ustawy o VAT w związku z art. 90 Dyrektywy o VAT Wnioskodawca jest uprawniony do skorzystania z ulgi na złe długi w odniesieniu do wierzytelności wynikającej z faktury korygującej, jeśli dłużnikiem Wnioskodawcy jest przedsiębiorca niezarejestrowany jako podatnik VAT czynny?
Uznanie za usługę czynności zwolnienia z długu oraz rezygnacji z przysługującego zwolnienia.
W zakresie braku opodatkowania odpłatnej transakcji przejęcia zobowiązań Zainteresowanego przez Zainteresowanego 2, w drodze umowy zawartej na podstawie art. 519 k.c., w zamian za wynagrodzenie odpowiadające wartości przejętych zobowiązań Zainteresowanego 2.
Przeniesienie własności udziału w nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu.
W zakresie skutków podatkowych przejęcia udziałów w nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu.
Ustalenie, czy Wnioskodawca ma prawo do rozliczenia ulgi na złe długi w kwietniu 2022 r.