Ustalenie czy w przypadku opisanych w stanie faktycznym (zdarzeniu przyszłym) Robotów, przez koszty nabycia, o których mowa w art. 38eb ust. 2 pkt 1 ustawy o CIT, należy rozumieć cenę nabycia w rozumieniu art. 16g ust. 3 ustawy o CIT.
Skutki podatkowe zakupu od byłego pracodawcy pojazdu służbowego po cenie preferencyjnej.
Korekta Ceny Początkowej oraz rozliczenia w ramach mechanizmu earn-out nie wpłyną na podstawę opodatkowania umowy sprzedaży udziałów w spółce, ponieważ wystąpienie oraz wysokość potencjalnych korekt i rozliczeń jest niepewne i uzależnione od określonych w przyszłości czynników, a nie od zmiany wartości rynkowej udziałów.
Czy w razie sprzedaży przez Wnioskodawcę części udziałów Spółki objętych w wyniku przekształcenia spółki komandytowej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (Spółkę), kosztem uzyskania przychodu Wnioskodawcy z tego rodzaju transakcji będzie przypadająca na niego wartość bilansowa majątku (tj. wartość księgowa aktywów) spółki komandytowej (spółki przekształcanej), ustalona na moment przekształcenia
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego od syndyka, po upadłości dewelopera, a pięcioletni okres, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy jako koszt uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży udziałów w przekształconej spółce z o.o. (powstałej z przekształcenia D sp. z o.o. sp.k ), Wnioskodawca może ująć kwotę stanowiącą określony procent odpowiadający jego udziałowi w wartości majątku (kapitału własnego) spółki komandytowej wycenionego na potrzeby przekształcenia spółki komandytowej w spółkę z o.o.?
Skutki podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z odpłatnego zbycia udziałów.
czy Wnioskodawca jest uprawniony do wyboru w jakiej kolejności będzie zbywał wskazane przez niego (zidentyfikowane) udziały w celu umorzenia w EW, w celu ustalenia sposobu obliczenia kosztu podatkowego z tytułu zbycia udziałów w celu ich dobrowolnego umorzenia
1. Czy suma kosztów uzyskania przychodów w przypadku odpłatnego zbycia przez Wnioskodawcę Udziałów Scalonych będzie równa sumie kosztów uzyskania przychodów ustalonych w oparciu o obowiązujące przepisy z dnia nabycia lub objęcia Udziałów do Scalenia? 2. Czy dokonując ustalenia wydatków stanowiących koszty uzyskania przychodów nabycia lub objęcia Udziałów do Scalenia dla celów obliczenia kosztów uzyskania
Ustalenie wartości początkowych gruntu i budynku nabytych od osób fizycznych wraz z nakładami na budynek nabytymi od spółki cywilnej. Ustalenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia gruntu i budynku spółce córce.
W zakresie ustalenia przychodu ze zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Możliwość powiększenia ceny nabycia zespołu składników materialnych i niematerialnych o wydatki na usługi doradcze dotyczące transakcji nabycia ww. zespołu składników.
Sposób dokonywania odpisów amortyzacyjnych oddanego do korzystania środka trwałego, możliwość zaliczenia do kosztów wydatków związanych z ubezpieczeniem i czynszem za cumowanie jachtu, prac malarskich napisów reklamowych oraz innych oznakowani jachtu, możliwość zaliczenia do kosztów kwot z tytułu rat w leasingu finansowym bądź wydatków związanych z zawarciem leasingu finansowego
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w opisanym powyżej zdarzeniu przyszłym ewentualnie wypłacona warunkowa część ceny za nabycie Przedsiębiorstwa (earn-out) stanowić będzie koszt uzyskania przychodów Spółki inny niż koszt bezpośrednio związany z przychodami (koszt pośredni), potrącalny w dacie poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 1 oraz art. 15 ust. 4d ustawy o CIT?
Skutki podatkowe sprzedaży mieszkania ustalenie przychodu, kosztów uzyskania przychodów, dochodu do opodatkowania, dochodu wolnego od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Uwzględnienie w kalkulacji wartości firmy nabytej zorganizowanej części przedsiębiorstwa wartości rezerw techniczno-ubezpieczeniowych utworzonych na pokrycie przejętego ryzyka związanego z nabytym Portfelem Ubezpieczeń, jako wartość przejętego długu funkcjonalnie związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą Zbywcy Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wartości utworzonych rezerw techniczno-ubezpieczeniowych
W jaki sposób Wnioskodawca powinien w przedmiotowej sytuacji obliczyć wartość firmy, o której mowa w art. 16g ust. 2 ustawy o CIT? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić łączną wartość początkową ŚT i WNiP ZCP w przypadku wystąpienia ujemnej wartości firmy? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)Czy w przypadku wystąpienia ujemnej wartości firmy na Cenę Nabycia w
Czy w przypadku odpłatnego zbycia Papierów wartościowych, w tym zbycia w celu ich umorzenia, przez Spółkę przekształconą Wnioskodawca wykaże koszty uzyskania przychodów w wysokości ceny, za którą Spółka objęła lub nabyła Papiery wartościowe, wskazanej w umowie lub innym dokumencie podpisanym pomiędzy Emitentem a Spółką, przy czym określając wysokość kosztów Wnioskodawca uwzględni swój udział w zysku
Czy dokonując odpłatnego zbycia celem umorzenia jednego lub więcej udziałów nabytych wcześniej po różnych cenach (odpowiednio w G. i L.) Wnioskodawca może przy ustalaniu kosztów uzyskania przychodów zastosować metodę średniej ważonej ?
Czy w przypadku odpłatnego zbycia Papierów wartościowych, w tym zbycia w celu ich umorzenia, kosztem uzyskania przychodu dla Wnioskodawcy będzie poniesiona kwota, wyrażona w cenie nabycia Papierów wartościowych, wskazana w umowie lub innym dokumencie zawartym pomiędzy Emitentem a Spółką, w proporcji do przysługującego Wnioskodawcy prawa do udziału w zysku Spółki?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych zbycia udziałów celem ich umorzenia.
Czy wydatki poniesione przez Spółkę na wypłatę wynagrodzenia z tytułu świadczenia Usług postprodukcji reklamowej stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów w dniu ich poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 4d i 4e ustawy o CIT?
Czy wydatki poniesione przez Spółkę na wypłatę wynagrodzenia z tytułu świadczenia Usług postprodukcji reklamowej stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów w dniu ich poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 4d i 4e ustawy o CIT?