Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT środków pieniężnych otrzymanych przez Nadleśnictwo w związku z budową drogi.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów Nieruchomości przekazanej na rzecz Gminy.
Skutki podatkowe usługi udostępnienia nieruchomości prywatnemu inwestorowi w celu wybudowania drogi publicznej, w zamian za zwrot kosztów odszkodowań.
Braku możliwości pomniejszenia podatku należnego podatkiem naliczonym w związku z poniesionymi kosztami realizacji przedsięwzięcia budowa drogi oraz przebudowa ulicy.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego z tytułu świadczenia opodatkowanej VAT usługi komunikacji miejskiej autobusowej i tramwajowej o kwotę podatku naliczonego od opisanych we wniosku wydatków.
niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT wydania przez Spółkę kruszywa w celu wykorzystania go do budowy drogi przez Gminę, prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającą z otrzymanych faktur dokumentujących nabycie przez Spółkę usług transportu kruszywa z zakładu Spółki na plac budowy nowej drogi, brak obowiązku wykazania VAT należnego w związku z dostarczeniem
w zakresie braku prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur VAT dokumentujących wydatki dokonywane w związku z realizacją Projektu w części dotyczącej przebudowy drogi gminnej wraz z wymianą oświetlenia
Od 1 kwietnia 2013 r. zaczyna obowiązywać część zmian w ustawie o VAT wprowadzonych ustawą z 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2013 r., poz. 35; dalej: ustawa zmieniająca). W założeniach ustawodawcy większość zmian ma służyć uproszczeniu zasad rozliczania podatku. Jednak na pewno nie wszystkie wprowadzone zmiany są oczekiwane przez
Gmina nie ma prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, wynikającą z faktur dokumentujących zakup towarów i usług służących realizacji przedmiotowej inwestycji polegającej na przebudowie drogi gminnej w ramach programu PROW 2014-2020.
Czy przekazanie przez Spółkę Obiektów Drogowych (wiadukty, odcinki dróg dojazdowych do wiaduktów, drogi równoległe) będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług związanych z wykonaniem nieodpłatnie wyżej wymienionych usług na rzecz spółek nowo powstałych?
Czy Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT od zakupu towarów i usług w związku z realizacją swojej usługi względem nowo powstałych spółek?
Czy świadczone odpłatnie przez Wnioskodawcę na rzecz nowo powstałych spółek usługi budowlane będą usługami podlegającymi opodatkowaniu podatkiem VAT?
Czy wykonane nieodpłatnie na rzecz nowo powstałych spółek usługi budowlane (obejmujące prace budowlane, polegające na budowie drogi i przebudowie skrzyżowania, oraz zakup towarów i usług niezbędnych do ich wykonania) będą usługami podlegającymi opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Uznanie wykonywanych czynności (realizacja inwestycji drogowej przez Miasto na rzecz inwestora) za usługę podlegającą opodatkowaniu oraz prawo do odliczenia podatku.
Opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania infrastruktury drogowej wraz z prawem wieczystego użytkowania działek, na których ją wykonano, na rzecz gminy oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizowaną inwestycją.
Opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania infrastruktury drogowej wraz z prawem wieczystego użytkowania działek, na których ją wykonano, na rzecz gminy oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizowaną inwestycją.
Prawo do odzyskania podatku od towarów i usług w związku z realizacją inwestycji polegającej na budowie ulicy i kanalizacji deszczowej.
Miasto nie ma możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z przebudową mostu.
Czy wydatki związane z zapewnieniem możliwości dojazdu do kuchni szkolnej można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w momencie ich poniesienia?
Czy w związku z realizacją projektu: Przebudowa wiaduktu i układu komunikacyjnego, remont wiaduktu żelbetowego w ciągu Urząd Miasta ma możliwość odliczenia podatku VAT w całości lub części?
Czy w związku z realizowanymi przez Wnioskodawcę na rzecz Kontrahenta świadczeniami, za które Wnioskodawcy należne jest wynagrodzenie obliczone w oparciu o wysokość udziału Wnioskodawcy w Konsorcjum , Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód w podatku dochodowym od osób prawnych, zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?; Czy w odniesieniu do otrzymywanych przez Wnioskodawcę
Spółka wnosi o potwierdzenie, w okolicznościach przedstawionych w stanie faktycznym, iż w świetle obowiązujących przepisów podatkowych: 1. zgodnie z art. 5 ust. 1 oraz 106 ust. 1 Ustawy o VAT, Uczestnicy Konsorcjum (a w szczególności X) uprawnieni są do fakturowania wzajemnych świadczeń zgodnie z przedstawionym schematem rozliczeń, mając na uwadze, że Konsorcjum składa się z dwóch odrębnych podatników