Usługa świadczona w zakresie medycyny pracy, korzysta ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy. W przypadku gdy Usługa wykonywana jest na wniosek osoby badanej, a nie na podstawie skierowania od pracodawcy, wówczas nie przysługuje zwolnienie.
Zwolnienie od podatku: badań lekarskich i psychologicznych (pracownicy, pracownicy ochrony, pozwolenie na broń, jednoosobowa działalność gospodarcza), wizytacji stanowisk, udziału lekarza w zakładowej komisji bhp.
Zwolnienie od podatku dla usług polegających na przeprowadzaniu badań psychologicznych.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług medycznych, w postaci badań psychologicznych przeprowadzanych w ramach badań profilaktycznych
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług świadczonych przez psychologa polegających na badaniach psychologicznych, bądź psychotechnicznych.
Zwolnienie od podatku dla usług polegających na udziale lekarza medycyny pracy i pielęgniarki środowiskowo-przemysłowej sprawujących profilaktyczną opiekę medyczną nad pracownikami w komisjach BHP i wizytacjach stanowisk pracy.
Zwolnienie od podatku dla usług polegających na przeprowadzaniu badań psychologicznych.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług medycznych, w postaci badań psychologicznych przeprowadzanych w ramach badań profilaktycznych
brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT do usług medycznych w postaci badań psychologicznych przeprowadzanych w ramach badań profilaktycznych
zwolnienia z opodatkowania badań psychologicznych przeprowadzanych w ramach badań profilaktycznych pracowników, tj. badań wstępnych, okresowych i kontrolnych
Wnioskodawca nie wypełnia przesłanki o charakterze przedmiotowym - świadczone przez Wnioskodawcę usługi polegające na przeprowadzaniu badań psychologicznych kierowców oraz operatorów maszyn np. wózków widłowych, maszyn budowlanych, suwnic itp. wymagających szczególnej sprawności psychofizycznej nie służą bezpośrednio profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia. Tym samym w
Do opisanych we wniosku badań lekarskich ma zastosowanie zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy o VAT. Do opisanych we wniosku badań psychologicznych nie ma zastosowania zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy o VAT i podlegają one opodatkowaniu według stawki 23%.
Zwolnienie od podatku usług świadczonych w ramach medycyny pracy (badania wstępne, okresowe i kontrolne).
Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować wykonując badania z zakresu medycyny pracy na podstawie skierowań od pracodawców?
Świadczymy m.in. usługi w zakresie wykonywania okresowych badań lekarskich dla pracowników. Wiemy, że zmieniły się przepisy ustawy o VAT w tym zakresie. Czy w związku z tym po 1 stycznia 2011 r. w dalszym ciągu możemy korzystać ze zwolnienia, czy powinniśmy objąć je podatkiem - jeśli tak, to w jakiej stawce?
Brak zwolnienia świadczonych usług w zakresie badań psychologicznych.
1. czynności polegających na wystawianiu zaświadczeń i dokonywaniu wpisów do książeczki zdrowia pracownika w przypadku badań wstępnych i okresowych w zakresie Medycyny Pracy, 2. czynności polegających na wykonywaniu badań psychotechnicznych o charakterze wstępnym i okresowym, 3. na wystawianiu zaświadczeń w celach prywatnych np. potrzebnych do przedstawienia w organie rentowym lub po utracie prawa
Czy przy rozliczaniu zakupów związanych z realizacją przedmiotowego zadania można skorzystać z prawa do odliczenia 3% podatku VAT, czy może należy stosować wartości brutto?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Czy będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych takie świadczenie zdrowotne zakupione dla pracowników, co do którego nie jest się w stanie określić wartości świadczenia, z jakiego faktycznie pracownik skorzystał?
Czy są kosztami uzyskania przychodów wydatki ponoszone przez Spółkę na podstawie umowy o udzielanie pracownikom świadczeń zdrowotnych zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 65 ustawy? Spółka otrzymuje od firmy M fakturę za obowiązkową i profilaktyczną opiekę zdrowotną medyczną i za tzw. ubezpieczenie rodzinne.
Czy obowiązek poboru zaliczek na podatek dochodowy ciąży na Płatniku-Oddziale firmy z siedzibą w Niemczech (należącej do Grupy z siedzibą w Japonii), zatrudniającym Japończyka-nierezydenta na podstawie umowy o pracę zawartej z Oddziałem, z tytułu nieodpłatnych świadczeń na rzecz nierezydenta od firmy japońskiej, która obciąża Oddział ich kosztami?