W zakresie ustalenia, czy wynagrodzenie, które Wnioskodawca uiszcza/będzie uiszczał na rzecz Dostawcy za Oprogramowanie mieści się w hipotezie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, tj. czy zapłata wynagrodzenia powoduje powstanie obowiązku poboru podatku u źródła od wypłacanych należności.
CIT - w zakresie poboru podatku u źródła z tytułu płatności za oprogramowanie (Izrael).
Czy należności wpłacane przez Wnioskodawcę na konto XYZ w związku z realizacją zamówień na platformie podlegają w Polsce opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
Czy czynności wykonywane przez TG na terytorium Polski będą prowadzić do uznania, że Wnioskodawca posiada w Polsce zagraniczny zakład w rozumieniu art. 4a pkt 11 ustawy o CIT oraz art. 5 UPO i podlega w Polsce obowiązkowi podatkowemu w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych?
Wnioskodawca wypłacając spółce izraelskiej środki pieniężne tytułem zaliczek na poczet jej udziału w zysku po dniu 1 maja 2021 r. powinien pobrać podatek dochodowy z tytułu udziału w zysku? Czy pobierając podatek, o którym mowa powyżej, Wnioskodawca może zastosować preferencyjną stawkę podatku wynikającą z polsko-izraelskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania?
Wnioskodawca wypłacając spółce izraelskiej środki pieniężne tytułem zaliczek na poczet jej udziału w zysku po dniu 1 maja 2021 r. powinien pobrać podatek dochodowy z tytułu udziału w zysku? Czy pobierając podatek, o którym mowa powyżej, Wnioskodawca może zastosować preferencyjną stawkę podatku wynikającą z polsko-izraelskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania?
czy Wnioskodawca jest zobowiązany do pobierania jako płatnik tzw. podatku u źródła, od przychodów osiąganych przez zagranicznych dostawców z tytułu odpłatnego prawa do korzystania z praw do korzystania oprogramowania
Ciążące na Spółce obowiązki płatnika związane z uczestnictwem pracownika w programie organizowanym przez spółkę z siedzibą w Izraelu oraz skutki podatkowe po stronie pracownika, związane z uczestnictwem w programie.
w zakresie obowiązku pobrania przez Wnioskodawcę jako płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu wypłaty należności za wstępne opłaty franczyzowe
W zakresie ustalenia, czy płatności przekazywane przez Wnioskodawcę właścicielowi (producentowi) oprogramowania komputerowego - licencjodawcy, z siedzibą w Izraelu podlegają w Polsce podatkowi zryczałtowanemu od należności licencyjnych (podatek u źródła).
Czy Wynagrodzenie wypłacane przez Spółkę na rzecz Spółki izraelskiej w przedstawionym stanie faktycznym podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: pdop) w Polsce (tzw. podatkiem u źródła)?
Czy Spółka jako płatnik ma obowiązek pobrać podatek dochodowy od osób prawnych w imieniu zagranicznego kontrahenta z tytułu zakupionych od niego licencji zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 26 ust. 1 ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. 2011 r. Nr 74 poz. 397 ze zm.), dalej: ustawa o CIT oraz w świetle postanowień właściwej umowy międzynarodowej?
Czy Spółka, dokonując na rzecz Producenta Oprogramowania płatności kwot należnychza oprogramowanie nabyte w wersji niematerialnej, które jest przedmiotem dalszej odsprzedaży po uprzednim wskazaniu podmiotu, któremu Spółka udzieli sublicencji, jest obowiązana pobierać jako płatnik, zryczałtowany podatek dochodowy od osób prawnych, o którym mowa wart. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o
Czy istnieje obowiązek rozliczenia stypendium post-doktoranckiego otrzymanego ze środków izraelsko-amerykańskiej fundacji Centrum Studiów Zaawansowanych (Matematycznych)?
Czy w związku z przebywaniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z zamiarem stałego pobytu oraz powiązaniem gospodarczym z Polską, Wnioskodawca podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej od dnia zamieszkania w Polsce?
Czy opisane wyżej działanie polskiej spółki było prawidłowe? Czy pomimo rozliczenia przez spółkę zagraniczną w Izraelu w całości podatku należnego od uzyskanego przychodu polska spółka winna rozliczyć w Polsce także część podatku należnego od przychodu uzyskanego przez Izraelską spółkę, tj. 5% naliczonego podatku od wypłaconych odsetek?