Czy uiszczona przez Wnioskodawcę kara umowna stanowi koszty uzyskania przychodu?
Wątpliwość Podatnika budzi moment powstania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług na gruncie ustawy o podatku od towarów i usług w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2014 r.
Czy obciążenia finansowe wynikające z zawartej umowy o świadczenie usługi logistycznej stanowią koszty uzyskania przychodów?
Czy płacone przez Spółę kary umowne za nieprzestrzeganie klauzuli poufności, niespełnienie standardu rynkowego pojazdów transportowych, utrzymywanie się ponad miesiąc spadku poziomu usług oraz kary za nie usunięcie tych naruszeń stanowią wydatki niestanowiące kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 22 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku
Czy płacone przez Spółkę opłaty z tytułu niezachowania ustalonego poziomu usług, strat w asortymencie Y, niedoborów magazynowych, strat związanych z opóźnieniem dostaw, niezastosowania wskazanego przez Y rodzaju środka transportu, niezwrócenia palet oraz rozliczenia reklamacji stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone
Jesteśmy spółką informatyczną. Zawieramy z klientami umowy na usługi serwisowe, np. od czerwca do końca maja następnego roku. Czy możemy wystawiać FV za cały ten okres? Jeżeli tak, to jaką datę sprzedaży tam wpisać?
Czy wpłaconą kwotę zaliczki nie należy uznać za przychód, nie wystawiać faktury i nie uwzględnić w obliczeniu dochodu z tego powodu, że świadczenie nie jest określane w sposób jednoznaczny co do rodzaju towaru lub wykonanej usługi?
Świadczenia przekazane przez Wnioskodawcę będą korzystać ze zwolnienia z opodatkowania, zatem Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do wystawienia informacji PIT-8C.
prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT wystawionych przed całościowym wykonaniem usług oraz przed dokonaniem wpłat przedpłat (zaliczek, zadatków, rat) na poczet wykonania przedmiotowych usług oraz z faktury VAT dokumentującej uiszczenie częściowej przedpłaty
Czy Spółka postępuje prawidłowo zaliczając wydatki na nabycie tychże usług na rzecz Biura Łącznikowego w Turcji do kosztów uzyskania przychodów Spółki i to w wysokości brutto?
Czy w miejscu przechowywania w Polsce dokumentacji dla celów podatku od towarów i usług czyli w siedzibie ustanowionego przedstawiciela podatkowego , Spółka może dołączać do wystawionych faktur kopie potwierdzonych za zgodność z oryginałem przez polskiego notariusza listów przewozowych (CMR)?
Czy w miejscu przechowywania w Polsce dokumentacji dla celów podatku od towarów i usług czyli w siedzibie ustanowionego przedstawiciela podatkowego, Spółka może dołączać do wystawionych faktur kopie potwierdzonych za zgodność z oryginałem przez polskiego notariusza listów przewozowych (CMR)?
W którym momencie powstaje obowiązek zapłaty podatku od otrzymanych zaliczek na poczet wykonywanej usługi?
Czy wpłata od sponsora, dokonana w terminie 14 dni od podpisania umowy sponsoringu, stanowi przychód podatkowy w miesiącu jej otrzymania, czy w miesiącach przyszłych, w których usługi wynikające z tej umowy (m. in. prawo posługiwania się tytułem "Sponsora Filmu", umieszczenia logo firmy na taśmie filmu) zostaną wykonane przez Podatnika? US72/ROP1/423/754/04/AJ, informacja o zakresie stosowania przepisów
Czy wypłacona usługodawcy premia pieniężna za terminowe wdrożenie systemu operacyjnego podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Podatnik zapytuje, czy wobec określonego w umowie, we wskazanej wyżej formie terminu płatności ma zastosowanie przepis art. 6 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, zgodnie z którym obowiązek podatkowy powstaje z chwilą dostarczenia energii cieplnej, wykonania usługi. Jeżeli tak, to w którym momencie nastąpi wykonanie usługi w przypadku usług o charakterze ciągłym. Czy w opisanym przypadku mają