W zakresie skutków podatkowych przeniesienia własności nieruchomości nabytej w drodze dziedziczenia testamentowego tytułem zaspokojenia roszczenia o wypłatę zachowku.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku korekty podatku naliczonego na podstawie art. 89b ustawy.
Czy zamiana zobowiązania handlowego na zobowiązanie finansowe udokumentowane wekslem własnym, dla których termin płatności jest dłuższy niż 60 dni, oznacza uregulowanie zobowiązania w rozumieniu art. 15b ustawy o CIT w momencie wystawienia i wydania weksla wierzycielowi, a tym samym skutkuje brakiem obowiązku zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów o koszty wynikające z tego zobowiązania handlowego
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisu aktualizującego.
Brak opodatkowania sprzedaży licytacyjnej nieruchomości gruntowej niezabudowanej, dokonywanej w trybie egzekucji komorniczej oraz przeniesienia własności ww. nieruchomości na rzecz wierzyciela, na jego wniosek w sytuacji, jeżeli nie dojdzie do skutku sprzedaż w drodze licytacji
Czy odsetki i rekompensata płacone przez Spółkę na podstawie ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o terminach zapłaty w transakcjach handlowych (Dz.U. z 2013 r., poz. 403) stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów?
w zakresie ustalenia czy zamiana zobowiązania handlowego na zobowiązanie wekslowe udokumentowane wekslem własnym, w terminie do 90 dni od daty zaliczenia tej wartości do kosztów uzyskania przychodów, dla którego termin płatności jest dłuższy niż 60 dni, oznacza uregulowanie zobowiązania w rozumieniu art. 15b ustawy o CIT w momencie wystawienia i wydania weksla Wierzycielowi, a tym samym skutkuje brakiem
w zakresie ustalenia czy zamiana zobowiązania handlowego na zobowiązanie wekslowe udokumentowane wekslem własnym, w terminie do 90 dni od daty zaliczenia tej wartości do kosztów uzyskania przychodów, dla którego termin płatności jest dłuższy niż 60 dni, oznacza uregulowanie zobowiązania w rozumieniu art. 15b ustawy o CIT w momencie wystawienia i wydania weksla Wierzycielowi, a tym samym skutkuje brakiem
Czy zamiana zobowiązania handlowego na zobowiązanie wekslowe udokumentowane wekslem własnym, w terminie do 90 dni od daty zaliczenia tej wartości do kosztów uzyskania przychodów, dla którego termin płatności jest dłuższy niż 60 dni, oznacza uregulowanie zobowiązania w rozumieniu art. 15b ustawy o CIT w momencie wystawienia i wydania weksla Wierzycielowi, a tym samym skutkuje brakiem obowiązku zmniejszenia
Czy otrzymany w ramach likwidacji majątek niepieniężny Spółki Osobowej będzie stanowił dla Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na moment likwidacji Spółki Osobowej, w szczególności przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej?
Czy uregulowanie kwot zobowiązań handlowych, dla których termin płatności jest dłuższy niż 60 dni, poprzez ich zamianę na zobowiązania finansowe w wyniku wystawienia przez Spółkę weksli własnych i wydania ich wierzycielom, przy wyraźnym wyrażeniu zgodnego zamiaru przez Spółkę i jej wierzycieli umorzenia dotychczasowych zobowiązań (handlowych) i ustanowienia nowych zobowiązań (finansowych), jest uregulowaniem
Czy wystawienie przez Wierzyciela faktury korygującej spowoduje, że Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów o kwotę netto zobowiązania wynikającego ze skorygowanej faktury, czy też o kwotę netto innego zobowiązania Wnioskodawcy względem Wierzyciela?
Czy przepis art. 15b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz przepisy art. 89b ustawy o podatku od towarów i usług należy stosować również do zobowiązania zagranicznego?
Czy i w jakim terminie Wnioskodawca będzie zobowiązany do zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów o kwotę netto zobowiązania?
Czy terminy ustawowe dotyczące zmniejszenia naliczonego podatku od towarów i usług oraz kosztów uzyskania przychodów będą biegły od daty wystawienia faktury przez Wierzyciela, czy od daty otrzymania duplikatu faktury przez Wnioskodawcę?
Czy niespłacona pożyczka po okresie wypowiedzenia umowy stanowi dla Spółki nieodpłatne świadczenie, które powinno być ustalone w wysokości odsetek, jakie należałoby zapłacić za korzystanie z cudzych pieniędzy na warunkach rynkowych?