Możliwość opodatkowania przychodów w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz określenie stawki ryczałtu dla usług pośrednictwa w interesach - PKWiU 74.90.12.0.
Możliwość opodatkowania świadczonej usługi 15% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla usług klasyfikowanych: PKWiU 46.14.11, PKWiU 46.15.1, PKWiU 46.15.12, PKWiU 46.15.19, PKWiU 46.17.11, PKWiU 46.18.11, PKWiU 46.18.19, PKWiU 46.19.1
Czy w przypadku uznania, że czynności wykonywane przez Wnioskodawcę należy uznać na handel towarem a nie usługę pośrednictwa, przychodem Wnioskodawcy będzie całość kwoty otrzymanej od Klienta z tytułu sprzedaży?
CIT - w zakresie ustalenia, czy wynagrodzenie wypłacane podmiotom zagranicznym z tytułu pośrednictwa podlega podatkowi u źródła.
Pośrednictwo w sprzedaży biletów na usługę przewozu pasażerów nie może być opodatkowane stawką VAT jak dla samej usługi transportowej (8%), bo należy ją traktować jako usługę odrębną, czyli opodatkowaną stawką podstawową (wyrok NSA z 16 grudnia 2021 r., sygn. akt I FNP 6/21).
ustalenie czy przychodem z tytułu świadczenia usług pośrednictwa przy nabywaniu towarów, który podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych będzie uzyskana od klientów wartość prowizji
1. Czy ponoszone przez Spółkę wydatki na usługi pośrednictwa w sprzedaży (Opłaty Agencyjne) na rzecz Spółek Sklepowych nie podlegają ograniczeniom w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15e ust. 1 ustawy o CIT? 2. Czy w przypadku uznania stanowiska Wnioskodawcy dot. pytania nr 1 za nieprawidłowe, do ponoszonych przez Spółkę wydatków na usługi pośrednictwa w sprzedaży (Opłat
Interpretacja w zakresie braku zastosowania ograniczenia wynikającego z art. 15e ust. 1 do Usług pośrednictwa oraz zastosowania wyłączenia z art. 15e ust. 11 pkt 1 updop do ww. kosztów.
Interpretacja w zakresie: braku zastosowania ograniczenia wynikającego z art. 15e ust. 1 updop do usług pośrednictwa w sprzedaży towarów, ustalenia, czy usługi pośrednictwa stanowią usługi wskazane w art. 15e ust. 11 pkt 1 updop.
Czy w stosunku do opłaty z tytułu umowy licencyjnej oraz wynagrodzenia z tytułu umowy doradztwa gospodarczego znajdzie zastosowanie ograniczenie, o którym mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Wnioskodawca powinien pobrać i odprowadzić jako płatnik podatek u źródła od wynagrodzenia za realizowane przez Wykonawcę obowiązki, zgodnie z art. 26 w zw. z art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
Stawka podatku dla usług dodatkowych związanych ze sprzedażą biletów kolejowych i lotniczych na trasy krajowe i międzynarodowe, świadczonych na rzecz nabywców tych biletów, oraz stawka podatku dla usług pośrednictwa w sprzedaży biletów świadczonych na rzecz przewoźników.
W zakresie opodatkowania jednolitą stawką podatku w wysokości 23% usług pośrednictwa w sprzedaży usług turystycznych świadczonych przez Wnioskodawcę oraz agentów na rzecz touroperatora - polskiego podatnika VAT, opodatkowania świadczonych usług pośrednictwa w usługach turystyki realizowanych przez Wnioskodawcę na rzecz zagranicznego biura podróży, prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych
Czy przychody uzyskane przez zagranicznych dealerów w wysokości wypłaconej prowizji za zrealizowaną sprzedaż podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
1. Czy opisane w stanie faktycznym usługi świadczone przez podmioty zagraniczne mieszczą się w kategorii przychodów, o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 12 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: Ustawy o PDOP)? 2. Czy w związku z dokonywaniem płatności za usługi, o których mowa w stanie faktycznym Spółka pełni funkcję płatnika, o którym mowa w art. 26 Ustawy o PDOP,
1. Czy Wnioskodawca jest obowiązany do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłaconego na rzecz Zleceniobiorcy wynagrodzenia za usługę pomocy przy obsłudze importu towarów z Chin, opisanej wstanie faktycznym? 2. Czy Wnioskodawca jest obowiązany do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłaconego na rzecz Zleceniobiorcy wynagrodzenia za usługę przedwysyłkowego badania jakości
Czy płatność przez agenta (...) oraz szczegółowa ewidencja przedstawiona powyżej nie wyklucza z możliwości korzystania przez Wnioskodawczynię ze zwolnienia z ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej?
28 kwietnia 2012 r. weszła w życie ustawa o timeshare. Na jej podstawie przedsiębiorcy mogą zawierać z konsumentami cztery rodzaje umów. Przychody ze świadczenia usług na podstawie tych umów podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym, a same usługi mogą podlegać opodatkowaniu VAT. W artykule tym omawiamy zasady opodatkowania obowiązujące w tym zakresie.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia momentu powstania przychodu.
Stawka podatku VAT od opłaty transakcyjnej stanowiącej element prowizji przy świadczeniu usług pośrednictwa na rzecz podatników zagranicznych w transporcie lotniczym niestanowiącym transportu międzynarodowego w rozumieniu art. 83 ust. 3 ustawy o VAT
VAT - w zakresie świadczenia usług pośrednictwa przy odprawie celnej związanej ze świadczeniem usług transportu międzynarodowego