W ramach zawartej Umowy w zakresie marketingu i rozwoju będą Państwo świadczyli usługi na rzecz TU za wynagrodzeniem w postaci okresowych płatności dokonywanych przez TU na Państwa rzecz. Tym samym, dostawy/usługi te będą stanowiły czynności wymienione w art. 5 ust. 1 ustawy podlegające opodatkowaniu VAT.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów świadczeń ugodowych wypłacanych w wyjątkowych sytuacjach na podstawie ugody pozasądowej.
Skutki podatkowe okresowych płatności dokonywanych przez Spółki TU na rzecz Banku z tytułu Udziału TU.
Czy dochód uzyskany ze sprzedaży wybudowanych przez X lokali mieszkalnych w ramach programu „Y” jego obecnemu najemcy może korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy z dnia o podatku dochodowym od osób prawnych, w przypadku, gdy zostanie przeznaczony na remonty, modernizacje i eksploatację istniejących lokali mieszkalnych w budynkach mieszkalnych oraz na wybudowanie nowych
Skutki podatkowe w CIT zapłaconej przez Spółkę Dopłaty w związku z ujemnym wynikiem na technicznym rachunku ubezpieczeń członka związku.
Ustalenie, czy środki pieniężne otrzymane przez wspólnika (będącego członkiem zarządu) i pracownika na skutek dokonania wypłaty (wykupu) częściowej bądź całkowitej środków z polisy przez Spółkę na rzecz Ubezpieczonych, stanowią przychód zwolniony od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy PIT, w związku z czym od tego zwolnionego przychodu spółka jako płatnik
Sposób ustalenia wartości podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Określenie czy różnica pomiędzy zwaloryzowaną, a wpłaconą kwotą kaucji stanowi przychód opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość zastosowania art. 15 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług skutkującego uznaniem, że Miasto w zakresie czynności wniesienia aportem nieruchomości niezabudowanej do Spółki nie będzie działało jako podatnik VAT, a w konsekwencji przedmiotowa transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Opodatkowanie jednorazowego odszkodowania - renty wyrównawczej na zwiększone potrzeby.
Skutki podatkowe wynikające ze zwrotu zwaloryzowanej kaucji mieszkaniowej.
Nieujmowanie w podstawie opodatkowania zwrotu kosztów związanych z likwidacją szkód.
Nieuznanie za podatnika podatku VAT dla czynności wniesienia nieruchomości do Spółki w drodze aportu oraz niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT ww. transakcji.
Opodatkowanie zadośćuczynienia i odszkodowania wypłaconego na podstawie ugody pozasądowej przez ubezpieczyciela z ubezpieczenia w ramach obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.
Możliwość zaliczenia do kosztów podatkowych zysku przekazanego na kapitał zapasowy lub kapitał rezerwowy pozostały.
Brak możliwości odzyskania w całości lub w części kwoty podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu.
Skutki podatkowe zbycia na podstawie umowy cesji praw partycypacyjnych do lokalu mieszkalnego znajdującego się w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych związanych z wniesieniem przez Gminę aportem nieruchomości gruntowych w zamian za udziały w Spółce.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego z tytułu wypłaty z polisy na życie i dożycie.
Prawo do zastosowania zwolnienia od podatku w stanie prawnym obowiązującym do 30 czerwca 2017 r. dla świadczonych przez Państwa usług oraz prawo do korekty faktur w związku ze zmianą stawki.
W zakresie ustalenia czy całość czynszu (wraz z kredytem) korzysta ze zwolnień z opodatkowania w oparciu o art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy w przypadku zwrotu kwoty partycypacji uczestnikowi w związku z rezygnacją z nabycia lokalu lub przy przejściu z umowy najmu z opcją dojścia do własności na zwykły najem.
Skutki podatkowe zbycia na podstawie umowy cesji praw partycypacyjnych do lokalu mieszkalnego znajdującego się w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.