Rozliczenie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów przez podatnika zwolnionego z VAT
Czy w wyniku popełnienia nieumyślnego błędu i zawiadomienia o tym fakcie Urząd Skarbowy tj. brak aktualizacji w VAT-R o możliwości dokonywania transakcji w ramach WDT oraz brak złożonej deklaracji VAT-7 i VAT-UE w określonym terminie pozbawia Wnioskodawcę prawa do zastosowania stawki podatku VAT 0% mimo dokonania takiego rodzaju sprzedaży oraz iż ww. był w tym czasie czynnym podatnikiem VAT?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT z tytułu nabycia towarów i usług związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, nabytych przed zarejestrowaniem Wnioskodawcy jako podatnika VAT czynnego w Polsce.
Czy opisana dostawa środków trwałych stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towarów w rozumieniu przepisu art. 13 ust. 1 ustawy o VAT oraz czy Zainteresowany był uprawniony do opodatkowania opisanej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów według stawki VAT 0% na podstawie przepisu art. 42 ust. 1 ustawy o VAT?
Na Facebooku zamierzam zamieścić reklamę świadczonych usług fryzjerskich. Facebook Ireland Limited wystawia faktury dzienne za usługi reklamowe. Zobowiązanie z tytułu nabytych usług reklamowych opłacimy za pośrednictwem naszego banku kartą kredytową MasterCard w euro, zaś obciążenie naszego rachunku nastąpi w złotych.
Czy Spółka ma obowiązek rejestracji jako podatnik VAT UE w związku z wykonywaniem usług konferencyjnych na terytorium Republiki Węgierskiej?
Czy podatnik rozpoczynający wykonywanie czynności podlegajacych VAT nie ma prawa do wystapienia z wnioskiem o zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad nawet w terminie 180 dni i w związku z tym zmuszony jest wykazać tę nadwyżkę w pierwszych 12 miesiącach wykonywania tych czynnosci w rubryce deklaracji VAT-7 " kwota do przeniesienia"?
Strona świadczy na rzecz krajowych podmiotów usługi wynajmu autobusu wraz z kierowcą do przewozu osób na okazjonalne (wycieczkowe) przejazdy do Niemiec, Słowacji i Czech. Wynajmujący ponosi koszty wyżywienia i zakwaterowania kierowcy oraz inne opłaty. Zdarzają się przypadki zakupu paliwa do autokaru poza terytorium RP. Za paliwo płaci kierowca otrzymując paragon. Paragon przelicza się na złotówki i
Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy zastosować w przypadku świadczenia usług polegających na przewozie osób na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz krajów nie należących do Unii?Jakie jest miejsce opodatkowania wykonywanych usług?Jak należy sporządzać deklarację podatkową VAT-7 w przypadku wykonywania usług przewozu osób poza granicą kraju?Czy jest możliwe odliczenie podatku
Zapytanie podatnika dotyczy zasadności stosowania stawki podatku od towarów i usług w wysokości 0 % w przypadku usług transportowych.Podatnik wykonujący usługi transportowe zwrócił się z pytaniem czy właściwe będzie zastosowanie stawki 0 % w przypadku, gdy miejsce rozpoczęcia usługi transportu towarów ma miejsce w Polsce a kończy się w Hiszpanii, gdy miejsce rozpoczęcia transportu towarów to Hiszpania
1. Czy jako tzw. czynny podatnik podatku VAT świadczący usługi w zakresie turystyki będzie zobowiązany do dokonania rejestracji w zakresie handlu wewnątrzwspólnotowego gdy dokonywać będzie zakupu usług od podatników mających siedzibę (miejsce prowadzenia działalności lub miejsce zamieszkania) na terytorium Wspólnoty dla bezpośredniej korzyści turysty oraz gdy te usługi świadczyć będzie na terytorium
Czy podatnik jest zobowiązany zarejestrować się jako podatnik VAT-R/UE, świadcząc usługi turystyczne i zawierając umowy z biurami mającymi siedziby w Niemczech?