Rozliczenie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów przez podatnika zwolnionego z VAT
Czy w wyniku popełnienia nieumyślnego błędu i zawiadomienia o tym fakcie Urząd Skarbowy tj. brak aktualizacji w VAT-R o możliwości dokonywania transakcji w ramach WDT oraz brak złożonej deklaracji VAT-7 i VAT-UE w określonym terminie pozbawia Wnioskodawcę prawa do zastosowania stawki podatku VAT 0% mimo dokonania takiego rodzaju sprzedaży oraz iż ww. był w tym czasie czynnym podatnikiem VAT?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT z tytułu nabycia towarów i usług związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, nabytych przed zarejestrowaniem Wnioskodawcy jako podatnika VAT czynnego w Polsce.
Czy opisana dostawa środków trwałych stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towarów w rozumieniu przepisu art. 13 ust. 1 ustawy o VAT oraz czy Zainteresowany był uprawniony do opodatkowania opisanej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów według stawki VAT 0% na podstawie przepisu art. 42 ust. 1 ustawy o VAT?
Na Facebooku zamierzam zamieścić reklamę świadczonych usług fryzjerskich. Facebook Ireland Limited wystawia faktury dzienne za usługi reklamowe. Zobowiązanie z tytułu nabytych usług reklamowych opłacimy za pośrednictwem naszego banku kartą kredytową MasterCard w euro, zaś obciążenie naszego rachunku nastąpi w złotych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu WNT w sytuacji, gdy w zgłoszeniu rejestracyjnym nie zaznaczono zamiaru dokonywania takich transakcji
Czy Spółka ma obowiązek rejestracji jako podatnik VAT UE w związku z wykonywaniem usług konferencyjnych na terytorium Republiki Węgierskiej?
Strona świadczy na rzecz krajowych podmiotów usługi wynajmu autobusu wraz z kierowcą do przewozu osób na okazjonalne (wycieczkowe) przejazdy do Niemiec, Słowacji i Czech. Wynajmujący ponosi koszty wyżywienia i zakwaterowania kierowcy oraz inne opłaty. Zdarzają się przypadki zakupu paliwa do autokaru poza terytorium RP. Za paliwo płaci kierowca otrzymując paragon. Paragon przelicza się na złotówki i
Czy możliwość skorzystania przez Spółkę ze zwolnienia importu towarów od podatku od towarów i usług jest uwarunkowane rejestracją niemieckiej firmy jako podatnika VAT UE w Polsce i koniecznością uzyskania polskiego numeru NIP z prefiksem PL, identyfikującego Spółkę do celów transakcji wewnątrzwspólnotowych, czy też spełnienie tego warunku nie jest konieczne?
Zapytanie podatnika dotyczy zasadności stosowania stawki podatku od towarów i usług w wysokości 0 % w przypadku usług transportowych.Podatnik wykonujący usługi transportowe zwrócił się z pytaniem czy właściwe będzie zastosowanie stawki 0 % w przypadku, gdy miejsce rozpoczęcia usługi transportu towarów ma miejsce w Polsce a kończy się w Hiszpanii, gdy miejsce rozpoczęcia transportu towarów to Hiszpania
Czy podatnik jest zobowiązany zarejestrować się jako podatnik VAT-R/UE, świadcząc usługi turystyczne i zawierając umowy z biurami mającymi siedziby w Niemczech?