Uznanie planowanej sprzedaży prawa użytkowania wieczystego Nieruchomości (w ramach egzekucji komorniczej) za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i opodatkowaną tym podatkiem według właściwej stawki.
Wniesienie aportem środków trwałych i towarów handlowych za przedsiębiorstwo i wyłączenia transakcji z opodatkowania.
Nieuznanie zespołu składników za ZCP, uznanie Przedmiotu transakcji za czynność podlegającą opodatkowaniu oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku VAT.
Zespół składników materialnych i niematerialnych wchodzących w skład Farmy fotowoltaicznej, mającej być przedmiotem planowanego wydzielenia, będzie stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy.
W zakresie uznania, że dostawa Nieruchomości w ramach Transakcji stanowić będzie dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu VAT, będzie opodatkowana VAT i nie będzie podlegała zwolnieniu z VAT a w wyniku otrzymania prawidłowo wystawionej faktury VAT potwierdzającej faktyczne dokonanie Transakcji, Kupujący będzie uprawniony do obniżenia kwoty VAT należnego o kwotę VAT naliczonego przy nabyciu Nieruchomości
W zakresie uznania, że przedmiot Transakcji nie stanowi przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części w rozumieniu przepisów ustawy o VAT i w konsekwencji przedmiot Transakcji podlega opodatkowaniu VAT zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT, sprzedaż przedmiotu Transakcji podlega w całości opodatkowaniu VAT i nie jest od tego podatku zwolniona i Nabywcy przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku
Skutki podatkowe aportu ZCP do nowo utworzonej spółki komandytowej.
Nieuznanie, że zespół składników w postaci: Nieruchomości I, Nieruchomości II i Nieruchomości III oraz Elementów towarzyszących, mający być przedmiotem transakcji sprzedaży, nie stanowi przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa a tym samym sprzedaż nie będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy. Brak zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla sprzedaży
Brak opodatkowania przeniesienia w ramach transferu Aktywów, własności Polskich zapasów zlokalizowanych na terytorium kraju, dokonywanego w ramach transakcji zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa; powstanie przychodu podatkowego na podstawie art. 14 ust. 1 w zw. z art. 14 ust. 2 ustawy o CIT oraz powstanie dodatnia wartość firmy w rozumieniu art. 16g ust. 2 ustawy o CIT
Ustalenia, czy: - Spółka będzie mieć prawo do rozpoznania kosztów uzyskania przychodu z tytułu Faktur zgodnie z art. 15 ust. 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”), przy założeniu, że koszty wynikające z Faktur mieszczą się w zakresie art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz nie zostały wymienione w art. 16 ust. 1 ustawy o CIT; - Wspólnik rozliczający CIT w ramach PGK będzie
Obowiązek rozliczenia w Polsce podatku od towarów i usług z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z nabyciem przez Spółkę Maszyn i Części zamiennych.
Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji sprzedaży nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego.
Zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów spadkobiercy wydatków na zakup towarów handlowych poniesionych przez spadkodawcę oraz przedsiębiorstwo w spadku.
Nieuznanie przedmiotu Transakcji za przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część i w konsekwencji uznanie Transakcji sprzedaży za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, brak możliwości zwolnienia z opodatkowania Transakcji sprzedaży prawa użytkowania wieczystego Nieruchomości, prawo Kupującego do odliczenia podatku naliczonego oraz zwrotu nadwyżki podatku naliczonego wynikającego z faktury
Brak obowiązku korekty podatku naliczonego w trybie art. 91 ustawy w związku z nabyciem współwłasności lokali. Brak opodatkowania podatkiem VAT zniesienia współwłasności lokali.
W zakresie nieznanania przedmiotu Transakcji za ZCP lub przedsiębiorstwo i opodatkowanie Transakcji podatkiem VAT.
Czy planowany przez Wnioskodawcę aport jednej z działek należących do składników majątkowych stanowić będzie wniesienie w formie wkładu niepieniężnego zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, a tym samym będzie podlegać zwolnieniu z opodatkowania CIT na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 25 ustawy o CIT? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Skutki podatkowe sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa jeżeli w momencie zawarcia umowy część zapasów znajduje się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Opodatkowania sprzedaży Nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z nabyciem Nieruchomości.
Uznanie dostawy Nieruchomości za czynność podlegającą opodatkowaniu niekorzystającą ze zwolnienia z podatku VAT w przypadku rezygnacji ze zwolnienia przez Strony oraz prawo Kupującego do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z tytułu dostawy Nieruchomości oraz zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym.
Uznanie planowanej Transakcji Wnioskodawców za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego
Opodatkowanie podatkiem VAT wniesionego przez Wnioskodawcę aportu do Spółki w postaci towarów handlowych; prawo Spółki do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej przez Wnioskodawcę, którą Wnioskodawca udokumentował wniesiony aport w postaci towarów handlowych i prawo Spółki do tego odliczenia poprzez korektę deklaracji podatkowej; korekta transakcji poprzez wystawienie faktury korygującej
Dotyczy prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z poniesionymi wydatkami na realizację zadania inwestycyjnego.