Ustalenie czy do wyliczenia obrotu przy ustalaniu proporcji należy doliczyć przychód ze sprzedaży nieruchomości?
Uznanie, że otrzymana rekompensata stanowi obrót będący podstawą opodatkowania.
ujmowanie otrzymanych dotacji w obrocie z działalności gospodarczej przy obliczaniu prewspółczynnika
Określenie podstawy opodatkowania podatkiem od sprzedaży detalicznej
Prawo do odliczenia części podatku VAT naliczonego z tytułu aportu nieruchomości z zastosowaniem proporcji obrotu, zgodnie z art. 90 ust. 2 i 3 ustawy.
Uznanie, że rekompensata przyznana Spółce z tytułu poniesionych kosztów w związku ze świadczeniem przez Operatora usług w zakresie publicznego transportu nie stanowi obrotu w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy oraz sposób jej udokumentowania.
Wnioskodawca może korzystać ze zwolnienia pomimo posiadania wpisów do ewidencji działalności podklas PKD, które zawierają dostawę towarów objętych podatkiem akcyzowym.
Wliczenie do proporcji obrotu uzyskanego z tytułu sprzedaży nieruchomości.
Wliczanie obrotu z tyt. udzielonych pożyczek i poręczeń do obrotu o którym mowa w art. 90 ust. 3.
Uwzględnienie w proporcji sprzedaży obrotu z tytułu sprzedaży nieruchomości.
Uznanie, że czynności opisane we wniosku nie powinny być uwzględniane przy ustaleniu współczynnika struktury sprzedaży, z uwagi na to, że stanowią transakcje pomocnicze, o których mowa w art. 90 ust. 6 pkt 1 i 2 ustawy.
w zakresie uwzględniania w proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, obrotu z tytułu transakcji dotyczących udzielania zabezpieczeń zobowiązań finansowych
w zakresie uznania czynności polegających na obejmowaniu obligacji oraz udzielaniu zabezpieczeń zobowiązań kredytowych i zobowiązań wynikających z emisji obligacji za czynności o charakterze pomocniczym, które nie powinny być brane pod uwagę przy ustalaniu proporcji
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego na podstawie art. 113 ustawy o VAT Wnioskodawcy prowadzącego działalność polegającą na organizowaniu i przeprowadzaniu imprez turystycznych dla dzieci i młodzieży oraz sposób określenia limitu uprawniającego do korzystania ze zwolnienia
Opodatkowanie środków pieniężnych, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru.
rozpoznanie różnic kursowych z tytułu rozliczeń walutowych w ramach świadczonych usług brokerskich m.in. w zakresie obrotu energią elektryczną oraz kontraktami terminowymi na energię elektryczną
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla sprzedaży książek elektronicznych (tzw. ebook, audiobook).
Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowości dokumentowania sprzedaży towaru wraz z kosztami dostawy przesyłki oraz opłatą za usługi finansowe.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania oraz podstawy opodatkowania dla czynności darowizny znaku towarowego.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego dotyczącego wydatków mieszanych (opodatkowanych, zwolnionych od podatku, niepodlegających podatkowi od towarów i usług), obowiązek uwzględniania w kalkulacji proporcji sprzedaży obrotu z tytułu dostaw nieruchomości (zarówno opodatkowanych, jak i zwolnionych od podatku), prawo do odliczenia nieodliczonego podatku naliczonego dotyczącego wydatków mieszanych
Czy Wnioskodawca może wystawiać dla odbiorcy opisanego w treści zdarzenia przyszłego, po jednej zbiorczej fakturze korygującej, która korygować będzie wartość dostaw (in plus, lub in minus), a w konsekwencji wartość należnego podatku od towarów i usług wynikającą ze wszystkich faktur pierwotnych wystawionych w obrębie danego miesiąca?