Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT i brak zwolnienia od tego podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 i pkt 9 oraz art. 113 ust. 1 ustawy sprzedaży niezabudowanej działki oraz obowiązek dokonania rejestracji Sprzedających jako podatnicy VAT czynni.
Prawo do zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 dostawy niezabudowanych działek, objętych wspólnością majątkową małżeńską.
Odliczenie wydatków poniesionych, w ramach ulgi termomodernizacyjnej, na zakup materiałów budowlanych związanych z wymianą pokrycia dachowego oraz rynien wraz z usługą montażu dachówki.
Opodatkowanie przychodu z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego częściowo w drodze dziedziczenia i częściowo w drodze zniesienia współwłasności.
Odliczenie wydatków poniesionych w ramach ulgi termomodernizacyjnej na remont dachu, wymianę pokrycia dachowego wraz z jego dociepleniem w budynku mieszkalnym jednorodzinnym będącym we współwłasności.
Odpłatne zbycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nabytego na podstawie testamentu po rodzicach, którym został on przydzielony w trakcie trwania wspólności majątkowej małżeńskiej.
Prawa i terminu odliczenia podatku naliczonego z duplikatów faktur.
Odpłatne zbycie lokalu mieszkalnego nabytego w drodze spadku na podstawie testamentu po rodzicu, który zakupił go do wspólnego majątku małżeńskiego.
W zakresie odpłatnego zbycia udziału w lokalu mieszkalnym nabytego w drodze spadku.
Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji sprzedaży udziałów we współwłasności niezabudowanej działki nr 1 oraz obowiązku wystawienia faktury dokumentującej ww. sprzedaż.
Samo wydatkowanie w wymaganym terminie środków ze sprzedaży nieruchomości nabytej w drodze dziedziczenia na nabycie wspólnie z mężem lokalu mieszkalnego – wbrew twierdzeniu Wnioskodawczyni nie przesądza o prawie do zwolnienia podatkowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Podkreślić należy, że Wnioskodawczyni w przedmiotowej sprawie nie jest inwestorem
Podatnik może zaliczyć do kosztów towary kupione od małżonka prowadzącego odrębną działalność gospodarczą. Potwierdził to Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji, której fragment przedstawiamy.
Sposób ustalenia wartości początkowej środka trwałego oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia nieruchomości
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości należącej do majątku wspólnego małżonków po przyznaniu na wyłączną własność jednemu z nich i następnie jej sprzedaż.
Czy przekazanie przez Wnioskodawcę żonie przedsiębiorstwa sprawi, że będzie On musiał zapłacić podatek dochodowy od wartości przekazanych składników majątku firmy oraz dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów o wartość przekazanych wyposażenia i zapasów (towarów handlowych)?
Czy Wnioskodawczyni postąpiła prawidłowo nieopodatkowując nieodpłatne przekazanie towaru mężowi?
Dot. sposobu ustalenia kosztów uzyskania przychodów ze sprzedaży wskazanej we wniosku nieruchomości wniesionej do spółki osobowej, tytułem wkładu niepieniężnego.