Czy nieprawidłowe jest podejście Spółki polegające na uwzględnianiu w ramach kalkulacji dochodu zwolnionego z podatku dochodowego od osób prawnych, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT, wyłącznie przychodów, osiąganych w wyniku realizacji opisanych w stanie faktycznym kontraktów, obejmujących produkcję konstrukcji stalowych, natomiast ich transport na miejsce przeznaczenia oraz montaż (instalację
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych z tytułu podwyższenia kapitału zakładowego w części odnoszącej się do opodatkowania dochodu wcześniej zwolnionego z podatku oraz korekty zeznań podatkowych oraz uregulowania podatku.
Czy nieprawidłowe jest podejście Spółki polegające na uwzględnianiu w ramach kalkulacji dochodu zwolnionego z podatku dochodowego od osób prawnych, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT, wyłącznie przychodów, osiąganych w wyniku realizacji opisanych w stanie faktycznym kontraktów, obejmujących produkcję konstrukcji stalowych, natomiast ich transport na miejsce przeznaczenia oraz montaż (instalację
Czy dochód Spółdzielni w części dotyczącej zapłaconych przez dłużników kosztów procesu od dzierżaw terenu na których prowadzona jest działalność gospodarcza jest zwolniony na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Czy dochód uzyskany z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie Strefy w ramach Zezwolenia, tj. również dochód generowany przy wykorzystaniu rozbudowanej części zakładu produkcyjnego (Nowej inwestycji), będzie korzystać ze zwolnienia od PDOP na podstawie art. 17 ust. l pkt 34 ustawy o PDOP w ramach limitu pomocy publicznej powstałego w związku z inwestycją będącą podstawą uzyskania Zezwolenia
Czy tereny rekreacyjne służące do wspólnego korzystania przez mieszkańców osiedla stanowią zasoby mieszkaniowe w rozumieniu przepisu art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy dochód z tytułu odszkodowania za wywłaszczenie Wnioskodawca będzie mógł uznać za dochód z gospodarki zasobem mieszkaniowym i czy w związku z tym będzie podlegał on zwolnieniu w trybie art. 17 ust.
Czy dochód spółdzielni powstały z tytułu przychodu za umieszczenie urządzeń do odbioru i przesyłania sygnału telewizji kablowej, internetu i telefonii do sieci stanowiących wyposażenie techniczne budynków mieszkalnych zaliczanych do spółdzielczych zasobów mieszkaniowych (wyłącznie użytkownikom lokali mieszkalnych) przeznaczonego następnie na pokrycie kosztów konserwacji i eksploatacji tych sieci korzysta
Czy od nieodpłatne przekazanie (darowizna) prawa użytkowania wieczystego drogi i terenu zielonego (udział ¼ - jedna czwarta część) Wspólnota powinna zapłacić podatek dochodowy od osób prawnych, czy też korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy od nieodpłatnego przekazania (darowizna) prawa użytkowania wieczystego drogi i terenu zielonego (udział ½ - jedna druga część) Wspólnota powinna zapłacić podatek dochodowy od osób prawnych, czy też korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy od nieodpłatne przekazanie (darowizna) prawa użytkowania wieczystego drogi i terenu zielonego (udział ¼ - jedna czwarta część) Wspólnota powinna zapłacić podatek dochodowy od osób prawnych, czy też korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wspólnota mieszkaniowa zapłaci podatek dochodowy od osób prawnychod dochodów uzyskanych z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, jeśli dochody te zostały przeznaczone na utrzymanie tych zasobów (na cele związane z utrzymaniem powierzchni wspólnej lub remonty)?
Czy wartość umorzonej części kredytu bankowego udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego ze środków Krajowego Funduszu Mieszkaniowego przeznaczony na sfinansowanie budowy mieszkań podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych w rozumieniu art. 17 ust. 1b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
1. Czy przychodem z gospodarki zasobami mieszkaniowymi jest cały czynsz otrzymany od najemców, łącznie z częścią czynszu przypadającą na spłatę kredytu? 2. Czy spłata odsetek z tytułu zaciągniętego kredytu mieszkaniowego stanowi koszt uzyskania przychodów gospodarki zasobami mieszkaniowymi?
Czy prawidłowe jest podejście Spółki polegające na uwzględnianiu w ramach kalkulacji dochodu zwolnionego z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT całości przychodów, osiąganych w wyniku realizacji opisanych w stanie faktycznym kontraktów, obejmujących produkcję konstrukcji stalowych, a następnie ich transport na miejsce przeznaczenia oraz montaż poza terenem
Czy powiększają maksymalną wysokość zwolnienia z opodatkowania, jakie przysługuje Spółce na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych:- poniesione wydatki inwestycyjne przewyższające kwotę minimalną określoną w zezwoleniu, poniesione w związku z inwestycją zakończoną do dnia terminu wynikającego z uzyskanego przez Spółkę zezwolenia,- w przypadku dalszych wydatków
Czy zysk lub strata na transakcjach zabezpieczających powinien być traktowany jako dotyczący w części działalności zwolnionej w związku z prowadzeniem działalności na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, czy też ten zysk lub strata stanowi odrębną działalność nie wymienioną w zezwoleniu na prowadzenie działalności na terenie strefy i w związku z czym podlegać będzie opodatkowaniu na zasadach ogólnych
Czy przyjęcie proporcji podziału wyniku na zabezpieczeniach transakcji walutowych pomiędzy działalność opodatkowaną i działalność zwolnioną opartej na rozwiązaniu określonym w art. 10 ust. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych bazującej na stosunku przychodów z działalności opodatkowanej do przychodów z działalności zwolnionej jest prawidłowe? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Czy zgodnie z zasadami przyznawania przedsiębiorcom pomocy regionalnej oraz przepisami ustawy o PDOP, w analizowanym stanie faktycznym, przy wyliczaniu wysokości kwoty dochodu wolnej od PDOP należy przyjąć faktyczną wysokość wydatków kwalifikowanych poniesionych w trakcie obowiązywania zezwolenia na realizację inwestycji, w związku z którą uzyskano to zezwolenie, nawet wówczas gdyby wydatki te przewyższały
Nasz pracownik wykorzystuje swój telefon do celów służbowych. Czy zwrot wydatków za takie rozmowy będzie zwolniony z podatku? Czy taki zwrot może być dokonywany w ramach stałego ryczałtu dla pracownika? Czy należy zaliczyć go do podstawy wymiaru składek? Czy ewentualny zwrot kosztu abonamentu może być zwolniony z podatku?
Czy wydatki inwestycyjne w rozumieniu § 6 Rozporządzenia, które zostaną poniesione przez Spółkę w związku z realizowaną inwestycją na terenie SSE (dalej: Inwestycja) w trakcie obowiązywania Zezwolenia, przewyższające kwotę wydatków inwestycyjnych określoną w Zezwoleniu powiększą kwotę przysługującego Spółce zwolnienia podatkowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 Ustawy CIT?
Czy Spółka postępuje prawidłowo zaliczając wydatki na nabycie tychże usług na rzecz Biura Łącznikowego w Turcji do kosztów uzyskania przychodów Spółki i to w wysokości brutto?
Czy odsetki od lokat założonych przez Spółkę z powierzonych środków na inwestycje, a także dochodów Spółki osiągniętych z działalności zgodnej z wyżej przytoczonym Aktem Założycielskim, podlegają opodatkowaniu?
Czy przychód ze sprzedaży sieci telewizji kablowej podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?