Ustalenie obowiązków podatkowych w przypadku zmiany rezydencji oraz konieczności opodatkowania składników majątku i zapłaty podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków.
Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w Sp. z .o. o i wypłata zysku.
Brak obowiązku rozpoznania dochodu z tytułu ukrytego zysku w przypadku czynszu za korzystanie z nieruchomości.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zysku wypracowanego przez spółkę jawną na podstawie uchwały podjętej po przekształceniu spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółkę komandytową
Przekształcenie spółki komandytowej w spółkę z o.o. - wypłata zysków, pomniejszenie podatku zgodnie z art. 30a ust. 6a-6d oraz zwolnienie z art. 21 ust. 1 pkt 51a ustawy PIT.
Skutki podatkowe wypłaty zysku po przekształceniu jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Dotyczy ustalenia: - czy wydatki z tytułu spłaty przez Spółkę przejętego od Spółki Przejmowanej Zobowiązania mogą stanowić dla Spółki pośredni koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, który powinien zostać potrącony w dacie poniesienia (tj. spłaty Zobowiązania) zgodnie z art. 15 ust. 1 i ust. 4d ustawy o CIT; - czy ujemne różnice kursowe powstałe w wyniku spłaty przez Spółkę
Obowiązki płatnika - opodatkowanie przychodów z tytułu zaliczki na poczet zysku i zysku po przekształceniu spółki jawnej w spółkę komandytową.
Skutki podatkowe wypłaty zysków na podstawie uchwały podjętej po przekształceniu spółki jawnej w spółkę z o.o.
Wypłata zysku wypracowanego przed 31 grudnia 2020 r. oraz częściowego zwrotu wkładu.
Spółka, jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych, dokonując wypłaty zysku za rok obrotowy 2023 na rzecz Osób Fizycznych po przekształceniu Spółki w spółkę komandytową, nie może zastosować pomniejszenia.
Zastosowania właściwej stawki ryczałtu w sytuacji wypłaty zysku netto wypracowanego w trakcie opodatkowania ryczałtem w podatku dochodowego od osób prawnych
Dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca jako płatnik podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 26 ust. 1 Ustawy o CIT, dokonując wypłaty zysku za rok obrotowy 2023 na rzecz A po przekształceniu Spółki w spółkę komandytową, ma prawo i obowiązek pomniejszyć - w trybie art. 22 ust. 1a-1c Ustawy o CIT - zryczałtowany podatek dochodowy należny od A, o zapłacony przez Spółkę CIT za cały 2023 r.
Dotyczy ustalenia, czy w związku z zawarciem umowy sponsoringowej, wykonywane na rzecz Fundacji świadczenia pieniężne będą stanowiły dla Wnioskodawcy ukryty zysk lub wydatek niezwiązany z działalnością gospodarczą, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek wypłaty zysków powstałych przed przekształceniem działalności w spółkę z o.o.
Wypłata zysków wypracowanych przed przekształceniem spółki komandytowej w spółkę z o. o.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatami komplementariuszowi oraz komandytariuszowi zaliczek na poczet zysku.
Ustalenie, czy w przypadku podziału zysku w formie rzeczowej oraz przeniesienia majątku do fundacji rodzinnej w wyniku likwidacji Spółka będzie pełniła obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób prawnych oraz czy po stronie Spółki powstanie przychód do opodatkowania.
Skutki podatkowe wypłaty "zatrzymanego" zysku - obowiązki płatnika.
Skutki podatkowe na gruncie estońskiego CIT z tytułu planowanego podziału przez wydzielenie.
Dotyczy ustalenia, czy wypłata wspólnikom spółki przekształconej wypracowanych przed dniem przekształcenia podzielonych zysków spółki jawnej przez spółkę przekształconą będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem CIT po stronie spółki przekształconej, jeżeli spółka przekształcona będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem CIT w formie ryczałtu od dochodów spółek.
Uznanie planowanych kosztów szkoleń, nauki, kursów, wyjazdów poniesionych na rzecz Prezesa Zarządu Fundacji Rodzinnej oraz korzystania z nieruchomości Fundacji Rodzinnej przez beneficjentów Fundacji za świadczenia w postaci ukrytych zysków.
1. Ustalenie, czy Spółka Przejmująca po Przejęciu utraci prawo do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek (estoński CIT), o którym mowa w rozdziale 6b ustawy o CIT, w związku z brzmieniem art. 28k ust. 1 i 2 ustawy o CIT. 2. Ustalenie, czy Przejęcie skutkować będzie powstaniem dla Spółki Przejmującej dochodu do opodatkowania, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.