Określenie miejsca opodatkowania przychodów (dochodów) z działalności gospodarczej.
Ustalenie czy dojdzie do powstania zakładu Wnioskodawcy jako zakładu przedsiębiorstwa zagranicznego w Polsce, a w konsekwencji, czy Wnioskodawca będzie podlegać obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych w Polsce od dochodów (przychodów) osiąganych z działalności prowadzonej z wykorzystaniem magazynu zlokalizowanego w Polsce.
Brak obowiązku zapłaty podatku akcyzowego w związku z najmem/leasingiem samochodów osobowych na terytorium państwa członkowskiego UE.
Opodatkowanie dochodów z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej wykonywanej zdalnie z terytorium Szwajcarii.
Skutki podatkowe świadczenia usług na rzecz Sił Zbrojnych USA stacjonujących w Polsce oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania przez amerykańskiego rezydenta podatkowego.
Dotyczy transakcji kontrolowanej pomiędzy Wnioskodawcą, a jego zagranicznym oddziałem.
Działalność wykonywana przez Spółkę na terytorium Polski będzie prowadzić do uznania, że Spółka posiada na terytorium Polski zagraniczny zakład w rozumieniu art. 4a pkt 11 ustawy o CIT oraz art. 6 Umowy między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki o uniknięciu podwójnego opodatkowania i zapobieżeniu uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Uznanie polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością za niemieckiego rezydenta podatkowego oraz braku ukonstytuowania zakładu tej spółki w Polsce.
Powstanie w Polsce stałego zakładu Spółki w rozumieniu art. 4a pkt 11 ustawy o CIT oraz art. 6 UPO PL-USA
Czy działalność Wnioskodawcy w ramach Kontraktu będzie skutkowała powstaniem dla Wnioskodawcy zakładu podatkowego na terytorium Polski w rozumieniu art. 4a pkt 11 Ustawy o CIT w zw. z art. 5 UPO Polska-Francja?
Ustalenie czy dojdzie do powstania zakładu Wnioskodawcy jako zakładu przedsiębiorstwa zagranicznego w Polsce, a w konsekwencji, czy Wnioskodawca będzie podlegać obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych w Polsce od dochodów (przychodów) osiąganych z działalności prowadzonej z wykorzystaniem magazynu zlokalizowanego w Polsce.
W zakresie ustalenia, czy w związku z wykonywaniem przez Dyrektora Operacyjnego pracy zdalnej z terytorium Polski w okresach opisanych jako rozwiązanie pierwsze i drugie Spółka posiada/będzie posiadała ograniczony obowiązek podatkowy w Polsce w podatku dochodowym od osób prawnych z uwagi na istnienie zakładu podatkowego.
Zastosowanie metody unikania podwójnego opodatkowania oraz ulgi abolicyjnej do dochodów uzyskanych z tytułu pracy wykonywanej na statku o przeznaczeniu badawczo/hydrograficznym eksploatowanym na wodach Egiptu i wodach Surinamu.
Czy działalność Wnioskodawcy w Polsce, może skutkować dla niego powstaniem zagranicznego zakładu na terytorium Polski, a w konsekwencji będzie związana z opodatkowaniem w Polsce części dochodów z handlu paliw osiąganych przez Spółkę?
Ustalenie, czy Wnioskodawca w związku z realizacją umowy zawartej ze spółką M. będzie posiadał w Szwecji zakład podatkowy w rozumieniu przepisów polsko-szwedzkiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz czy Wnioskodawca do zysków zakładu podatkowego w Szwecji powinien przypisać całość zysków z umowy zawartej ze spółką M. czy tylko zyski z prac montażowych, bez zysków ze sprzedaży konstrukcji
Ustalenia, czy z tytułu przelewu wewnętrznego z konta walutowego, przypisanego do Oddziału zagranicznego przedsiębiorcy, na konto Zakładu głównego przedsiębiorcy zagranicznego (inaczej mówiąc - Spółki macierzystej) powstanie przychód lub koszt podatkowy z tytułu różnic kursowych, który należałoby przypisać do działalności Oddziału zagranicznego przedsiębiorcy, opodatkowanej w Polsce
Czy działalność wykonywana przez Spółkę na terytorium Polski będzie prowadzić do uznania, że Wnioskodawca posiada na terytorium Polski zakład podatkowy w postaci tzw. stałej placówki w rozumieniu art. 4a pkt 11 lit. a) ustawy o CIT oraz art. 5 ust. 1 UPO, - Czy działalność wykonywana przez Spółkę na terytorium Polski będzie prowadzić do uznania, że Wnioskodawca posiada na terytorium Polski zakład
Czy powstanie w Polsce zakład podatkowy Wnioskodawcy w rozumieniu art. 4a pkt 11 Ustawy o CIT oraz art. 5 Umowy pomiędzy Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec?
Rozliczenia podatkowe transakcji pomiędzy działalnością podatnika zarejestrowaną w Czechach a spółką cywilną działającą w Polsce, której jest wspólnikiem.
Ustalenie, czy: - wnioskodawca, po dokonaniu planowanej likwidacji Oddziału, będzie uprawniony do odliczenia w Polsce Straty, wykazanej w Rumunii zgodnie z rumuńskimi przepisami, która dla celów podatkowych nie została rozliczona i nie będzie mogła zostać rozliczona w przyszłości w Rumunii, - w przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie numer 1, czy Strata będzie mogła być rozliczona w Polsce na zasadach
Opodatkowanie przychodów osiąganych za pośrednictwem Spółki na Malcie.