Czy przy sprzedaży wyrobów ze złota wytworzonych we własnym zakresie (zakład złotniczo -jubilerski) ze skupionego od ludności oraz przekazanego z lombardu (nieodebrany zastaw) złomu złota, a także odnowionej biżuterii ze złota (zastawionej i nieodebranej przez zastawiającego) należy stosować stawkę podstawową podatku VAT 23% (zasady ogólne)?
Czy w obowiązującym stanie prawnym sprzedaż złomu złota na rzecz podatników, o których mowa w art. 15 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t. j. Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054 ze zm.), powinna być opodatkowana zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 7 ww. ustawy, tj. bez podatku naliczonego i z adnotacją na fakturze odwrotne obciążenie?
Czy w stosunku do sprzedaży złomu złota osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej nie można zastosować art. 17 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku od towarów i usług i należy taką dostawę opodatkować stawką podstawową podatku VAT, tj. 23% (zasady ogólne)?
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących, Sprzedaż biżuterii sztucznej platerowanej metalem szlachetnym
Czy wpłacając należność lub też płacąc zaliczkę dla firmy K I C F za udział w targach wyrobami jubilerskimi w Kijowie od dnia 27 listopada 2008r. do dnia 30 listopada 2008r. spółka jawna prowadząca jest zobowiązania do naliczenia oraz pobrania zaliczki na podatek dochodowy od osób prawnych w wysokości 20,00 % należności w kwocie 2.795.00 EURO ?
Zastosowanie szczególnej procedury przy sprzedaży używanych wyrobów jubilerskich.