Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku zgodnie z art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług .
Czy usługi świadczone przez Spółkę sklasyfikowane w grupowaniu statystycznym 67.20.10-00.00 powinny być zwolnione od podatku od towarów i usług, czy opodatkowane 22% stawką podatku VAT?
1. Czy poniesione koszty windykacji należności, związanych z lokalami zaliczanymi do spółdzielczych zasobów mieszkaniowych, z tytułu opłat za używanie tych lokali oraz z tytułu wkładów budowlanych i mieszkaniowych wnoszonych na poczet sfinansowania budowy tych lokali, można uznać za koszty uzyskania przychodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi? 2. Czy uzyskane przychody w wyniku zwrotu wymienionych
Opodatkowanie i podstawa opodatkowania przy cesji. Sposób opodatkowania czynności od dokonania cesji wierzytelności aż po zadysponowanie wierzytelnością.
Czy kwota należności głównej stanowiąca odszkodowanie z tytułu niedoboru w kasie, zwrot kosztów windykacji, uzyskane odsetki będą wolne od podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy koszty (wydatki na opłaty sądowe i czynności komornika) i przychody (zasądzone koszty postępowania sądowego i zwrot kosztów komorniczych) związane z windykacją należności za lokale mieszkalne należy traktować jako koszt gospodarki zasobami mieszkaniowymi?
Czy ponoszone przez Spółdzielnię Mieszkaniową od 01.01.2007 r. koszty: 1. opłaty sądowe, koszty komornicze, koszty zastępstwa procesowego związane z windykacją wierzytelności zarachowanych przed 01.01.2007 r. jako przychody należne z w/w innej działalności,2. wierzytelności odpisane jako nieściągalne, zarachowane przed 01.01.2007 r. jako przychody należne z w/w innej działalności,
Czy uzyskane odsetki od zaległości eksploatacyjnych (czynszów) od lokali mieszkalnych Spółdzielnia ma prawo zaliczyć do przychodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, które zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych są zwolnione z podatku o ile zostaną przeznaczone na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych?Czy uzyskane przychody operacyjne dotyczące zwrotu
Czy otrzymane odszkodowanie z tytułu nieuregulowania należności z tytułu sprzedaży lub dostawy towarów lub usług przez dłużnika stanowiącej przychód należny podatnika, winno zostać zaliczone do przychodów podatkowych. 1471/DPD2/423-133/05/MS/2, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Jaki jest moment powstania przychodu na gruncie prawa w podatku dochodowym od osób prawnych, czy z chwilą gdy windykacja wierzytelności we własnym zakresie stanie się skuteczna, lub gdy dochodzi do sprzedaży wierzytelności wcześniej nabytej, czy też z chwilą podpisania umowy na cesję przelewu wierzytelności, czyli, gdy nabywamy wierzytelność definitywnie?
Jaka jest stawka podatku na usługi polegające na kontaktowaniu się telefonicznym lub osobistym z kredytobiorcami banków w celu poznania przyczyn powstałego zadłużenia oraz ustalenia terminu spłaty zaległości?
Czy w świetle obowiązujących przepisów o VAT świadczone przez Spółkę na rzecz kontrahenta usługi windykacyjne dotyczące wierzytelności leasingowych sprzedanych kontrahentowi na podstawie odrębnej umowy zawartej pomiędzy stronami, wymienione w pkt 1 litera B wniosku, są opodatkowane podatkiem od towarów i usług według stawki 22%?
1) czy zbycie wierzytelności własnej (wierzyciela pierwotnego) na rzecz innego podmiotu podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług,2) w zakresie prawidłowości opodatkowania stawką 22% prowizji pobieranej z tytułu świadczonych usług windykacji wierzytelności.
Według jakiej stawki podatku VAT podlega opodatkowaniu usługa windykacji należności?