Interpretacje

Interpretacja
18.01.2024 Podatki

Określenie czy przychody osiągane z najmu lokali użytkowych mogą być opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym w ramach tzw. najmu prywatnego po ich wycofaniu z działalności do majątku prywatnego.

Interpretacja
29.05.2023 Podatki

Czy wartość składnika majątku, będącego środkiem trwałym w budowie, wycenionego przy jego nabyciu według ceny rynkowej wyższej od rzeczywiście zapłaconej, która to różnica cen stanowiła podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, może być uznana za koszt uzyskania przychodów przy zbyciu tego składnika majątku?

Interpretacja
31.03.2023 Podatki

Ustalenie czy kwota uzyskana z realizacji Swapcji powinna zmniejszyć wartość początkową Nieruchomości, rozliczenie wydatku na nabycie Swapcji jako kosztu kapitalizowanego do wartości Nieruchomości oraz ustalenie momentu rozpoznania przychodu z tytułu wydatku na nabycie IRS.

Interpretacja
11.01.2023 Podatki

Import samochodu z terenu Teneryfy, należącej do Wysp Kanaryjskich, na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, dokonany przez Wnioskodawcę dla celów prowadzenia działalności gospodarczej, jest zwolniony od podatku od towarów i usług

Interpretacja
28.11.2022 Podatki

Brak uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży nieruchomości.

Interpretacja
30.09.2022 Podatki

1. Czy amortyzacja wybudowanego środka trwałego (budynku produkcyjnego wraz z zapleczem socjalnym i infrastrukturą towarzyszącą) służącego do prowadzenia działalności gospodarczej na terenie SSE przez Wnioskodawcę będzie kosztem uzyskania przychodu w części sfinansowanej ze środków własnych Spółki (kwota (...) zł netto), jeżeli Zarządzającemu Strefą przysługiwało zwolnienie od podatku dochodowego od

Interpretacja
02.09.2022 Podatki

Możliwość rozliczenia w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według różnych stawek 8,5%, 3%, 5,5%, 10 %-handel, działalność wytwórcza, wynajem, sprzedaż środka trwałego w działalności gospodarczej.

Interpretacja
20.04.2022 Podatki

Brak obowiązku uwzględnienia w limicie zwolnienia podmiotowego od podatku VAT wartości sprzedaży lokalu usługowo-handlowego, niebędącego środkiem trwałym w prowadzonej działalności gospodarczej.

Interpretacja
21.03.2022 Podatki

Możliwość zaliczenia wydatków na wytworzenie we własnym zakresie budynków (środków trwałych), pomniejszonych o sumę dokonanych już odpisów amortyzacyjnych, przy zbyciu tych nieruchomości, a stosowaniu uprzednio ulgi inwestycyjnej (odpisy amortyzacyjne nie stanowiły kosztów uzyskania przychodów).

Interpretacja
28.01.2022 Podatki

Zaliczenie wydatków na nabycie i eksploatację samochodu wyścigowego do kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
03.06.2016 Podatki

Czy Wnioskodawca jako akcjonariusz SKA jest zobowiązany zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych jeśli walne zgromadzenie SKA podejmie uchwałę o przekazaniu środków zgromadzonych na kapitale zapasowym na kapitał zakładowy SKA, a Wnioskodawcy zostaną przydzielone nowe akcje lub nastąpi podwyższenie wartości nominalnej dotychczasowych a

Interpretacja
15.02.2016 Podatki

W zakresie skutków podatkowych związanych z podjęciem uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego przez spółkę komandytowo-akcyjną ze środków własnych zgromadzonych przez tę spółkę na kapitale zapasowym poprzez emisję nowych akcji lub podwyższenie wartości nominalnej dotychczasowych akcji.

Interpretacja
12.08.2014 Podatki

Czy różnica powstała w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na usługi dotyczące szkoleń komputerowych (wynikających z niższych cen usług) niż kwota otrzymanej dotacji za tą samą ilość usług przemnożonych przez stawkę : jednostkową, pozostająca u Wnioskodawcy jako środki własne stanowi dla Wnioskodawcy przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
17.01.2013 Podatki

Zakres skutków podatkowych związanych z podjęciem uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego przez spółkę komandytowo - akcyjną ze środków własnych zgromadzonych przez tę spółkę na kapitale zapasowym poprzez emisję nowych akcji lub podwyższenie wartości nominalnej dotychczasowych akcji.

Interpretacja
06.11.2012 Podatki

Wnioskodawca jako akcjonariusz SKA nie ma obowiązku zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych jeśli walne zgromadzenie SKA podejmie uchwałę o przekazaniu środków zgromadzonych na kapitale zapasowym na kapitał zakładowy SKA w przypadku, gdy nastąpi podwyższenie wartości nominalnej dotychczas posiadanych akcji. Natomiast otrzymanie przez akcjonariusza SKA akcji nowej emisji w następstwie podwyższenia

Interpretacja
26.10.2012 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją inwestycji.

Interpretacja
13.09.2012 Podatki

Czy u Wnioskodawcy, będącego podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych oraz akcjonariuszem w SKA powstanie przychód, jeżeli walne zgromadzenie SKA podejmie uchwałę o przekazaniu środków zgromadzonych na kapitale zapasowym na kapitał zakładowy SKA, a Wnioskodawcy zostaną przydzielone nowe akcje lub nastąpi podwyższenie wartości nominalnej dotychczas posiadanych akcji?

Interpretacja
07.09.2007 Podatki

dotyczy ustalenia stawki amortyzacyjnej dla przyjętych do używania inwestycji w obcych środkach trwałych na podstawie art. 16j ust. 4 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.) od własnego środka trwałego, który wcześniej był środkiem dzierżawionym.

Interpretacja
14.09.2006 Podatki

Czy w okresie, gdy środek trwały jest uznawany za przeznaczony do sprzedaży Spółka może dokonywać podatkowych odpisów amortyzacyjnych, stanowiących koszt uzyskania przychodu

Interpretacja
07.10.2005 Podatki

Czy:1. różnice kursowe na środkach własnych w Euro wydatkowanych na potrzeby prowadzonej inwestycji powinny korygować wartość początkową nabytych lub wytworzonych środków trwałych;2. różnice kursowe na środkach własnych w Euro wydatkowanych na zakup papierów wartościowych należy zaliczyć bezpośrednio do przychodów lub kosztów podatkowych jednorazowo w momencie ich powstania;3. różnice kursowe na środkach

Interpretacja
27.04.2004 Podatki

Spółka zajmuje się działalnością w zakresie sprzedaży i wynajmu systemów przeciw-kradzieżowych. Są to urządzenia z wbudowanymi zaawansowanymi systemami komputer., gdzie technologia i postęp techniczny szybkosię zmienia. Pyta czy może podwyższyć stawki amortyzowanych ww. urządzeń przy zastosowaniu współczynnika 2,0.