1. Ustalenie, czy Spółka Przejmująca po Przejęciu utraci prawo do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek (estoński CIT), o którym mowa w rozdziale 6b ustawy o CIT, w związku z brzmieniem art. 28k ust. 1 i 2 ustawy o CIT. 2. Ustalenie, czy Przejęcie skutkować będzie powstaniem dla Spółki Przejmującej dochodu do opodatkowania, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
Obowiązek zamknięcia ksiąg rachunkowych oraz sporządzenia sprawozdania finansowego, a także dokonania rozliczenia i ustaleń, o których mowa w art. 7aa ustawy o CIT celem nie utracenia prawa do opodatkowania CIT estońskim.
Spełnienie warunku zatrudnienia, o którym mowa w art. 28j ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT i zachowania prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Zachowanie prawa do ryczałtu od dochodów spółek przez Spółkę dzieloną w związku z dokonaniem podziału przez wydzielenie z niej zorganizowanej części przedsiębiorstwa do nowo utworzonej Spółki przejmującej, również opodatkowanej ryczałtem od dochodów spółek.
Ustalenie, czy podjęcie uchwały wspólników spowoduje utratę prawa do opodatkowania ryczałtem.
Brak utraty prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek na skutek posiadania udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji.
Dotyczy ustalenia: - czy przekształcenie A. w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w trybie art. 551 § 1 i nast. Kodeksu spółek handlowych skutkować będzie zachowaniem prawa do stosowania opodatkowania według zasad ryczałtu od dochodów spółek (estoński CIT); - czy A. po przekształceniu w sp. z o.o. będzie zobowiązany do ponownego złożenia zawiadomienia ZAW-RD.
Czy w wyniku wniesienia udziałów w Spółce do Spółki cywilnej, której jedynymi wspólnikami będą obecni Wspólnicy (osoby fizyczne), Spółka przestanie spełniać warunek, o którym mowa w art. 28j ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT, a co za tym idzie Spółka, na mocy art. 28l ust. 1 pkt 4 lit. a ustawy o CIT, utraci prawo do estońskiego CIT z końcem roku podatkowego poprzedzającego rok podatkowym, w którym Wspólnicy
Czy po przeprowadzeniu Połączenia Wnioskodawca będzie mógł w ramach podatku od osób prawnych nadal korzystać z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek; - Czy na skutek planowanego połączenia Wnioskodawcy z SPV w okresie opodatkowania Wnioskodawcy Ryczałtem powstanie określony w art. 28m ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT dochód z tytułu zmiany wartości składników majątku.
Ustalenie, w związku z zamiarem wyboru opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, czy: - rozliczenia instrumentów pochodnych będących kontraktami SWAP na cenę miedzi oraz kursy walut stanowią przychód ze zbycia i realizacji praw z instrumentów finansowych, o którym mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. f u.p.d.o.p., - objęcie należności umową faktoringu spowoduje u niego osiągnięcie przychodu ze zbycia
1. Czy jeżeli spółka A opodatkowana ryczałtem od dochodów spółek, dokona podziału przez wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki B oraz spółki C, które również są opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek, to zachowa prawo opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek? 2. Czy jeżeli spółka B i spółka C, opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek, przejmą zorganizowaną część przedsiębiorstwa
Czy Wnioskodawca, w związku z wkładem niepieniężnym w postaci ZCP, wniesionym przez wspólnika utrzymał prawo do opodatkowania ryczałtem, o którym mowa w Rozdziale 6B CIT?
Czy: - w związku z utratą przez Wnioskodawcę po zakończeniu trwania pierwszego roku podatkowego opodatkowanego według zasad Estońskiego CIT prawa do korzystania z opodatkowania według zasad Estońskiego CIT Wnioskodawca będzie musiał po utracie tego prawa, odprowadzić podatek dochodowy za okres, w którym był opodatkowany według zasad Estońskiego CIT tj. za pierwszy rok podatkowy opodatkowania Estońskim
Obowiązek Spółki jako następcy prawnego Pana „A” prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą do wystawienia faktury korygującej do faktury zaliczkowej dotyczącej eksportu towarów.
w zakresie ustalenia momentu utraty przez Wnioskodawcę prawa do obliczania zaliczki wg stawki 9%, skutków utraty statusu "małego podatnika" w trakcie roku i możliwości stosowania dwóch stawek podatkowych.
W wyroku z 11 lipca 2018 r. (II PK 175/17) Sąd Najwyższy uznał, że pracownikowi, który podlega ochronie w czasie obniżonego wymiaru czasu pracy w związku z prawem do urlopu wychowawczego, nie przysługuje wynagrodzenie za cały okres pozostawania bez pracy w razie bezzasadnego rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia. W takim przypadku pracownik ma prawo maksymalnie do 3-miesięcznego wynagrodzenia
Skoro Wnioskodawczyni spłaciła zadłużenie z tytułu opłat eksploatacyjnych i w związku z ubieganiem się o ponowne ustanowienie na jej rzecz spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu nie była zobowiązana do uiszczenia żadnych innych należności, to w związku z ponownym ustanowieniem na jej rzecz ww. prawa do lokalu mieszkalnego nie powstał po jej stronie przychód, który podlegałby opodatkowaniu podatkiem
Czy powołanie męża Wnioskodawczyni na stanowisko prezesa zarządu w planowanej do zawiązania spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, która będzie prowadziła działalność w tym samym zakresie co działalność prowadzona obecnie przez Wnioskodawczynię jako osobę fizyczną, będzie stanowiło przeszkodę do dalszego opodatkowania tej działalności w formie karty podatkowej ?
w zakresie utraty prawa do opłacania podatku dochodowego w formie karty podatkowej, w przypadku objęcia udziałów w spółce z o.o. oraz pełnienia funkcji członka zarządu lub rady nadzorczej w tej spółce
Czy zatrudnienie, na podstawie umowy cywilnoprawnej, specjalisty z dziedziny chemii i fizyki, w celu przeprowadzenia specjalistycznych badań fizyko-chemicznych, o których mowa w stanie faktycznym, pozbawi Wnioskodawczynię prawa do rozliczania się z podatku dochodowego w formie karty podatkowej?
Czy po ustaniu stosunku pracy (rozwiązanie umowy o pracę) Wnioskodawca będzie mógł nadal rozliczać się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych wg właściwej stawki, czy też utraci prawo do ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych i w związku z tym będzie opłacał podatek dochodowy na zasadach ogólnych?
Czy zawierając umowę o praktykach absolwenckich Wnioskodawca utraci prawo rozliczania dochodu z jednoosobowej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej?
Dla określenia wartości sprzedaży, o której mowa w art. 2 pkt 25 lit. a) - dotyczącej małego podatnika - należy przyjąć kwotę sprzedaży faktycznie dokonanej, powiększonej o podatek należny, według wystawionych w danym okresie faktur.
Prowadzę pozarolniczą działalność gospodarczą w zakresie usług fotograficznych, opodatkowaną w formie karty podatkowej. Moje pytanie dotyczy możliwości dokonywania sprzedaży niewielkiej ilości filmów fotograficznych, ramek i beterii w ramach prowadzonej działalności gospodarczej opodatkowanej w formie karty podatkowej. W mojej opinii, sprzedaż w/w artykułów nie spowoduje utraty prawa do opodatkowania