Opodatkowanie usług świadczonych na rzecz krajowych i zagranicznych przewoźników lotniczych obniżoną stawką 0% VAT.
Osiągane przez Wnioskodawcę przychody z tytułu świadczenia usług kierowania pojazdem ciężarowym o ładowności powyżej 2 ton, służącym do przewozu ładunków, mogą być opodatkowane 5,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 6 lit. a ww. ustawy.
Koszty z wykonaniem usługi transportowej podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych świadcząc osobiście usługi transportowe w charakterze kierowcy w transporcie międzynarodowym.
Czy realizowane przez Spółkę wypłaty do Kontrahentów w postaci Opłat Dodatkowych stanowią należności, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 updop (tj. należności za użytkowanie lub prawo do użytkowania urządzenia przemysłowego) i w związku z tym podlegają one opodatkowaniu u źródła w Polsce.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, miejsce świadczenia usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Transakcja zbycia składników majątkowych i alokowaniu ich do oddziału w Polsce.
Ustalenie czy usługa, którą wykonuje Wnioskodawca: zawierania umów przewozu i która podlega pod PKWiU 52, może być opodatkowana PPE ryczałtem 8,5%.
Ustalenie miejsca świadczenia i opodatkowania usług świadczonych na rzecz zagranicznych przewoźników lotniczych.
Możliwość opodatkowania usług pośrednictwa w branży transportowo-logistycznej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
1. Czy wynagrodzenie wypłacane przez Wnioskodawcę na rzecz każdego z Kontrahentów za najem środków transportu podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych jako należność, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 UPDOP? W przypadku odpowiedzi pozytywnej: 2. Czy Spółka dokonując na rzecz każdego z Kontrahentów wypłaty wynagrodzenia za najem środków transportu, przy dochowaniu
Zastosowanie w fakturze dokumentującej refakturowane przez Spółkę usługi (nabyte uprzednio od kontrahentów Wnioskodawcy i odsprzedane na rzecz Klientów Wnioskodawcy), stawki podatku VAT w tej samej wysokości, jaka została zastosowana przez kontrahentów w fakturach dokumentujących wykonanie usług będących przedmiotem refaktury. Zastosowanie w fakturze dokumentującej refakturowane przez Spółkę usługi
W zakresie ustalenia stawki ryczałtu z tytułu usług pośrednictwa komercyjnego i wyceny, z wyłączeniem wyceny nieruchomości i ubezpieczeń oraz pozostałych usług towarowych agencji transportowych.
Skutki podatkowe otrzymania przez osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą dopłat z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.
1. Czy w powyższym stanie faktycznym (winno być: „zdarzeniu przyszłym”), w celu dokonania alokacji Kosztów Wspólnych do działalności zwolnionej oraz opodatkowanej Wnioskodawca może zastosować klucz przychodowy, o którym mowa w art. 15 ust. 2-2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy przychody uzyskiwane przez Wnioskodawcę w związku z świadczeniem przez niego usług transportowych oraz
Prawo do odliczenia podatku naliczonego i zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym na rachunek bankowy.
Rekompensata, którą Spółka otrzymuje od Miasta w związku z wykonywaniem powierzonego przez Miasto zadania własnego Miasta, podlega opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy, a tym samym stanowi podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy.
Jeżeli, w ramach prowadzonej jednoosobowej działalności gospodarczej świadczy Pan usługi w zakresie transportu drogowego przy użyciu pojazdu ciężarowego, którego ładowność przekracza 2 tony, to właściwą stawką zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne dla prowadzonej działalności gospodarczej w tym zakresie będzie stawka w wysokości 5,5%, jeżeli spełnione
Brak możliwości zastosowania stawki 0% dla usługi międzynarodowego transportu towarów.
W zakresie określenia stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.