Możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatku związanego z zakupem indywidualnego sprzętu niezbędnego w rehabilitacji (aparat masujący).
Minister Finansów przygotował zmiany w rozporządzeniu w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług. Celem zmian jest usunięcie nieprzewidzianych skutków nowelizacji przepisów VAT. Zmiany wprowadzone rozporządzeniem obowiązują od 1 marca 2011 r.
Czy usługa związana z poprawą stanu zdrowia jest opodatkowana czy zwolniona od podatku VAT? Czy usługa rehabilitacyjna jest również zwolniona od tego podatku?
W zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług: programów oraz turnusów rehabilitacyjnych oraz opodatkowania różnicy między kwotą nabycia a kwotą sprzedaży usług świadczonych przez fizjoterapeutę, technika fizjoterapeutę, pielęgniarkę lub lekarza
Nie można stwierdzić, iż Wnioskodawca jest osobą wymienioną w art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c) ustawy o podatku od towarów i usług, tj. osobą wykonującą zawód medyczny, a więc osobą legitymującą się nabyciem fachowych kwalifikacji do udzielania świadczeń zdrowotnych w określonym zakresie lub w określonej dziedzinie medycyny - usługi świadczone przez Wnioskodawcę nie mogą korzystać ze zwolnienia z podatku
Opodatkowanie usług zakwaterowania i wyżywienia, w których cenie oferowane są zabiegi paramedyczne.
Zabiegi lecznicze, wykonywane przez osoby legitymujące się nabyciem fachowych kwalifikacji do udzielania świadczeń zdrowotnych w określonej dziedzinie medycyny, korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług organizowania turnusów rehabilitacyjnych niespełniających warunków w myśl ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych z dnia 27 sierpnia 1997 r.
Czy usługi świadczone przez bazę rehabilitacyjną należącą do zakładu pracy chronionej, polegającej na leczeniu zimnem w kriokomorze będą opodatkowane 22% stawka podatku VAT?
Czy usługi polegające na pośrednictwie w sprzedaży i współorganizowaniu turnusów rehabilitacyjnych, za które będzie otrzymywana zapłata w postaci prowizji są usługami zwolnionymi od podatku od towarów i usług? 1419/UPO-443-15/06/DC, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy prowadzenie aerobiku oraz zajęć gimnastyki rehabilitacyjno-kondycyjnej (PKWiU 93.04.0-00.00) podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług wg stawki 22% ?
Czy przychodnia, prowadząca wyłącznie sprzedaż opodatkowaną ma prawo do odliczenia w całości podatku naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących zakupy na rzecz przychodni ?
Podatnik zwrócił się z prośbą o podanie stawek, które należałoby zastosować do poszczególnych rodzajów świadczonych usług, a w szczególności:1) usług medycznych świadczonych dla osób niepełnosprawnych i innych przez przychodnię rehabilitacyjną - PKWiU 85.12.1;2) usług z zakresu fizjoterapii (kinezyterapii, fizykoterapii i rehabilitacji) - PKWiU 85.14.13-00.00;3) usług w zakresie turnusów rehabilitacyjnych
Czy w świetle nowej ustawy o VAT usługi paramedyczne zostały zakwalifikowane do usług zwolnionych z VAT?Czy w świetle nowych przepisów ustawodawca chciał zakwalifikować te usługi do 7 % stawki VAT i kiedy należy stosować 7 % VAT a kiedy stawkę zwolnioną?
Jaka jest stawka podatku VAT dla usług rehabilitacyjnych i paramedycznych (masaż, biostymulacja, jonoforeza itp.)?