Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu podatkowego.
Czy koszty (wydatki) dotyczące działalności przedsiębiorstwa osoby fizycznej, mającego stanowić wkład niepieniężny (aport) do spółki komandytowej, ponoszone od dnia wniesienia wkładu przez spółkę komandytową, w tym: różnice kursowe, wydatki na płace pracowników i ubezpieczenia społeczne, odsetki od kredytów, wydatki na usługi ciągłe itp. będą stanowiły koszty uzyskania przychodów wnioskodawcy - komandytariusza
Opodatkowanie czynności polegającej na zagwarantowaniu i utrzymaniu zwiększonej mocy oczyszczalni, za którą wypłacane jest wynagrodzenie oraz moment powstawia obowiązku podatkowego z ww. tytułu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu podatkowego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodów podatkowych.
Czy koszty (wydatki) dotyczące działalności przedsiębiorstwa osoby fizycznej, mającego stanowić wkład niepieniężny (aport) do spółki komandytowej, ponoszone od dnia wniesienia wkładu, przez spółkę komandytową, w tym: różnice kursowe, wydatki na płace pracowników i ubezpieczenia społeczne, odsetki od kredytów, wydatki na usługi ciągłe itp. będą stanowiły koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy - komandytariusza
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania świadczonej przez Wnioskodawcę usługi za usługę o charakterze ciągłym oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania świadczonej przez Wnioskodawcę usługi za usługę o charakterze ciągłym oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego.
1. Czy przychód podatkowy z tytułu dostaw towarów dokonywanych przez Spółkę na zasadach przedstawionych w stanie faktycznym będzie powstawał na zasadach określonych w art. 12 ust. 3c ustawy o CIT, tj. w dniu ostatniego dnia każdego okresu rozliczeniowego? 2. Czy przy dokonywaniu dostaw towarów przez Spółkę właściwym dla przeliczenia kwot stosowanych do określenia podstawy opodatkowania dla celów podatku
1.Czy Wnioskodawca, świadczący w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, usługi w zakresie zarządzania na podstawie Umowy, jest podatnikiem podatku od towarów i usług? 2.Czy wynagrodzenie za usługi świadczone na podstawie Umowy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług według stawki 23%? 3.Czy usługi świadczone przez Wnioskodawcę na podstawie Umowy stanowią usługi ciągłe, o których mowa
Ponieważ wykonanie przez Wnioskodawcę usług zarządzania powinno być potwierdzone fakturą VAT, zatem na podstawie art. 19 ust. 4 ustawy o VAT, obowiązek podatkowy u Zainteresowanego z tytułu świadczenia usług zarządzania powstanie z chwilą wystawienia faktury VAT, nie później jednak niż siódmego dnia, licząc od dnia zakończenia miesiąca rozliczeniowego, w którym dokonano sprzedaży o charakterze ciągłym
W jaki sposób należy prawidłowo określać moment powstania obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu świadczenia usług kształcenia przez szkoły prowadzone przez Wnioskodawczynię?
Opodatkowanie i dokumentowanie usług świadczonych na rzecz poczty zagranicznej - miejsce świadczenia usług, wystawianie faktur, wykazanie usług deklaracji VAT-7 i informacji podsumowującej, zastosowania właściwego kursy do przeliczenia waluty, moment powstania obowiązku podatkowego oraz uznanie oświadczenia kontrahenta za wystarczający dokument potwierdzający stawkę podatku.
Jeżeli wykonanie świadczonych przez Spółkę usług w zakresie konsultacji, nadzoru budowlanego, nadzoru inwestorskiego oraz inżynierii projektu zostało dokonane w roku 2011 - poprzez zatwierdzenie dokumentacji i potwierdzenie odbioru przez Zamawiającego - to usługi powyższe należy opodatkować według stawki 23% stosownie do art. 41 ust. 1 w związku z art. 146a pkt 1 ustawy o VAT.
Uznania wewnątrzwspólnotowych dostaw towaru dokonywanych przez Wnioskodawcę za usługi ciągłe i prawidłowości dokumentowania takich usług.
brak możliwości fakturowania usług transportowych jako usług o charakterze ciągłym
Prawidłowość dokumentowania usług transportowych świadczonych na podstawie pisemnych umów.
Czy wynagrodzenie płatne przez Wnioskodawcę może być płacone na podstawie jednej zbiorczej faktury z podstawową stawką podatku VAT, wystawianej na koniec każdego miesiąca, w którym świadczone będą przedmiotowe usługi?
W którym momencie powstaje obowiązek podatkowy w podatku VAT w związku z obciążeniem kontrahenta kosztami pozostawania w gotowości i jaką stawką VAT jest opodatkowane to wynagrodzenie?
Czy Spółka prowadząca działalność gospodarczą na rzecz jednostki samorządu terytorialnego prawidłowo opodatkowuje stawką 22% przy wystawianiu faktury dla Urzędu Miasta za świadczone usługi w zakresie administrowania obiektem użyteczności publicznej?
Czy możliwe jest uznanie dostaw przez magazyn za sprzedaż o charakterze ciągłym i rozliczanie jej raz w miesiącu?