Interpretacje

Interpretacja
24.06.2024 Podatki

Nabycie składników majątku Upadłego (nieruchomości i ruchomości) będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, wobec czego będzie wyłączone z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
02.08.2019 Podatki

wskazanie, czy transakcja sprzedaży (likwidacji) przez syndyka gospodarstwa rolnego, osoby fizycznej (konsumenta) pozostającej w upadłości, w całości bądź w zorganizowanej części składników podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, który ma obowiązek zapłacić spadkobierca upadłego jako następca prawny niekontynuujący działalności w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej bez lub z obowiązkiem rejestracji

Interpretacja
13.03.2013 Podatki

Czy syndyk działając w imieniu upadłego składa rozliczenie roczne w jego imieniu za okres dotyczący upadłości, czy też rozliczenie roczne winno być dokonane przez Wnioskodawcę (upadłego)?

Interpretacja
13.04.2011 Podatki

Jakie są obowiązki syndyka masy upadłości jako płatnika podatku dochodowego od wynagrodzeń wypłacanych pracownikom po śmierci pracodawcy?

Interpretacja
29.03.2011 Podatki

Dot. braku obowiązku dokonania przez syndyka upadłości, rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za zmarłego podatnika (upadłego)

Interpretacja
27.10.2009 Podatki

Czy przekazanie (wpłata) do masy upadłości zachowku przez spadkobierczynię jest objęte zwolnieniem z podatku od spadków na podstawie art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn, jeżeli nabycie zachowku zostanie zgłoszone przez syndyka masy upadłości właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego w terminie 6 miesięcy od dnia powstania obowiązku podatkowego?

Interpretacja
14.12.2006 Podatki

Czy do transakcji zawieranych przez Syndyka ma zastosowanie przepis art. 112 Ordynacji podatkowej, nakładający na nabywcę składników majątku podatnika odpowiedzialność solidarną za powstałe do dnia nabycia zaległości podatkowe związane z jego działalnością gospodarczą?

Interpretacja
21.06.2006 Podatki

czy w przypadku, gdy sąd umorzył postępowanie upadłościowe z powodu braku środków na jego kontynuowanie, wobec podmiotu, u którego Spółka posiada:1. wierzytelności powstałe przed dniem ogłoszenia upadłości, zgłoszone i uznane przez sąd, na co Spółka posiada stosowane dokumenty;2. wierzytelności powstałe w trakcie prowadzenia działalności przez upadłego reprezentowanego przez syndyka, za usługi remontu

Interpretacja
18.10.2005 Podatki

Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że Spółka w wyniku postępowania upadłościowego została zlikwidowana i wyrejestrowana z Krajowego Rejestru Spółek. Syndyk zaspokoił wszystkie zobowiązania Spółki, a pozostałą kwotę rozdysponował pomiędzy udziałowców proporcjonalnie do posiadanych przez nich udziałów, po uprzednim opłaceniu stosownego podatku.W wyniku postępowań sądowych Syndyk uzyskał środki