Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT w związku z zakupem samochodu.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych świadcząc osobiście usługi transportowe w charakterze kierowcy w transporcie międzynarodowym.
Ustalenie czy usługa, którą wykonuje Wnioskodawca: zawierania umów przewozu i która podlega pod PKWiU 52, może być opodatkowana PPE ryczałtem 8,5%.
Dotyczy stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (74.90.12.0 i 52.29.12.0).
Możliwość zastosowania stawki podatku 0% dla usługi międzynarodowego transportu towarów z terytorium Unii Europejskiej na terytorium krajów trzecich.
Określenie czy posiadane przez Wnioskodawcę dokumenty są dokumentami wystarczającymi dla zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla usług transportu drogowego stanowiącego część transportu międzynarodowego.
Nieuznanie planowanych transakcji sprzedaży samochodów za wyłączoną z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Stawka podatku VAT dot. usługi organizacji kuligów (usługi przewożenia osób zaprzęgiem konnym) oraz prawidłowość wystawienia faktury VAT (nazwy na fakturze: kulig) dokumentującej świadczenie tej usługi
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do świadczonych usług wynajmu samochodów ciężarowych z kierowcą i transportu drogowego towarów.
stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych z tytułu świadczenia usług transportu drogowego
Zwolnienie od opodatkowania podatkiem VAT świadczenia usług dowozu dzieci i młodzieży do szkoły.
Czy Wnioskodawca prowadząc działalność gospodarczą świadczenia usług kierowania pojazdami tylko dla jednego kontrahenta, może opłacać zryczałtowany podatek przewidziany dla usług transportowych, czyli 5,5% od uzyskanego przychodu?
Czy zgodnie z art. 109 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2017 r. Wnioskodawca może kontynuować sposób prowadzenia ewidencji i sporządzać rejestr sprzedaży jak dotychczas?
Czy prowadząc działalność gospodarczą świadczenia usług kierowania pojazdami tylko dla jednego kontrahenta mogę opłacać zryczałtowany podatek przewidziany dla usług transportowych, czyli 5,5% od uzyskanego przychodu?
wyłączenie z opodatkowania VAT transakcji aportu przedsiębiorstwa do spółki komandytowej
Czy opisana w ww. stanie faktycznym działalność gospodarcza polegająca na świadczeniu usług kierowania pojazdami na rzecz innego podmiotu tj. firmy transportowej, powierzonymi przez niego pojazdami może być zastosowana stawka podatku 5,5 %?
Czy usługi transportowe na zlecenie i przy użyciu taboru zleceniodawcy, w oparciu o umowy świadczenia usług wspomagających działalność transportową można opodatkować ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 5,5%?
Czy usługi transportowe na zlecenie i przy użyciu taboru zleceniodawcy, w oparciu o umowy świadczenia usług wspomagających działalność transportową można opodatkować ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 5,5% ?
Czy usługi transportowe wykonywane na zlecenie i przy użyciu taboru zleceniodawcy, w oparciu o umowę o świadczenie usług wspomagających działalność transportową, można opodatkować ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w stawce 5,5%?
Czy Wnioskodawca może opodatkować uzyskane przychody z tytułu przewozu ładunków taborem samochodowym o ładowności powyżej 2 ton ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przy zastosowaniu stawki 5,5%?
Czy w 2010 r. Wnioskodawczyni może opłacać podatek dochodowy w formie ryczałtu wg stawki 8,5% oraz czy ww. stawka będzie obowiązywała ją w 2011 r.?
Czy Wnioskodawca jako podatnik prowadzący działalność w zakresie usług transportowych miał prawo do jednorazowej amortyzacji samochodu ciężarowego?
W jakiej wysokości podatek od towarów i usług Zainteresowany powinien odprowadzić do urzędu skarbowego?