1. Czy wydatki poniesione na studia podyplomowe: Interdyscyplinarne Podyplomowe Studium Kształcenia Tłumaczy na Uniwersytecie w Instytucie Lingwistyki Stosowanej (opłata za studia, koszty zakupu słowników, w tym specjalistycznych oraz podręczników), będą stanowiły, w rozumieniu art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, koszty uzyskania przychodu? 2. Czy wydatek poniesiony na egzamin
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania właściwej stawki podatku dla świadczonych usług.
Czy należności biegłych/tłumaczy prowadzących działalność gospodarczą za wydane opinie/tłumaczenia na zlecenie Sądu, będące przychodami wymienionymi w katalogu przychodów z działalności wykonywanej osobiście, można zaliczyć do źródła - działalność gospodarcza i zaniechać potrącania przez Sąd podatku dochodowego od osób fizycznych?
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą wynagrodzeń biegłym i tłumaczom.
Ponieważ Wnioskującej jako twórcy - przysługują prawa autorskie do wykonanych tłumaczeń/przekładów utworów literackich, a zawierane umowy obejmują udzielenie licencji do tych praw w zamian za honorarium, należy uznać, iż świadczone w tym zakresie usługi są usługami, o których mowa w poz. 181 załącznika nr 3 do ustawy o VAT.
Czy wydatki poniesione przez spółkę związane z uczestnictwem w imprezie turystycznej pilotów przewodników takie jakwypłacone wynagrodzenie, diety wypłacane z tytułu odbycia podróży służbowej, transport, wyżywienie, zakwaterowanie, wstępy do muzeów dla pilotów przewodników mogą zostać zaliczone do katalogu wydatków dla bezpośredniej korzyści turysty zgodnie z art. 119 ust. 2 ustawy i pomniejszać podstawę
Czy opłaty poniesione w związku z tymi studiami (opłaty za studia, przejazdy, zakwaterowanie) podatniczka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej przez nią działalności gospodarczej?
Pytanie dotyczy kwestii opodatkowania tłumaczenia książki podatkiem od towarów i usług oraz stawki podatku od towarów i usług.
Czy do usługi doradczej zastosować art. 15 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2006 r., czy od 1 stycznia 2007 r.? Do jakiego okresu rozliczeniowego zaliczyć koszt z tytułu wynagrodzenia za usługę doradczą, gdy usługa została zrealizowana w 2006 r., a faktury VAT za usługę Spółka otrzymała w 2006 r. i lutym 2007 r.? Zarząd uznał za możliwe ogłoszenie
Podatnik podatku od towarów i usług prowadzi działalność gospodarczą w zakresie fryzjerstwa oraz pozostałych zabiegów kosmetycznych i tłumaczeń z języka ukraińskiego. Około 90% tłumaczeń świadczonych jest na rzecz prokuratur oraz sądów. Czy wykreślenie z wpisu do ewidencji działalności gospodarczej zapisu dotyczącego usług tłumaczenia będzie jednocześnie skutkowało wyłączeniem przychodów z tego tytułu
Czy faktury VAT (rachunki) wystawione przez zarejestrowanego podatnika VAT UE na terytorium krajów UE lub niezarejestrowanego, potwierdzające nabycia powypadkowych samochodów przeznaczonych do rozbiórki, wymagają tłumaczeń dokonanych przez tłumacza przysięgłego, czy wystarczy przetłumaczenie we własnym zakresie?
Jaki przyjąć sposób naliczania podatku VAT przy wykonywaniu usług tłumacza przysięgłego?
Czy dochód uzyskany z tłumaczeń wykonywanych na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej będzie stanowić dochód z działalności gospodarczej?
Czy jest zasadność wystawiania faktur VAT sądom i prokuraturom za wykonane tłumaczenie przez tłumacza przysięgłego
Czy wynagrodzenie za czynności tłumacza przysięgłego wykonywane na potrzeby sądu przez osobę prowadzącą działalność gospodarczą stanowi przychód z tej działalności?
Dot. zasadności opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności wykonywanych przez tłumacza przysięgłego na żądanie sądów, prokuratury, policji,
Czy wynagrodzenie za czynności tłumacza przysięgłego wykonywane na potrzeby sądu przez osobę prowadzącą pozarolniczą działalność gospodarczą stanowi przychód z tej działalności ?
Konieczność naliczania podatku VAT w wysokości 22% z tytułu świadczonych usług tłumaczenia na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej oraz prowadzących działalność gospodarczą przez tłumacza przysięgłego.
Podatnik zwraca się do organu podatkowego z pytaniem, czy czynności biegłych ( tłumaczy przysięgłych ), wykonywane na zlecenie organu władzy państwowej, sądu lub prokuratora podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Czy usługi tłumaczenia wykonywane na zlecenie organów wymiaru sprawiedliwości stanowią działalność gospodarczą a zatem opodatkowane są podatkiem od towarów i usług?
Czy usługi tłumaczenia wykonywane na podstawie umowy o dzieło na rzecz osób niebędących pracodawcami tłumacza podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług - sprzedaży praw autorskich do tłumaczeń wykonywanych na rzecz polskich biur tłumaczeń.
Podatnik świadczy usługi w Polsce na rzecz klientów z Hiszpanii. W Polsce działalność klientów nie jest zarejestrowana . W Hiszpanii firmy na rzecz których swiadczone są usługi posiadają swoje numery NIP, są również zarejestrowani jako podatnicy VAT UE. Świadczone w Polsce usługi polegaja na promocji hiszpańskich firm z branży informatyki, telekomunikacji i elektroniki w Polsce.Dodatkowo również przedsiębiorca