1) Czy połączenie spółek w sposób przedstawiony w opisie zdarzenia przyszłego będzie neutralne podatkowo w podatku CIT dla udziałowca spółki przejmowanej? 2) Czy połączenie spółek w sposób przedstawiony w opisie zdarzenia przyszłego będzie neutralne podatkowo w podatku CIT dla spółki przejmującej?
Jeżeli Polska Spółka nie poniesie żadnych kosztów związanych z uczestnictwem ich pracowników w Programie Motywacyjnym, to czy realizacja Programu Motywacyjnego będzie skutkowała powstaniem po stronie Polskiej Spółki przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia ?
Ustalenie czy na moment powierzenia Powiernikowi posiadanych udziałów Spółki Zagranicznej nie powstanie przychód podatkowy, posiadanie prawa do pomniejszenia przychodu podatkowego w momencie odpłatnego zbycia udziałów Spółki Zagranicznej o koszty uzyskania przychodów w postaci wydatków poniesionych na objęcie udziałów w Spółce Zagranicznej, brak konieczności zastosowania przepisów dotyczących zagranicznych
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia Towarów i Usług Budowlanych związanych z realizacją Infrastruktury Drogowej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę jawną.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę jawną.
Czy w przypadku likwidacji X i otrzymania przez Wnioskodawcę udziałów w Y powstanie po stronie Wnioskodawcy przychód (lub dochód) podlegający opodatkowaniu w rozumieniu Ustawy o PIT?
Czy wskutek połączenia Spółka będzie miała prawo do korzystania z zaniechania poboru podatku dochodowego wynikającego z decyzji Ministra Finansów i nie będzie zobowiązana do zwrotu kwoty zaniechanego podatku w zakresie wykorzystanym przez spółkę przejmowaną do dnia połączenia?
W sytuacji, gdy rok podatkowy podatnika nie pokrywa się z rokiem kalendarzowym, przy obliczaniu części kwoty zwolnienia od podatku dochodowego, która została wykorzystana w danym roku podatkowym należy wziąć pod uwagę średnioroczny kurs Euro do złotego, określony dla roku podatkowego podatnika. Taki sposób wyliczenia kwoty zwolnienia wynika wprost z powołanego wcześniej art. 23 ust. 6 ustawy o spółkach
Po jakim kursie należy przeliczyć na walutę krajową notę odsetkową od udzielonych pożyczek w momencie naliczenia odsetek (wystawienia noty)?Czy ustalając kwotę zapłaconych odsetek stanowiącą koszt uzyskania przychodu należy zapłacone odsetki przeliczyć na złote polskie po kursie po jakim nota odsetkowa została przeliczona w momencie naliczenia odsetek?
czy zyski ze sprzedaży dokonywanej po l stycznia 2006 r. przez Wnioskodawcę nabytych w 2005 r. udziałów w polskiej spółce podlegają opodatkowaniu w Polsce na podstawie art. 13 ust. 2 umowy polsko-austriackiej czy też w niniejszym przypadku zastosowanie znalazłyby przepisy umowy z 1974 r. (które nie przewidywały opodatkowania takich zysków w Polsce).
Czy słuszne jest założenie Spółki, iż połączenie X, dotychczasowego udziałowca Spółki, z Y w drodze połączenia per incorporationem, nie ma wpływu na bieg dwuletniego okresu posiadania udziałów w spółce zależnej, wymaganego dla celów zwolnienia dywidendy z opodatkowania u źródła.
1.czy odsetki od zaciągniętej przez Spółkę pożyczki, naliczone po oddaniu do używania środków trwałych, w okresie podlegania przez Spółkę zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych a zapłacone po zaprzestaniu korzystania ze wspomnianego zwolnienia, mogą stanowić koszt uzyskania przychodów Spółki w momencie ich zapłaty,2.czy różnice kursowe zrealizowane z chwilą spłaty pożyczki zaciągniętej przez