Przychód spółdzielni mieszkaniowej ze sprzedaży świadectw energetycznych.
1. Brak prawa do odzyskania podatku VAT naliczonego od nabytych towarów i usług dotyczących modernizacji punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych dla lokatorów budynków mieszkalnych. 2. Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od nabycia pojazdu wolnobieżnego typu MELEX, z zastosowaniem proporcji z art. 90 ust. 2 i 3 ustawy o VAT. 3. Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od nabytych
Zastosowanie zwolnienia przewidzianego w art. 43 ust. 1 pkt 11 ustawy w przypadku gdy Spółdzielnia nie posiada wiedzy czy lokale te wykorzystywane są na cele mieszkaniowe.
Uzyskanie środków finansowych z tytułu świadectw efektywności energetycznej, tzw. „białych certyfikatów” związanych z pracami remontowymi instalacji elektrycznych w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, sfinansowane w całości z wpłat na fundusz remontowy, podlega zwolnieniu od podatku dochodowego zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 updop, przychodu Spółdzielni z tytułu przedawnionego zobowiązania powstałego w wyniku upływu terminu przedawnienia roszczeń o zwrot wkładu mieszkaniowego lub o zapłatę wartości rynkowej lokalu osobom uprawnionym - wynikającego z art. 29 § 1 ustawy - Prawo spółdzielcze - w przypadku, gdy przychód ten zostanie przeznaczony na cele związane
Czy opłaty wnoszone przez osoby posiadające tytuł prawny do lokali w Spółdzielni zgodnie z art. 4 ust. 1, 2, 3, 4 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, mieszczą się w pojęciu „przychodu ze sprzedaży”, o którym mowa w art. 4a pkt 10 ustawy o CIT, a który decyduje o statusie „małego podatnika” i w związku z tym o możliwości skorzystania przez Spółdzielnię z obniżonej do 9% stawki podatku dochodowego
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego – ulga mieszkaniowa - nabycie nieruchomości od dewelopera.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów odpisów na fundusz remontowy mienia spółdzielni, tworzony z nadwyżki bilansowej.
Zaliczenie do kosztów bezpośrednich wydatków na założenie i utrzymanie rachunku powierniczego oraz składek na rzecz Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego.
Kwestia ustalenia, czy odszkodowanie otrzymane przez spółdzielnie mieszkaniową stanowi dochód zwolniony na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 updop.
Interpretacja indywidualna w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w przypadku nabywania towarów i usług związanych z termomodernizacją budynków przy ul. A, ul. B, ul. C, ul. D oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego według proporcji z art. 90 ust. 2 i 3 ustawy VAT w przypadku nabywania towarów i usług dotyczących termomodernizacji budynków przy ul. E, ul. F i ul. G.
Brak prawa do odzyskania VAT naliczonego od nabytych towarów i usług dotyczących modernizacji punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych dla lokatorów budynków mieszkalnych.
Czy prawidłowe jest podejście, zgodnie z którym przychody, w których skład wchodzą wyłącznie opłaty wskazane art. 4 ust. 1, 2, 3 i 4 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, nie stanowią przychodów ze sprzedaży, o których mowa w art. 4a pkt 10 Ustawy o CIT, w wyniku czego Spółdzielni przysługuje status małego podatnika podatku CIT i możliwość zastosowania stawki 9%.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w przypadku nabywania usług, które dotyczyć będą docieplenia/termomodernizacji budynków mieszkalnych, w których znajdują się tylko lokale mieszkalne. Prawo do odliczenia podatku naliczonego w części, w przypadku nabywania usług dotyczących docieplenia/termomodernizacji budynków mieszkalnych, w których znajdują się lokale mieszkalne oraz lokale użytkowe.
Zwolnienie od podatku VAT najmu pomieszczeń dodatkowych mieszkańcom na ich własne potrzeby, z przeznaczeniem na przechowywanie ruchomości.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów odpisów na fundusz remontowy mienia spółdzielni, tworzony z nadwyżki bilansowej.
Prawo do pełnego odliczenia podatku od wydatków na budynki A i B. Prawo do częściowego odliczenia podatku od wydatków na budynek C i od wydatków wspólnych.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów jako usługa zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi na rzecz Wspólnot i Spółdzielni Mieszkaniowych będących w posiadaniu tych Wspólnot i Spółdzielni.
Interpretacja indywidualna w zakresie braku obowiązku wliczania do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, sprzedaży mediów do lokali mieszkalnych wykorzystywanych wyłącznie na cele mieszkaniowe, zwolnionej przedmiotowo od podatku od towarów i usług zgodnie z § 3 ust. 1 pkt 10 rozporządzenia Ministra Finansów z 20 grudnia 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług
Skutki podatkowe rozliczenia funduszu remontowego spółdzielni mieszkaniowej.