Poprawność wystawienia faktury korygującej dokumentującej udzielenie skonta.
Sprzedawcy towarów i usług często udzielają różnego rodzaju rabatów. W raporcie omówione zostały skutki podatkowe (w podatkach dochodowych oraz VAT) udzielania rabatów (zarówno po stronie sprzedawców, jak i nabywców) oraz ich ewidencja księgowa.
Moment uwzględnienia skonta w podstawie opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz rozliczenie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z udzielonym skontem.
Wypłata przez Dostawcę Prowizji za świadczenia z tytułu Umów o Świadczenie Usług, polegające na dokonaniu przedterminowej spłaty faktur lub faktury oraz zapewnieniu Dostawcom zdalnych narzędzi do uzgodnienia warunków i sposobu wcześniejszej spłaty nie stanowi świadczenia usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy.
Brak obowiązku posiadania potwierdzenia doręczenia faktury korygującej z tytułu udzielonego rabatu (skonta) oraz okresu obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu udzielania rabatu (skonta)
Możliwość wystawiania zbiorczych faktur korygujących, możliwość wystawiania zbiorczych faktur korygujących w odniesieniu do wszystkich dostaw towarów za dany okres rozliczeniowy zgodnie z art. 106j ust. 3 ustawy, brak możliwości wystawiania zbiorczych faktur korygujących w odniesieniu do nie wszystkich dostaw towarów za dany okres rozliczeniowy zgodnie z art. 106j ust. 3 ustawy oraz moment ustalenia
1 lipca 2018 r. wejdzie w życie mechanizm tzw. podzielonej płatności. Nabywcy towarów i usług będą mogli wybrać, czy skorzystają z tego mechanizmu, dokonując zapłaty. Rządzący zapowiadają już jednak, że stosowanie mechanizmu split payment stanie się wkrótce obowiązkowe w branżach, w których zidentyfikowano istotne oszustwa w VAT. W artykule przedstawiamy skutki zastosowania mechanizmu split payment
w zakresie obowiązku skorygowania rozliczenia podatku VAT z uwagi na otrzymanie od Dostawcy faktury korygującej w związku z uzyskaniem Skonta z tytułu wcześniejszej płatności wynagrodzenia
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z udzielonym skontem, gdy zapłata jest dokonana przed złożeniem deklaracji VAT oraz w zakresie rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z udzielonym skontem, gdy zapłata nastąpi po złożeniu deklaracji VAT.
Podatnik nie może uwzględnić skonta już w momencie wystawienia faktury, jeżeli nie zostały jeszcze spełnione warunki uprawniające do otrzymania skonta (wcześniejsza zapłata lub zapłata w terminie). Na etapie wystawienia faktury nie wiadomo bowiem, czy rabat ten faktycznie zostanie przyznany (nie wiadomo, czy kontrahent zapłaci w wyznaczonym terminie lub przed wyznaczonym terminem). Podatnik nie może
Ustalenie podstawy opodatkowania w fakturze dokumentującej sprzedaż wyrobów z uwzględnieniem skonta udzielonego w tytułu wcześniejszej lub terminowej zapłaty.
Określenie podstawy opodatkowania i obowiązku podatkowego z tytułu udzielonego rabatu (skonta) w wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów.
Obowiązek wystawienia faktury korygującej oraz okres obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu udzielania upustów cen w związku z WDT.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania o kwotę skonta z tytułu wcześniejszej zapłaty.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania na fakturze dokumentującej dostawę o kwotę skonta z tytułu wcześniejszej zapłaty.
Prawo do pomniejszenia obrotów o kwoty rabatu na podstawie pisemnego zobowiązania kontrahenta do zapłaty wynagrodzenia.
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z udzielonym skontem.
w zakresie braku obowiązku posiadania potwierdzenia doręczenia faktury korygującej z tytułu udzielonego rabatu (skonta)
Podatek od towarów i usług w zakresie okresu, w jakim należy ujmować w deklaracji VAT faktury korygujące sprzedaż z tytułu udzielonego skonta.
Moment uwzględnienia skonta w podstawie opodatkowania z tytułu sprzedaży krajowej oraz wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Podatek od towarów i usług w zakresie dokumentowania udzielonego skonta.