Rozpoznanie w Polsce importu usług nabywanych od niemieckich kontrahentów, uprawnienie do odliczenia podatku naliczonego na fakturach otrzymywanych od polskich usługodawców oraz rozpoznanie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów z tytułu sprzedaży towarów do niemieckich kontrahentów.
Podstawa opodatkowania wynagrodzenia otrzymanego z tytułu świadczenia usług transportu pasażerskiego oraz obowiązek ewidencjonowana ww. sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej.
Uznanie czynności realizowanych między Oddziałem a Centralą za podlegające opodatkowaniu VAT oraz prawo do odliczenia podatku w związku z świadczeniem usług.
Dotyczy ustalenia, czy przychody Wnioskodawcy przeznaczone na zakup nieruchomości zlokalizowanej (…) na siedzibę Wnioskodawcy będzie dla Wnioskodawcy stanowił dochód wydatkowany na cele określone w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT w zw. z art. 17 ust. 1b ustawy o CIT, a więc podlegający zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
Połączenie transgraniczne spółek nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 1 ust. 5 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Ustalenie miejsca siedziby działalności gospodarczej, nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec oraz rozpoznanie importu usług w Polsce.
Kwestia prawidłowości danych w fakturach wystawionych na rzecz Wnioskodawcy.
Dotyczy ustalenia miejsca siedziby działalności gospodarczej, określenia czy posiada Pani stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec, rozpoznania importu usług w Polsce w związku z nabyciem usług od Spółki Franczyzowej.
Uznanie polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością za niemieckiego rezydenta podatkowego oraz braku ukonstytuowania zakładu tej spółki w Polsce.
Zmiana nazwy oraz adresu biura A. nie wpływa na możliwość posługiwania się przez Spółkę aktualnym certyfikatem rezydencji A. wydanym przed dokonaniem tej zmiany i zawierającym poprzednią nazwę podatnika oraz siedzibę (w ramach tej samej jurysdykcji podatkowej) oraz nie wyłącza prawa Spółki do niestosowania art. 26 ust. 2e w zw. z art. 26 ust. 7f Ustawy o CIT w zakresie dalszych wypłat na rzecz A.,
Rzeczywisty ośrodek zarządzania polskiej spółki z o.o. będzie znajdował się na Cyprze. W takiej sytuacji planowane zawarcie umowy Spółki nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 1 ust. 5 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Jako podmiot niemający w Polsce siedziby oraz miejsca prowadzenia działalności nie są Państwo zobowiązani do naliczenia, poboru i wpłacania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych w Polsce. Zatem w myśl obowiązujących polskich przepisów prawa podatkowego nie są Państwo płatnikiem w Polsce zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wypłaconych wynagrodzeń pracownikom mającym
Ustalenie, czy Teatr jest zobligowany do odliczenia podatku od wydatków na zakup towarów i usług związanych z Inwestycją z zastosowaniem wskaźnika, oraz w sytuacji, gdy Teatr zdecyduje się na prowadzenie w Inwestycji poza działalnością opodatkowaną również działalność odpłatną zwolnioną z VAT, będzie on zobligowany do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na zakup towarów i usług związanych z
Czy nabycie przez Wnioskodawcę Nieruchomości, jako doposażenia Wnioskodawcy w Nieruchomość przez Skarb Państwa, będzie stanowić przychód (dochód) wolny od podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów opłaty z tytułu przedterminowego zakończenia umowy najmu w miesiącu jej poniesienia.
Czy w następstwie dokonania Podziału zysku Y będzie obowiązany zgodnie z art. 26 ust. 1 i ust. 3 ustawy o CIT do pobierania i wpłacania zryczałtowanego podatku dochodowego? - Czy zmiana formy prawnej Wnioskodawcy oraz przeniesienie siedziby statutowej oraz miejsca faktycznego zarządu Y z Francji do Luksemburga spowoduje powstanie zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych na podstawie
Obowiązek rozliczenia przez Wnioskodawcę importu usług w przypadku posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności za granicą.
Ustalenie czy: - otrzymane odszkodowanie od dewelopera, o którym mowa we wniosku za usterki i wady budowlane korzysta ze zwolnienia podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych wynikającym z art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych; - wartość uzyskanego odszkodowania, o którym mowa we wniosku w postaci lokalu usługowego, który zostanie przeznaczony na potrzeby funkcjonowania
W zakresie ustalenia, czy ponoszone przez Stowarzyszenie (Wnioskodawcę) wydatki na najem siedziby a także jej remont i modernizację mogą stanowić koszt uzyskania przychodu w dacie ich poniesienia.
Określenie miejsca świadczenia usługi naprawy głównej skrzyń biegów mechanizmu kierunkowego oraz zastosowanie krajowej stawki opodatkowania tej usługi.
Koszty uzyskania przychodów odsetki od kredytu, wydatki eksploatacyjne i na wyposażenie biura z wydzielonej części budynku mieszkalnego na prowadzenie działalności.
W zakresie ukonstytuowania zakładu w Polsce w związku z dzierżawą składników majątku polskiemu podmiotowi