1. Czy podjęta uchwała o rozwiązaniu Spółki zaprotokołowana przez notariusza, która powoduje rozpoczęcie procesu likwidacji Spółki, będzie miała wpływ na długość trwającego roku podatkowego Spółki, w którym uchwała została podjęta w związku z obowiązkiem zamknięcia ksiąg rachunkowych Spółki? 2. Czy w przypadku rozwiązania i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców KRS w czwartym trwającym roku
Dotyczy ustalenia, czy Spółka będzie uprawniona do zastosowania 10% stawki Ryczałtu dla dochodu z tytułu ukrytych zysków w trakcie Roku Obrotowego.
W zakresie ustalenia: 1. czy Wnioskodawca będzie miał obowiązek zamknąć księgi rachunkowe oraz zakończyć trwający rok podatkowy na dzień 30 czerwca 2024 r. (dzień poprzedzający pierwszy dzień opodatkowania ryczałtem), 2. czy Wnioskodawca będzie miał obowiązek sporządzić sprawozdanie finansowe zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości za okres trwający od dnia 1 stycznia 2024 r. do dnia 30 czerwca
1. Czy dla celów podatkowych prawidłowo rok 2023 podzielono na dwa lata podatkowe i tym samym rok podatkowy pokrywa się z rokiem obrotowym chociaż nie trwa 12 miesięcy (art. 8 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)? 2. Czy ustalając status małego podatnika za 2024 rok brać pod uwagę sprzedaż od 1 kwietnia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.?
Spółka uzyskała, z mocy prawa, status podatnika podatku dochodowego od dnia 1 stycznia 2023 r., na mocy art. 1 ust. 5 Ustawy o CIT, ponieważ nie złożyła informacji, o której mowa w art. 1 ust. 3 pkt 1a lit. a Ustawy o CIT przed rozpoczęciem kolejnego roku obrotowego.
Czy wybierając od 1 stycznia 2023 r. opodatkowanie na zasadach określonych w rozdziale 6b ustawy o CIT, ma do niej zastosowanie przepis art. 28j ust. 5 ustawy o CIT, czyli wymóg zamknięcia ksiąg rachunkowych i sporządzenia sprawozdania finansowego zgodnie z przepisami o rachunkowości na ostatni dzień miesiąca poprzedzającego wybór opodatkowania ryczałtem, tj. na dzień 31 grudnia 2022 r.?
Spółka prawidłowo przyjęła, iż w celu ustalenia statusu małego podatnika i zastosowania obniżonej 9% stawki podatku dochodowego od osób prawnych w roku podatkowym trwającym od 1 maja 2021 r. do 31 grudnia 2021 r. właściwym okresem, w którym należy badać przychody ze sprzedaży (wraz z należnym podatkiem VAT) będzie okres od 1 stycznia 2021 r. do 30 kwietnia 2021 r.
Czy przysługuje Państwu prawo do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek począwszy od 1 stycznia 2022 r., - Czy pierwszym rokiem obrotowym, w którym jesteście Państwo opodatkowani ryczałtem od dochodów spółek, jest okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r., - Czy znajdują wobec Państwa zastosowanie przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dotyczące ryczałtu od dochodów spółek
1. Czy Wnioskodawca mógł skorzystać z obniżonej stawki podatku dochodowego od osób prawnych w wysokości 9%, na podstawie art. 19. ust. 1 pkt 2 u.p.d.o.p., traktując za okres konieczny dla weryfikacji spełnienia przesłanki nabycia statusu małego podatnika przedział czasowy od 1 stycznia 2021 do 30 kwietnia 2021 r.? 2. Czy Wnioskodawca mógł na tej podstawie wpłacać zaliczki na podatek dochodowy w następnym
Ustalenia przychodów i kosztów z tytułu udziału w zyskach spółki jawnej za rok obrotowy w związku z wystąpieniem w trakcie roku wspólnika.
Czy Wnioskodawca ma prawo do zastosowania stawki podatku, o której mowa w art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, od przychodów (dochodów) innych niż z zysków kapitałowych, w okresach: 1. od 30 marca 2021 r. do 31 grudnia 2021 r., 2. od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.?
W zakresie ustalenia: 1) czy Wnioskodawca będzie miał obowiązek zamknąć księgi rachunkowe oraz zakończyć trwający rok podatkowy na dzień 30 czerwca 2022 r. (dzień poprzedzający pierwszy dzień opodatkowania ryczałtem), 2) czy Wnioskodawca będzie miał obowiązek sporządzić sprawozdanie finansowe zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości za okres trwający od dnia 1 stycznia 2022 r. do dnia 30 czerwca
Możliwość opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych dochodów Spółki począwszy od dnia 1 października 2021 r.
1) Czy Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych począwszy od dnia 1 lipca 2021 r.? 2) Czy Wnioskodawca ma obowiązek zamknąć księgi rachunkowe oraz zakończyć trwający rok podatkowy na dzień 30 czerwca 2021 r. (dzień poprzedzający pierwszy dzień opodatkowania ryczałtem)? 3) Czy Wnioskodawca ma obowiązek sporządzić sprawozdanie finansowe za rok
Ustalanie czy spółka komandytowa powinna posiadać status małego podatnika w przypadku korzystania z 9% stwaki podatku oraz okres za jaki powinna badać przychody ze sprzedaży dla ustalenia statusu małego podatnika.
Wydanie interpretacji w zakresie ustalenia, czy złożenie informacji, o której mowa w art. 1 ust. 3 pkt 1a ustawy CIT, w dniu 1 marca 2021 r. zostało skutecznie dokonane i spowodowało, że w stosunku do Spółki nie mają zastosowania przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawych.
brak obowiązku sporządzania dokumentacji cen transferowych na podstawie art. 11n pkt 1 ustawy o CIT w odniesieniu do spółki wchodzącej w skład PGK, dokonującej transakcji z podmiotem spoza PGK oraz określenia wyniku podatkowego celem spełnienia warunku określonego w ww. art. 11n lit. c) za rok obrotowy, nie pokrywający się z rokiem podatkowym Wnioskodawcy.
Spełnienie przesłanek z art. 11n pkt 1 lit. c updop do zwolnienia z obowiązku sporządzania dokumentacji cen transferowych
Spełnienie przesłanek z art. 11n pkt 1 lit. c updop do zwolnienia z obowiązku sporządzania dokumentacji cen transferowych
Spełnienie przesłanek z art. 11n pkt 1 lit. c updop do zwolnienia z obowiązku sporządzania dokumentacji cen transferowych.
Czy dopłaty Wspólnika przeznaczone na pokrycie straty Spółki za rok obrotowy będą stanowić dla Wnioskodawcy przychód na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych.
określenie statusu podmiotowego Wnioskodawcy po przekształceniu w spółkę jawną
czy spółka komandytowa po przekształceniu w spółkę jawną będzie objęty zakresem ustawy o CIT