Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - wydatkowanie przychodu na spłatę kredytu, wykończenie nowo nabytych nieruchomości oraz zakup gruntu budowlanego.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej (remontu pokoju, koszt uczęszczania w placówce, zakup sprzętu).
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej w związku z planowaną sprzedażą nieruchomości nabytej w spadku.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży udziału w nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu na spłatę pożyczki z odsetkami na remont nieruchomości.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - wydatkowanie przychodu na remont domu, spłatę kredytu hipotecznego oraz nabycie domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego.
Brak możliwości uznania poniesionych nakładów przez wspólników spółki cywilnej na nieruchomość za inwestycję w obcym środku trwałym.
Brak możliwości uznania poniesionych nakładów przez wspólników spółki cywilnej za inwestycję w obcym środku trwałym.
Brak możliwości uznania nakładów poniesionych przez wspólników spółki cywilnej za inwestycję w obcym środku trwałym.
Zakup przez Wnioskodawcę małego sprzętu AGD, tj. mikrofali nie mieści się w pojęciu wydatków, o których mowa w art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. d) ustawy o PIT. Wydatek ten nie może być przez Wnioskodawcę traktowany jako wydatek remontowy, gdyż nie można go uznać za sprzęt umożliwiający realizację podstawowych potrzeb życiowych.
Zwolnienie z opodatkowania dochodu z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego - cel mieszkaniowy.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego – ulga na własne cele mieszkaniowe dot. spłaty kredytu i remontu.
Opodatkowanie podatkiem VAT wycofania mieszkania z majątku firmowego do majątku prywatnego. Obowiązek korekty podatku VAT odliczonego od wydatków poniesionych na remont. Skutki podatkowe sprzedaży mieszkania.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży udziałów w nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe.
W zakresie ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawcy przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na usunięcie nieprawidłowości stanu technicznego wiaduktu zgodnie z decyzją X.
Określenie, które z wydatkowanych środków uzyskanych z odpłatnego zbycia nieruchomości – w terminie i na cele wskazane w art. 21 ust. 1 pkt 131, a szczegółowo określone w art. 21 ust. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych pozwalają na zastosowanie przedmiotowego zwolnienia. (spłata kredytu, remont).
W zakresie ustalenia: - czy koszty reprezentacji powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT, - czy wydatki na imprezy o charakterze motywacyjno-integracyjnym oraz prezenty dla pracowników powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania w związku ze sprzedażą prawa wieczystego użytkowania nieruchomości gruntowej.
Wydatkowanie środków z odpłatnego zbycia nieruchomości na remont domu jako własne cele mieszkaniowe.
To, że budynek wymaga kapitalnego remontu, nie może stanowić przesłanki do zastosowania zwolnienia z art. 9 pkt 17 uPCC.