Zastosowanie stawki podatku VAT 0% w związku z eksportem towarów na podstawie dokumentów wskazanych we wniosku.
Prawo do opodatkowania transakcji stanowiących eksport towarów stawką podatku VAT w wysokości 0%, na podstawie dokumentu opatrzonego komunikatem, że dana przesyłka została doręczona, w szczególności wygenerowanego w Elektronicznym Systemie Nadawcy.
Możliwości zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% dla eksportu towarów, zastosowania stawki 0% dla dostawy towaru wraz z usługą wysyłki i pakowania, braku obowiązku wystawiania faktury dokumentującej eksport towarów na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz nie podlegania polskiej ustawie o podatku VAT zakupu przez firmę towarów z Ukrainy i wysyłanie ich z terenu
Możliwość zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% dla eksportu towarów, zastosowanie stawki 0% dla usługi wysyłki i pakowania oraz brak obowiązku wystawiania faktury dokumentującej eksport towarów na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.
Wygenerowany dokument w systemie elektronicznym jest dokumentem, o którym mowa w art. 41 ust. 6 i 6a ustawy, a więc dokumentem, który uprawnia – po spełnieniu pozostałych wymogów – do zastosowania przez eksportera 0% stawki VAT, dla wywozu towaru poza granice UE.
Wygenerowany w systemie raport szczegółowy stanowi dokument, o którym mowa w art. 41 ust. 6 i 6a ustawy, a więc uprawnia – po spełnieniu pozostałych wymogów – do zastosowania przez Państwa 0% stawki VAT dla wywozu towaru poza granice UE.
Prawo do zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% w związku z eksportem towarów na podstawie posiadanych dokumentów.
Prawo do opodatkowania transakcji stanowiących eksport towarów stawką podatku VAT w wysokości 0%, na podstawie dokumentu wygenerowanego w systemie Elektroniczny Nadawca, wykorzystywanego przez (...).
Zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 0% w związku z eksportem towarów na podstawie dokumentów wskazanych we wniosku.
Pożyczka mailowa z USA niepodlegająca opodatkowaniu w Polsce na mocy art. 1 ust. 4 upcc (14c)
Prawidłowość dokumentacji eksportu realizowanego za pośrednictwem operatora pocztowego, dla zastosowania stawki 0%
w zakresie zaliczenia do przychodów kwot otrzymanych tytułem kosztów przesyłki sprzedanych towarów
1. Czy otrzymana przez Wnioskodawcę kwota na pokrycie kosztów wysyłki, zapłacona przez klienta na poczet zawartej umowy na świadczenie usług pocztowych na rzecz i w imieniu kupującego, stanowić będzie obrót w rozumieniu podatku VAT? 2. Czy ww. kwota powinna być ujęta w oddzielnej pozycji na paragonie fiskalnym dokumentującym transakcję sprzedaży?
1. Czy otrzymana przez Wnioskodawcę kwota na pokrycie kosztów wysyłki, zapłacona przez klienta na poczet zawartej umowy na świadczenie usług pocztowych na rzecz i w imieniu kupującego, stanowić będzie obrót w rozumieniu podatku VAT? 2. Czy ww. kwota powinna być ujęta w oddzielnej pozycji na paragonie fiskalnym dokumentującym transakcję sprzedaży?
zwolnienie z ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej w stosunku do sprzedaży artykułów odzieżowych dokonywanej w systemie wysyłkowym (za pośrednictwem poczty lub kuriera)
Jeżeli w opisie aukcji internetowych Wnioskodawczyni poinformuje klienta, że kupując u Niej zawiera umowę pełnomocnictwa na wysyłkę, wówczas nadanie takiej przesyłki na mocy udzielonego pełnomocnictwa jest dokonywane przez Wnioskodawczynię w imieniu i na rzecz klienta. Czy w opisanej sytuacji, środki przekazane przez kupującego na zawarcie umowy w ramach pełnomocnictwa, stanowią przychód podlegający
Czy (zawarcie umowy w imieniu kupującego) przekazane Wnioskodawczyni przelewem środki pieniężne na pokrycie zobowiązań kupującego względem Poczty stanowią dla Wnioskodawczyni jako sprzedającego podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym?
Czy wydatki, które zostały już poniesione i które jeszcze będą ponoszone, na szkolenia organizowane w związku z wdrażaniem nowego oprogramowania stanowią koszt uzyskania przychodu bezpośrednio w dacie ich poniesienia?