Brak obowiązku wydruku i wydania faktur elektronicznych oraz e-paragonów nabywcom, którzy zaakceptują Regulamin sklepu internetowego.
Skutki podatkowe opodatkowania transakcji zakupu i sprzedaży Telefonów używanych.
Wydanie interpretacji indywidualnej dot. podatku od towarów i usług w zakresie możliwości wystawienia wyłącznie jednego paragonu/faktury w ostatnim dniu przyjętego okresu rozliczeniowego.
Podatek od towarów i usług dotyczący braku opodatkowania opłaty rezerwacyjnej oraz opłat dodatkowych nakładanych przez Hotel w wyniku rezygnacji z rezerwacji lub dokonanych szkód.
Obowiązek wydania klientom paragonów fiskalnych dokumentujących sprzedaż.
Podatnik może skorygować błędnie zastosowaną stawkę podatku (23%) na prawidłową stawkę obniżoną (8%) niezależnie od tego, czy sprzedaż była udokumentowana paragonem czy fakturą. TSUE uznał, że organ podatkowy może odmówić zwrotu nadpłaty tylko wtedy, gdy wykaże, że nienależny VAT zapłacony przez podatnika został całkowicie „zneutralizowany” – wyrok TSUE z 21 marca 2024 r. w sprawie C-606/22.
Uznanie świadczonych usług za usługę międzynarodowego transportu towarów oraz opodatkowanie tych usług stawką VAT w wysokości 0% na podstawie posiadanych dokumentów.
Dokonanie korekty VAT w przypadku zaewidencjonowania na kasie fiskalnej sprzedaży towarów z zawyżoną stawką VAT.
Obowiązki podatkowe wynikające z prowadzenia działalności nierejestrowanej oraz sposób dokumentowania osiąganych przychodów.
Brak opodatkowania podatkiem VAT dokonanego na rzecz Wnioskodawcy przez Klienta zwrotu należności celno-podatkowych oraz jego dokumentowania.
Podatek od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania kwoty kosztów przesyłki oraz braku umieszczania tych kwot na dokumentach sprzedażowych (paragon, faktura).
Uznanie za napój lub syrop w rozumieniu art. 12b ust. 1 ustawy, wyrobu w postaci płynnej przeznaczonego do picia przez ludzi w celu zaspokajania pragnienia; - określanie wysokości opłaty od środków spożywczych na podstawie informacji umieszczonych na etykiecie produktu dotyczących zawartości substancji słodzących, kofeiny lub tauryny, a także informacji z tabeli wartości odżywczych, w której wskazana
Dokumentowanie zwrotu wydatków poniesionych w związku z prowadzonym postępowaniem upadłościowym. Niekorzystanie ze zwolnienia od podatku zwrotu wydatków poniesionych na znaczki pocztowe i zwrotne potwierdzenie odbioru korespondencji. Podstawa opodatkowania. Prawo do odliczenia podatku.
Brak obowiązku zapłaty błędnie zarejestrowanych na kasie rejestrującej kwot podatku należnego.
• Uznanie sprzedaży dokonywanej przez Spółkę na rzecz konsumentów z państw członkowskich jako sprzedaży opodatkowanej na terytorium kraju i obowiązku jej ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej. • Prawo do zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania dokonywanej sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej na podstawie § 2 ust. 1 rozporządzenia w zw. z poz. 36 z załącznika do tego rozporządzenia.
Obowiązek wystawienia paragonu fiskalnego w przypadku sprzedaży wysyłkowej sprzętu komputerowego i elektronicznego, gdy płatność dokonywana jest bezgotówkowo. Całkowita rezygnacja z prowadzenia kasy fiskalnej i dokumentowania sprzedaży wyłącznie fakturami VAT w przypadku sprzedaży wysyłkowej sprzętu komputerowego i elektronicznego, gdy płatność jest dokonywana bezgotówkowo.
Wskazany w opisie zdarzenia przyszłego sposób archiwizacji, wystawionych w sklepie internetowym paragonów fiskalnych, w ramach którego Spółka będzie przechowywać wyłącznie treści paragonów fiskalnych zapisanych w formie elektronicznej dematerializując (niszcząc) wydrukowane paragony fiskalne (tzw. oryginały dla klienta) będzie stanowić realizację obowiązku wynikającego z art. 106h ustawy o VAT i będzie
Obowiązek zaewidencjonowania sprzedaży usługi na rzecz wspólnika na kasie rejestrującej oraz wystawienia faktury do paragonu na żądanie Nabywcy (wspólnika).
brak obowiązku wydania Klientom paragonów fiskalnych w przypadku przesłania faktur elektronicznych w sposób przewidziany Regulaminem oraz niszczenie paragonów fiskalnych dokumentujących transakcje, dla których wystawione zostaną faktury elektroniczne
Uznanie przychodu uzyskiwanego z tytułu na rzecz przedsiębiorców za przychód ze sprzedaży detalicznej w rozumieniu art. 5 ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej.
W zakresie sposobu ewidencjonowania sprzedaży na rzecz osób fizycznych gdzie zamiast zbiorczego ujęcia sprzedaży RO w pliku JPK_V7 będzie zaprezentowana sprzedaż w oparciu o poszczególne jednostkowe faktury.
Brak prawa do skorygowania podstawy opodatkowania i wystawienia faktury do paragonu.
prawa do wystawienia faktury po dokonaniu czynności wskazanych w § 3 ust. 4 i 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących, w przypadku stwierdzenia przy autoryzowanej sprzedaży flotowej z użyciem karty paliwowej (flotowej) wydanej nabywcy będącemu podatnikiem od towarów i usług, iż przy ewidencjonowaniu transakcji przy użyciu kasy rejestrującej pominięto