Brak obowiązku odprowadzenia podatku VAT od sprzedaży nieruchomości (działki zabudowanej budynkiem i udziału w działce stanowiącej drogę dojazdową) w trybie licytacji w sądowym postępowaniu egzekucyjnym przez komornika sądowego.
Opodatkowana jest, co do zasady, sprzedaż „nowych” budynków – oddawanych do konsumpcji po ich wybudowaniu bądź ulepszeniu, a zwolnieniu może podlegać dostawa „starych” budynków, gdyż nie występuje wówczas wartość dodana
Zwolnienie z opodatkowania sprzedaży licytacyjnej lokalu mieszkalnego.
Do planowanej przez Komornika sprzedaży nieruchomości zabudowanej zastosowanie znajdzie norma wynikająca z przepisu art. 43 ust. 21 ustawy.
Uznanie za płatnika akcyzy od sprzedaży samochodu osobowego, dokonywanej w trybie egzekucji
Czy w związku z zaistniałą sytuacją wystąpi konieczność zapłaty 19% podatku dochodowego, a jeżeli tak, to od jakiej kwoty?
Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, wydanie przez właściwy organ egzekucyjny postanowienia w trybie art. 824 § 1 pkt 3 kpc w związku z brakiem majątku dłużnika (spółki kapitałowej) powoduje, że Spółka będzie mogła zaliczyć swoją wierzytelność do kosztów stanowiących koszty uzyskania przychodów, czy też jest ona zobowiązana do dochodzenia swoich wierzytelności od podmiotów
Komornik sądowy nie jest płatnikiem podatku VAT z tytułu dostawy nieruchomości, bowiem dostawa realizowana przez dłużnika nie podlegałaby opodatkowaniu. Komornik nie jest zatem zobowiązany do obliczenia i uiszczenia podatku VAT.
Czy komornik sądowy w sytuacji, gdy nie wykonuje czynności egzekucyjnych w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania cywilnego przy sprzedaży nieruchomości:1) jest płatnikiem podatku od dokonywanej w trybie egzekucji dostawy nieruchomości będącej własnością dłużnika ? 2) ma obowiązek wystawiania w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzającej dokonanie dostawy nieruchomości ?
Czy komornik sądowy jest płatnikiem podatku od towarów i usług w przypadku sprzedaży nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym?