Pracodawca ma obowiązek zapewnienia bezpiecznych warunków pracy nie tylko pracownikom, ale też osobom zatrudnionym na podstawie umów cywilnoprawnych. Przepisy nie przewidują jednak bezpośredniego obowiązku skierowania zleceniobiorców na badania profilaktyczne, szkolenie bhp czy wyposażenia ich w odzież, obuwie robocze oraz środki ochrony indywidualnej. Nie regulują też wprost kwestii związanych z ich
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup środków ochrony
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem środków ochrony.
Opodatkowanie ekwiwalentu wypłaconego za pranie odzieży roboczej i umundurowania.
Czy w przedstawionej sprawie Urząd Miasta jako płatnik podatku dochodowego powinien pobrać i odprowadzić podatek 18% od wypłaconych ryczałtowych kosztów prania odzieży roboczej i służbowej?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Jeżeli podanym na fakturze nabywcą odzieży ochronnej dla straży pożarnej jest urząd gminy, nie ma możliwości zastosowania 7% stawki podatku VAT.
Czy spółka prawidłowo pod względem podatkowym ujęła w kosztach uzyskania przychodów, począwszy od 1.01.2006 r., wydatki związane z zakupem odzieży roboczej - poprzez rozliczanie ich w okresie trzyletnim?
Czy ekwiwalenty pieniężne, wypłacane w 2005 r. pracownikom za używanie odzieży i obuwia własnego zamiast roboczego, a także za pranie odzieży roboczej, podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?